dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 331
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6561
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie robili, bo nie ma czego badać. Pozycja okna w murze nie ma wpływu na poziom jego izolacyjności akustycznej. Można powiedzieć (w pewnym uproszczeniu), że izolacyjność akustyczna przegrody o konkretnej budowie jest dla ucha wartością stałą. Wrażenie pogorszenia izolacyjności akustycznej okna może być pochodną sposobu wykonania instalacji oraz ewentualnych błędów w uszczelnieniu.
    Sugerujesz że brak muru na styku ościeże-rama nie ma wpływu na izolacyjność akustyczną? Przecież w tym miejscu są tylko kotwy, styropian i ewentualnie pianka. Moim zdaniem taki montaż powoduje spadek izolacyjności akustycznej

  2. #6562

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Sugerujesz że brak muru na styku ościeże-rama nie ma wpływu na izolacyjność akustyczną? Przecież w tym miejscu są tylko kotwy, styropian i ewentualnie pianka. Moim zdaniem taki montaż powoduje spadek izolacyjności akustycznej
    Moim zdaniem mamy rok 3987

  3. #6563
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Sugerujesz że brak muru na styku ościeże-rama nie ma wpływu na izolacyjność akustyczną? Przecież w tym miejscu są tylko kotwy, styropian i ewentualnie pianka. Moim zdaniem taki montaż powoduje spadek izolacyjności akustycznej
    nikt ważny na montażu się pewnie i zna ale ci do daty to sie myli grubo.
    T123456, ja co do szczelności montażu u mnie nie mam wątpliwości. A jednak subiektywnie jest głośniej niż u kumpla ktory ma w licu. Samo okno ma parametry ustalone ale już sposób jego montażu wpływa na pewno na izolacyjnosc nie tylko termiczna. Jak dużo to temat do badań.

  4. #6564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie ma co gdybać, czy mniej izoluje akustycznie, czy nie .. bo tego nikt teraz nie potrafi stwierdzić ..
    bez badań ani rusz.

  5. #6565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    No to jak tak mówisz, to nie widzę problemu, nie potrzeba wtedy przekonywać, cudować.
    Kwestię montażu w murze, zostawmy, bo to lekka prowizorka jest w obecnym czasie.
    Bez węgarka w murze - jest to 0,10 z grosikami W/mK. to najlepszy wynik .. a mi dalej okno w stronę wnętrza tym gorzej.
    Musi być problem skoro 95% okien jest osadzanych w murze nośnym.
    Psi = 0,1 W/mK? to może 0,19 W/mK lub 0,39 W/mK jak mi wyliczyli na Wydziale Budownictwa PŁ. Przyjdzie mróz, będą zdjęcia termowizyjne ram okiennych, to wówczas porównamy teorię z praktyką.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lico ściany.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	371333

  6. #6566
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Skad wziales te zdjecia ?
    Z internetu i tylko z internetu. Teraz jest taka moda na zdjęcia, a potem jest płacz i kabaret. W końcu przychodzi czas na cyrk. Trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi.

  7. #6567
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    nikt ważny na montażu się pewnie i zna A jednak subiektywnie jest głośniej niż u kumpla ktory ma w licu. Samo okno ma parametry ustalone ale już sposób jego montażu wpływa na pewno na izolacyjnosc nie tylko termiczna. Jak dużo to temat do badań.
    Karolek 75, rama okienna powinna być bezpośrednio związana z murem pianą PUR, a nie ze styropianem przyklejonym do muru. Jest to czysty "peach work". Nikt ważny może i się zna ale na kasie. Gdyby na początku było zrobione ocieplenie z dużym podcięciem skośnym wokół ościeży, przyklejone otynkowane węgarki z taśmą rozprężną, to w tak przygotowany otwór można prosto wstawić okno z kotwami i związać ramę okienną pianą PUR z murem nośnym. Na pewno będzie cicho.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	462baa286e001a39.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371337 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b76a0d036dcfe57d.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	371338 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9d2da90f7f9ff7c.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371339

  8. #6568
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    A ja z innej beczki - mam takie wrazenie, ze okna zamontowane w ociepleniu ( bez MOWO) gorzej izoluja akustycznie. Czy na oknotescie robili moze takie badania ?
    Wrażenie - aby to ocenić OBA okna powinny znajdować się w tych samych warunkach

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie robili, bo nie ma czego badać. Pozycja okna w murze nie ma wpływu na poziom jego izolacyjności akustycznej. Można powiedzieć (w pewnym uproszczeniu), że izolacyjność akustyczna przegrody o konkretnej budowie jest dla ucha wartością stałą. Wrażenie pogorszenia izolacyjności akustycznej okna może być pochodną sposobu wykonania instalacji oraz ewentualnych błędów w uszczelnieniu.
    Wpływ na izolacyjność przegrody/okna ma jednak sposób montażu - czytałem artykuł, który stanowił o tej kwestii, nie mogę teraz go odszukać, ale ... opisane było tak, że o ile pozycja okna w murze nie ma większego znaczenie to już ilość kotew stalowych ma na to wpływ, działają jak elementy tłumiące, które wyłapują dźwięki, wniosek był taki, że im ich więcej tym izolacyjność lepsza. Biorąc pod uwagę, że izolacyjność przegrody uzyskuje się na zasadzie odbicia lub właśnie wyłapania/wytłumienia dźwięku ma to sens - no chyba, że jestem w błędzie (i autor opracowania również)

    Pozdrawiam

  9. #6569

    Domyślnie

    MM postaraj się znaleźć ten artykuł bo ciekawy jestem tłumaczenia zjawiska
    Obawiam się, że autor popłynął jak K49

  10. #6570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    Wrażenie - aby to ocenić OBA okna powinny znajdować się w tych samych warunkach
    Wpływ na izolacyjność przegrody/okna ma jednak sposób montażu -
    A nie prościej i lepiej jest przygotować wcześniej ościeże na gotowo z otynkowanymi już węgarkami. Wówczas samo osadzenie okna to malutki pikuś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo12.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	371384 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0047.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	371385

  11. #6571
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Wpływ na izolacyjność przegrody/okna ma jednak sposób montażu
    Michale, wydaje mi się, że wpływa nie tyle "sposób montażu mechanicznego" co "uszczelnienia". Im mniejszy przepływ powietrza przez złącze i większa zdolność złącza do tłumienia drgań tym większa izolacyjność akustyczna "okna zainstalowanego". Hałas przenosi poprzez drgania powietrza! Teoretycznie można przyjąć, że drgania powietrza przenoszą się na konstrukcję okna, a ta wprawia w drgania łączniki mechaniczne, co powoduje wzrost hałasu po wewnętrznej stronie przegrody, ale w praktyce z czymś takim się nie spotkałem. Słyszałem za to, że okna "buczą", "wyją", "świszczą", a to wdzięczne nazwy hałasu
    PRO QUALITY

  12. #6572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Z internetu i tylko z internetu. Teraz jest taka moda na zdjęcia, a potem jest płacz i kabaret. W końcu przychodzi czas na cyrk. Trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi.
    Kabret to jest w Twoim podejściu. Takie wykorzystanie /lub jak wolisz wyraźnie: kradzież zdjęć z internetu świadczy tylko o braku norm moralnych w zakresie poszanowania cudzej własności. To że zdjęcie jest "Z internetu" nie znaczy, że nie jest niczyją własnością! I przy takim wykorzystaniu go należy mieć zgodę autora. Czasem okolicznością łagodzącą można uznać wskazanie linku. Ale Ty robisz to komercyjnie (w dodatku obrzydliwe, bo po to by zdyskredytować konkurencję!)
    Może tak zrozumiesz:
    idę ulicą, stoi rower. Nawet nie zabezpieczony .. no to podjadę sobie, przecież stoi.... a to, że to rower mojego przeciwnika biznesowego i podjadę nim w przeciwną stronę niż on by chciał to w tym wszystkim pikuś...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #6573

    Domyślnie

    Szczegolnie w sytuacji gdy zamieszcza zdjecia wybiorczo. W trakcie montazu. Jeszcze nie dokonczonego montazu.
    To ze na jednym z nich widac moje odbicie nie ma juz znaczenia.

  14. #6574
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może tak zrozumiesz: idę ulicą, stoi rower. Nawet nie zabezpieczony .. no to podjadę sobie, przecież stoi.... a to, że to rower mojego przeciwnika biznesowego i podjadę nim w przeciwną stronę niż on by chciał to w tym wszystkim pikuś...
    Masz rację. Zgadzam się z Tobą w 100%. Jeżeli Ktoś tym rowerem namawia i wywozi Inwestorów w las a potem każe im wrócić na piechotę, to może lepiej jest mu zabrać ten rower. Jeżeli Ktoś od 5 lat robi tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9d2da90f7f9ff7c.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	371405 a wychodzi tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Raport Strzeniówka okna parter.pdf1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	371406
    Ja Mu tego rowera nie zabieram, tylko spuszczam powietrze z opon. A jak z tego widać, to Ty próbujesz te opony cichcem napompować. Tematem tego forum jest; "montaż w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze" a nie wywożenie Inwestorów w las.

  15. #6575
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie Panie Krzysztofie. Uprawia Pan agresywny marketing. Proszę się nie dziwić, że wywołuje to reakcję zwrotną.
    Działanie w imieniu "obrony" własnych tez nie usprawiedliwia przed kradzieżą. Pan "sobie bierze" ten rower i jeździ nim krzycząc "uwaga, zabrałem go bo idealnie pasuje do promocji mojego, jedynego "słusznego" rozwiązania". A że wszyscy wokół jako wyraz dezaprobaty rzucają w Pana jajkami to już Panu nie przeszkadza. Grunt żeby mówili?
    To jest paranoja i ja się z tym nie zgadzam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #6576
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Szczegolnie w sytuacji gdy zamieszcza zdjecia wybiorczo. W trakcie montazu. Jeszcze nie dokonczonego montazu.
    To ze na jednym z nich widac moje odbicie nie ma juz znaczenia.
    Nawet Ciebie nie zauważyłem. Jak Ty chcesz wykończyć ten montaż? W prawym oknie widać część folii z paskiem kleju osłoniętego taśmą. Obok przykleisz pas styropianu, a potem do niego będziesz chciał przykleić tą folię? Klej na folii nie będzie się trzymać styropianu ciętego nożem. A co zrobisz z tymi żelaznymi kotwami? Natniesz folię nożem? I tak się będziesz modlić nad każdą kotwą? Oczywiście przyjdzie kit i będzie git, tylko że piana PUR nie ma możliwości dobrego związania ramy okiennej z murem nośnym. Jednym zdaniem jest to "peach work" w Twoim wydaniu. Potem jak mocno skomplikowane będzie wykonanie ocieplenia. Styropian który mógłby być w jednej grubości, trzeba ciąć na pół i kombinować. Jak potem upakować taśmę rozprężną między węgarkiem a ramą? Jest to czyste rolowanie Inwestorów na etapie osadzenia okna a potem wykonania ocieplenia.

  17. #6577
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Znanywszystkim

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie Panie Krzysztofie. Uprawia Pan agresywny marketing. Proszę się nie dziwić, że wywołuje to reakcję zwrotną.
    Działanie w imieniu "obrony" własnych tez nie usprawiedliwia przed kradzieżą. Pan "sobie bierze" ten rower i jeździ nim krzycząc "uwaga, zabrałem go bo idealnie pasuje do promocji mojego, jedynego "słusznego" rozwiązania". A że wszyscy wokół jako wyraz dezaprobaty rzucają w Pana jajkami to już Panu nie przeszkadza. To jest paranoja i ja się z tym nie zgadzam.
    O jakiej kradzieży Pan mówi? Jareko upublicznia wzór "swojego" nowoczesnego rozwiązania, które jest drogie i przynosi tylko straty ciepła, a "lansuję" jedynie słuszne rozwiązanie stosowane od 500 lat, że najpierw musi być wykonane ościeże na gotowo a potem montaż w nim okna, który zmniejsza te straty ciepła 20x. To pokazuję w zdjęciach termowizyjnych. Wiem, że prawda boli, bo wszyscy są przyzwyczajeni do skrótów, tylko że te skróty są drogie i marnują energię.

  18. #6578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdjęcia są przez kogoś zrobione.
    Nie można ich tak sobie brać z internetu i publikować bez zgody autora. Tym bardziej w celu promocji własnego biznesu i to jeszcze tą drogą: przez robienie czarnego PR ludziom, którzy mają odwagę stawiać czoła Pana tezom.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #6579

    Domyślnie

    Nie znasz ustaleń z inwestorem więc nie zabieraj głosu głąbie

  20. #6580
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znanywszystkim Zobacz post
    Jednym zdaniem jest to "peach work" w Twoim wydaniu..
    Może się Panu rozchodzi o... patchwork?

    Cytat Napisał finlandia
    Zdjęcia są przez kogoś zrobione. Nie można ich tak sobie brać z internetu i publikować bez zgody autora.
    Fin, co się czepiasz jakiegoś biednego forumowicza. Lepsi od niego biorą co chcą i jak chcą. Co najmniej dwa zdjęcia, jedno wykonane przeze mnie oraz drugie, otrzymane od czytelnika dawno temu, znalazły się 24.10. 2016 w artykule pod tytułem "Okna przed zimą: czas na kontrolę" w portalu ładnydom.pl z opisem pochodzenia: "z archiwum Zrzeszenia Montażystów". Co Ty na to, bo to chyba też trochę Twoje Zrzeszenie, czyż nie tak?
    PRO QUALITY

Strona 329 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony