dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 230 z 331
Pokaż wyniki od 4.581 do 4.600 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4581
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przecież wiadomo ze nie zrobi. Nie wiecie jak to jest z narcyzami?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #4582
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    skrabi niedługo przyjdzie zima, zrób zdjęcie swoich okien kamerą termowizyjną jak będziesz miał okazję i umieść tu na forum zdjęcie swojego okna w towarzystwie zdjęć jakiegoś sąsiada albo znajomego który ma okna osadzone w licu ściany i jakiegoś dowolnego zdjęcia z netu i zobaczymy czy ten samozwańczy specjalista będzie w stanie poznać które zdjęcie przedstawia te słynne mostki stalowe ....
    dobry pomysł, i tak miałem mieć po znajomości kamerę, więć wrzucę fotki
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  3. #4583

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    przecież wiadomo ze nie zrobi. Nie wiecie jak to jest z narcyzami?
    przecież napisał
    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Sęk w tym, że nie chodzi tutaj o króliczka, tylko jego gonienie......
    i wszystko jasne
    Ciekawy i śmieszny wątek.
    Nie macie najmniejszych szans w zetknięciu z fundamentalistą dostrzegam tu pewne analogie

  4. #4584

    Domyślnie

    Z symulacji komputerowej (Therm 7) wynika, że występuje spora różnica parametru U w przypadku ściany żelbetonowej (o grubości 18cm) i ociepleniu ze styropianu grubości 12cm.
    Przy 10 oknach jest to 750 kWh na sezon grzewczy:



    Im cieńsza warstwa styropianu tym większa różnica w przewodności termicznej.
    Powyższa ściana betonowa jest zgodna z obowiązującą normą U = 0,3W/m2*K. Jak ktoś chce budować z żelbetonu i nie chce założyć więcej niż 12cm styropianu, to montaż w warstwie izolacji jest jak najbardziej polecany. Przynajmniej tyle mówi program do symulacji termicznej.
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 02-09-2013 o 02:00



  5. #4585
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    próbowałeś? skoro tak to co Ci szkodzi.. zrób badania za pieniądze i masz z głowy wszystkich którzy nie wierzą w ten system
    Witam.Widzę, że nie orientujesz się w tych sprawach. ITB nie bada tylko wydaje aprobatę za 50 000 zł. Badania może zlecić innej firmie za sumę wielokrotnie większą, bo papier ma zawsze swoją wagę dużo większą od tego co zaświadcza. Prokuratorzy którzy badają wypadek smoleński, będą tam jeździć do emerytury, bo to im gwarantuje długą i spokojną pracę za dobre państwowe pieniądze. Tak wygląda koszt papieru dzisiaj do badanej rzeczy. Tak jest teraz w całej Polsce. Na jedno małe pytanie w tej sprawie do Ministerstwa Budownictwa, dostałem 7 stron odpowiedzi językiem prawniczym. Szukam teraz osoby, która będzie w stanie przetłumaczyć mi to pismo na język polski. Pozdrawiam

  6. #4586
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Z symulacji komputerowej (Therm 7) wynika, że występuje spora różnica parametru U w przypadku ściany żelbetonowej (o grubości 18cm) i ociepleniu ze styropianu grubości 12cm.
    Przy 10 oknach jest to 750 kWh na sezon grzewczy:
    Im cieńsza warstwa styropianu tym większa różnica w przewodności termicznej.
    Powyższa ściana betonowa jest zgodna z obowiązującą normą U = 0,3W/m2*K. Jak ktoś chce budować z żelbetonu i nie chce założyć więcej niż 12cm styropianu, to montaż w warstwie izolacji jest jak najbardziej polecany. Przynajmniej tyle mówi program do symulacji termicznej.
    Witam. Licząc średnią krajową 0,62 zł/1kWh to wartość tej straty wynosi 465 zł na sezon grzewczy. Tylko ta prawda jest częściowa. Ponieważ ocieplenie muru jest coraz grubsze, to i mur ma coraz większą temperaturę. Przy 20-30 cm można się spodziewać, że jego wartość osiągnie temperaturę pomieszczenia i przepływ ciepła z muru do ramy będzie większy. Na przykład 2X co da sumę 930 zł. To pokazują zdjęcia termowizyjne. Jest to wiadomość bardzo dobra dla Sławka. Pozdrawiam.

  7. #4587
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam.Widzę, że nie orientujesz się w tych sprawach. ITB nie bada tylko wydaje aprobatę za 50 000 zł. Badania może zlecić innej firmie za sumę wielokrotnie większą, bo papier ma zawsze swoją wagę dużo większą od tego co zaświadcza.
    widzę że nie czytasz dokładnie tego co piszą inni.. mam za sobą już jedną certyfikację w ITB i jakoś badania robiłem u nich, koszt był owszem, podobny, ale już z badaniami (ale badania wielowątkowe a nie proste jak w takim produkcie jakim są kotwy). badania wyceniane są osobno a certyfikat osobno..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #4588

    Domyślnie

    O raaaaaany, aż 465 zł/ na sezon. Złoty dwadzieścia dziennie !!!
    Ale zaraz.... znów urasta to 930 zł ???!!!!
    Jak CI to wyszło?
    Może dokładnie przedstawić tą symulację bo na chłopski rozum, jak ściany ocieplisz jeszcze bardziej pozostawiając okna w niezmienionej pozycji to na okna przypadnie maksimum tyle samo strat co w wersji pierwotnej a sądzę że nawet mniej.
    Czyli kwota powinna być taka sama lub jeszcze mniejsza
    Ale cóż, ja myśle po chłopsku a Ty Inżynierem jesteś
    Stanę się stałym bywalcem tego wątku, jest sie z czego pośmiać w tym smutnym świecie

  9. #4589

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Z symulacji komputerowej (Therm 7) wynika, że występuje spora różnica parametru U w przypadku ściany żelbetonowej (o grubości 18cm) i ociepleniu ze styropianu grubości 12 cm.
    Mam do ciebie ogromną prośbę. Czy mógłbyś zrobić podobną symulację dla następujących dwóch rozwiązań montażowych
    1) ściana z silki 24 cm, ocieplenie 20 cm, okno zamontowane w licu ściany i ocieplenie nachodzące na ramę 3-4 cm
    2) taka sama konstrukcja ściany z tym tylko, że okno wysunięte na 10 cm
    Zastanawiam się na zwiększeniem grubości ocieplenia i wtedy, ze względów estetycznych, chciałbym wysunąć okno poza mur. Może to ma jakieś rozsądne przełożenie na oszczędności ?

  10. #4590

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    przepływ ciepła z muru do ramy będzie większy. Na przykład 2X co da sumę 930 zł. To pokazują zdjęcia termowizyjne.
    miałem już się nie odzywać, ale to trzeba nazwać po imieniu:
    po raz kolejny udowadniasz że jesteś niespełna rozumu...

    wnioski jaki potrafisz wyciągnąć z każdej sytuacji są porażające, nie wiem czy wiesz, ale to da się leczyć...
    ...

  11. #4591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Licząc średnią krajową 0,62 zł/1kWh to wartość tej straty wynosi 465 zł na sezon grzewczy. Tylko ta prawda jest częściowa. Ponieważ ocieplenie muru jest coraz grubsze, to i mur ma coraz większą temperaturę. Przy 20-30 cm można się spodziewać, że jego wartość osiągnie temperaturę pomieszczenia i przepływ ciepła z muru do ramy będzie większy. Na przykład 2X co da sumę 930 zł. To pokazują zdjęcia termowizyjne. Jest to wiadomość bardzo dobra dla Sławka. Pozdrawiam.
    Kol. Malux20 zapłacił w tym sezonie grzewczym ok 1300 za co i cwu , kol. R&K zapłacił za co ok 1800 zł, kol j-j ponizej 1000 zł.
    Zuzycia zgodne z obliczeniami ozc i w kazdym przypadku nie było twojego systemu montazu okien. Jezeli by był w skrajnych przypadkach taki montaz przyniesie nie ooszczednosci a zyski gdyz suma oszczednosci przewyzszy straty a oznacza czysty zysk. Czy to jest mozliwe, oczywiscie nie jest. Zadne obliczenia ozc potwierdzone w realu nie wskazują na az tak duze straty w konsolach jbd i innych rodzajach montazu okien. Narzuca sie tu analogia z twierdzeniami TB o 6 x wiekszych stratach do gruntu. Przyklad TB jest niestety zarazliwy ale te epidemię da sie na szczescie opanować.
    Jeszcze jedna uwaga, pokazywanie kosztów wynikających ze strat w mozliwie maksymalnym zakresie czyli jak prąd to najdrozsza taryfa, nie srednia z 2 taryf, nie uwzglednienie pompy ciepła, gazu tylko to co najdrozsze. Ta sama metoda działania co TB, moze połączcie siły a powstanie ten jeden jedyny dom marzen kazdego inwestora.

  12. #4592

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ...moze połączcie siły a powstanie ten jeden jedyny dom marzen kazdego inwestora.
    sądzisz, że z ich pomocą zbuduje dom, który co miesiąc będzie dokonywał przelewu na moje konto środków jakie zaoszczędziłem dzięki posadowieniu domu na płycie konstrukcji zgodnie z zaleceniami TB i montażu okien tak jak tu proponuje sunrise121?
    Faktycznie, dwaj nawiedzeni i tylko dziwne, że Admin pozwala na szerzenie takich herezji.....a może to i dobrze?
    Czytający i mający odrobinę oleju w głowie i kalkulator pod ręką zauważą, że głupotę się tu szerzy?
    To chyba najlepsza antyreklama tego "wynalazku"

  13. #4593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    sądzisz, że z ich pomocą zbuduje dom, który co miesiąc będzie dokonywał przelewu na moje konto środków jakie zaoszczędziłem dzięki posadowieniu domu na płycie konstrukcji zgodnie z zaleceniami TB i montażu okien tak jak tu proponuje sunrise121?
    Nie, nie sądzę, nie mozesz mnie posądzać ze uległem ich propagandzie. Czytając literalnie zyski i oszczędności zarówno przy rozwiązaniach TB i jak i sunrise po zsumowaniu tych korzysci powinnismy na domu zrabiac a nie dokładać do niego

  14. #4594

    Domyślnie

    żartowałem, trzeba być doprawdy niespełna rozumu by jego wyliczenia przyjmować jako prawdziwe.
    Czy do niego nie dociera, że każdą swoją wypowiedzią zraża ludzi do siebie i swego rozwiązania?
    Jak to było w "Nemocnicach na kraju mesta"?
    Gdyby głupota umiała fruwać to on fruwałby jak gołębica?
    czy jakoś podobnie

  15. #4595

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie, nie sądzę, nie mozesz mnie posądzać ze uległem ich propagandzie. Czytając literalnie zyski i oszczędności zarówno przy rozwiązaniach TB i jak i sunrise po zsumowaniu tych korzysci powinnismy na domu zrabiac a nie dokładać do niego
    Taka sytuacja jest mozliwa

    Maly dom, 70 m2, 4 mieszkancow, dom cieplutki, taki 3 litrowy, super szczelny, wysoko sprawny reku i bilans bedzie na plus

    Tylko w najwieksze mrozy temp moze spasc ponizej 20 stopni, ale w skali sezonu zyskow bedzie wiecej jak strat
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #4596
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to jakby jasne ze im cieplejszy dom tym te korzysci beda mniesze w znaczeniu pomijalne.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #4597
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Mam do ciebie ogromną prośbę. Czy mógłbyś zrobić podobną symulację dla następujących dwóch rozwiązań montażowych
    1) ściana z silki 24 cm, ocieplenie 20 cm, okno zamontowane w licu ściany i ocieplenie nachodzące na ramę 3-4 cm
    2) taka sama konstrukcja ściany z tym tylko, że okno wysunięte na 10 cm
    Zastanawiam się na zwiększeniem grubości ocieplenia i wtedy, ze względów estetycznych, chciałbym wysunąć okno poza mur. Może to ma jakieś rozsądne przełożenie na oszczędności ?
    Jest jeszcze jedno rozwiązanie czyli wysunięcia okna poza lico ściany o 3cm,ktore nic dodatkowo nie kosztuje,liczone jest jak tradycyjny montaż i wg mnie jest to najrozsadniejsze rozwiązanie.

  18. #4598

    Domyślnie

    i grochówka w ogromnej ilości to nawet zimą przy minus 40 będzie w domu ukrop

  19. #4599

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jest jeszcze jedno rozwiązanie czyli wysunięcia okna poza lico ściany o 3cm,ktore nic dodatkowo nie kosztuje,liczone jest jak tradycyjny montaż i wg mnie jest to najrozsadniejsze rozwiązanie.
    czytałem o tym na stronie jareko. Nie mówię tu o kosztach tylko o estetyce, 3 cm niewiele zmieni przy 25 cm ocieplenia i głupio będzie wyglądał parapet zewnętrzny tak samo głęboki jak wewnętrzny, tzn mnie to wsio ryba ale nie sam żyję na tym świecie

  20. #4600
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kol. Malux20 zapłacił w tym sezonie grzewczym ok 1300 za co i cwu , kol. R&K zapłacił za co ok 1800 zł, kol j-j ponizej 1000 zł.
    Witam. Kolega ten tyle, a kolega tamten tyle. To nic nie mówi o systemie ogrzewania. Jeżeli te ceny są z PC, to te wielkości trzeba przemnożyć przez sprawność pompy. Okna mają stratę ciepła bezpośrednio z pomieszczenia do atmosfery, a ciepło jest pozyskiwane z gruntu przez PC do pomieszczenia. Gdyby nie było PC tylko grzejnik elektryczny, to wydatki byłyby wielokrotnie większe. Przyjmując sprawność PC=4 wychodzą sumy 5200,- 7200,- i 4000,-.Od tych sum należy odejmować zyski ciepła tj. 465 zł. Pozdrawiam.

Strona 230 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony