dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 231 z 331
Pokaż wyniki od 4.601 do 4.620 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4601
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Z symulacji komputerowej (Therm 7) wynika, że występuje spora różnica parametru U w przypadku ściany żelbetonowej (o grubości 18cm) i ociepleniu ze styropianu grubości 12cm.
    Przy 10 oknach jest to 750 kWh na sezon grzewczy.Powyższa ściana betonowa jest zgodna z obowiązującą normą U = 0,3W/m2*K. Jak ktoś chce budować z żelbetonu i nie chce założyć więcej niż 12cm styropianu, to montaż w warstwie izolacji jest jak najbardziej polecany. Przynajmniej tyle mówi program do symulacji termicznej.
    Witam. Tym parametrom odpowiada mur z silki 18cm i ocieplenia 12cm. To nie jest ściana żelbetonowa wylewana jak strop ze zbrojeniem. Grubsza warstwa ocieplenia podniesie wyżej temperaturę muru nośnego, który dalej przekaże ją do ramy okiennej, więc straty ciepła będą jeszcze większe. Po za tym szersza rama okienna pozyskuje jeszcze więcej ciepła z muru, więc koło strat kręci się szybciej. Nowoczesne ciepłe i szerokie ramy okienne powinno się osadzać tylko i wyłącznie w warstwie ocieplenia. Trzeba to uznać za pewnik i jedyną prawdę. Pozdrawiam

  2. #4602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Kolega ten tyle, a kolega tamten tyle. To nic nie mówi o systemie ogrzewania. Jeżeli te ceny są z PC, to te wielkości trzeba przemnożyć przez sprawność pompy. Okna mają stratę ciepła bezpośrednio z pomieszczenia do atmosfery, a ciepło jest pozyskiwane z gruntu przez PC do pomieszczenia. Gdyby nie było PC tylko grzejnik elektryczny, to wydatki byłyby wielokrotnie większe. Przyjmując sprawność PC=4 wychodzą sumy 5200,- 7200,- i 4000,-.Od tych sum należy odejmować zyski ciepła tj. 465 zł. Pozdrawiam.
    Retoryka godna TB, nie wiadomo kto lepszy czy mistrz czy uczeń. To konkretnie: malux20 pompa ciepła PW COP=2,5 (gdzie 4?), R&K kable COP=1 (gdzie 4?), j-j kable (to samo co R&K). Trzeba czytac forum ale jak sie jest zaaferowanym tworzeniem mitów to nie ma na to czasu. Mozna oszukiwać, kłamać, mówic pólprawdy, ale wszytko ma swoje granice. Na swiecie nie brakuje frajerów, moze czas zmienic forum.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 02-09-2013 o 17:09

  3. #4603
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrabi Zobacz post
    no comments, zrób badania w ITB to jak będę budował kolejny dom to kupię twój system
    Witam. System JB-D na który dostałeś rzekomą gwarancję, też nie ma aprobaty technicznej ITB i jej nie dostanie, bo jest to rozwiązanie oparte o stalowe mostki termiczne. Zdjęcia termowizyjne, które zrobisz to pokażą. Ma tylko badania wytrzymałościowe producenta firmy SFS. Pozdrawiam

  4. #4604

    Domyślnie

    Jeszcze nie pokazałeś ani jednego zdjęcia termowizyjnego, na które się ciągle powołujesz.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #4605

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kol. Malux20 zapłacił w tym sezonie grzewczym ok 1300 za co i cwu , kol. R&K zapłacił za co ok 1800 zł, kol j-j ponizej 1000 zł.
    analizując przypadek j-j wg naszego szarlatana to j-j dom po odliczeniu 930 zł strat na montażu traci całe 70 zł na rok na pozostałych elementach budynku cud nad Wisłą...

    fora są ogólnodostępne i to jestem w stanie zrozumieć, ale nie rozumiem dlaczego ja dostawałem bany za pisanie faktów na niektóre drażliwe tematy a takiego dziwaka redakcja toleruje pomimo, że nie pomaga on tutaj nikomu i nie robi nic poza próbą wciśnięcia nieświadomym inwestorom swojego produktu i otumaniania ich...
    z drugiej strony zastanawia mnie czy to jego działanie wynika z tego, że ślepo wierzy w to co pisze czy jest to po prostu desperacja sprzedawczyka wynikająca z zastoju w interesie...
    pomysł współpracy dwu mentorów czyli naszego Krzysztofa oraz TB jest bardzo trafiony, obaj nadają na tych samych falach i zdecydowanie powinni połączyć siły we wspólnej sprawie
    ...

  6. #4606

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Zdjęcia termowizyjne, które zrobisz to pokażą.
    a jak nic nie pokażą to przyznasz publicznie, że przez kilka lat pi...łeś bzdury czy wymyślisz coś nowego?
    ...

  7. #4607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    analizując przypadek j-j wg naszego szarlatana to j-j dom po odliczeniu 930 zł strat na montażu traci całe 70 zł na rok na pozostałych elementach budynku cud nad Wisłą...
    Tak dokładnie to bedzie nieco inaczej bo j-j nie ma 10 okien a mniej, czyli nie 930 zł a ok 550-600 co i tak daje na inne straty ok 400-450 zł.
    Ale zeby straty na montazu okien były tak duze, ze przekraczały wszystkie inne? Zadne obliczenia poza oczywiscie obliczeniami kol sunrise tego nie potwierdzają, jak widać jest to mały nieistotny szczegół. Tak dla ciekawości kol j-j nie ma montażu okien na konsolach czyli jego sposób montażu powinien skutkowac duzo wyzszymi stratami, zuzycie tego nie potwierdza.

  8. #4608
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    a jak nic nie pokażą to przyznasz publicznie, że przez kilka lat pi...łeś bzdury czy wymyślisz coś nowego?
    po co wymyślać? napisze żę to nie te okna są na zdjęciach
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #4609

    Domyślnie

    Spokojnie, sunrise sobie poradzi, ze sto stron wcześniej wmawiał wszystkim że widzi na termowizji konsole gdzie ktoś kto wykonał te zdjęcia opisał że nie położono piany przy montażu parapetów czy coś w tym stylu
    Kolego Sunrise, proponuje poczytać trochę z historii i zacząć czerpać wzory z klasyków, tu chyba Goebels byłby idealnym nauczycielem
    Kłamiesz i manipulujesz ale dość nieskutecznie albo....albo Naród twych głupot mimo wszystko nie kupi, nie jest taki głupi jak sądzisz

  10. #4610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie, gadacie tutaj po próżnicy a mi potrzeba rady.

    Okna sa już warstwie ocieplenia, stoją na ciepłym parapecie. Musze je obudować styropianem. Tylko jak?
    - rzeźbić w styropianie węgarek
    - dać dwie warstwy styro, jedna na równo do okien, druga jako węgarek ? A jesli tak to potem jak te warstwy skleić ze sobą?

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #4611
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Panowie, gadacie tutaj po próżnicy a mi potrzeba rady.
    Okna sa już warstwie ocieplenia, stoją na ciepłym parapecie. Musze je obudować styropianem. Tylko jak?
    - rzeźbić w styropianie węgarek
    - dać dwie warstwy styro, jedna na równo do okien, druga jako węgarek ? A jesli tak to potem jak te warstwy skleić ze sobą?
    Witam. Musisz tak zrobić, jak Jareko na tym forum pokazywał oklejanie styropianem okien osadzonych na konsolach JB-D. Wygląda nieładnie bo jak "peachwork" ale podobno jest skuteczne. Poproś Jareko o radę, bo On jest w tym biegły. Na stronie 11 są zdjęcia. Pozdrawiam

  12. #4612
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niestety nie znalazłem tam zdjęć, gdybyś mógł podać link. Jareko raczej nie można się dopytać gdyż obecnie ma inne problemy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #4613

    Domyślnie

    Witam,

    wiecie co przeczytałem cały wątek (trochę mi to zajęło). Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, ale też wielu bzdur. Powiedzcie po co karmicie trola (K49)? Dajcie mu spokój, odpowiadajcie zainteresowanym, jego posty ignorujcie. Nie wiem czemu martwicie się, że potencjalni inwestorzy jemu uwierzą. Jak ktoś ma łeb na karku i chce się czegoś dowiedzieć, to czyta szuka itd. Jak przeczyta cały wątek to się dowie tego i owego i swoje zdanie wyrobi (vide ja sam), jak ktoś przeczyta 3 ostatnie strony, to czemu macie go żałować, sam sobie jest winny. Naprawdę bardzo fajnie pomagacie, a K49 zostawcie, będzie pisał bzdury to będzie. Wy reagujcie jedynie na sensowną dyskusję i na pytania innych użytkowników, nie wchodźcie w polemikę z K49.

    Dziwię się jednak administracji, że na takie działania pozwala, a przede wszystkim na to, że ten sam użytkownik powraca pod innymi loginami.

    Pozdrawiam

  14. #4614
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Panowie, gadacie tutaj po próżnicy a mi potrzeba rady.

    Okna sa już warstwie ocieplenia, stoją na ciepłym parapecie. Musze je obudować styropianem. Tylko jak?
    - rzeźbić w styropianie węgarek
    - dać dwie warstwy styro, jedna na równo do okien, druga jako węgarek ? A jesli tak to potem jak te warstwy skleić ze sobą?

    Na moje lepiej dać 2 warstwy - pierwsza zlicowana z oknem i druga już jako węgarek.

    Tak na marginesie, gdzie ta Twoja chatka stoi ? chętnie przyjadę i pooglądam.

    Pozdrawiam

  15. #4615

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    niestety nie znalazłem tam zdjęć, gdybyś mógł podać link. Jareko raczej nie można się dopytać gdyż obecnie ma inne problemy.
    Na maila ode mnie odpisał

  16. #4616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to też bym poprosił na mail.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #4617

    Domyślnie

    Ja do niego napisałem o poradę i dostałem odpowiedź. Powołałem się na Forum

  18. #4618
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    niestety nie znalazłem tam zdjęć, gdybyś mógł podać link. Jareko raczej nie można się dopytać gdyż obecnie ma inne problemy.
    Witam. To zdjęcie jest na stronie 10 tego forum, a wypowiedź Jareko w tej sprawie na początku strony 11. Z tego co widać to oblamówka styropianowa okna jest do zewnętrznej powierzchni ramy okiennej a dalej to węgarek wyrabia firma wykonująca ocieplenie. Na jej głowie jest problem wciśnięcia taśmy rozprężnej między węgarek a ramę. Pozdrawiam.

  19. #4619
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Jeszcze nie pokazałeś ani jednego zdjęcia termowizyjnego, na które się ciągle powołujesz.
    Witam. Nie ciekawi Cię, że nie ma zdjęć okien osadzonych w systemie JB-D? Jeżeli ten montaż okien jest tak dobry, a firma na rynku robi to od lat, to zdjęcia termowizyjne powinny być reklamówką tego rozwiązania. Gdzie je szukać? Jareko od lat robi montaże okien w systemie JB-D, bez dokumentacji efektów Jego pracy. A może to jest skrywana tajemnica firmy. Pozdrawiam.

  20. #4620

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    A może to jest skrywana tajemnica firmy
    ...a strzały też słyszałeś?
    ...

Strona 231 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony