dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 331
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #1021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    No, to jesteś kolejną osobą, stwierdzającą ten fakt. Problem w tym, że podobno był to turniej o tytuł "Mistrza montażu" i ktoś taki tytuł otrzymał. Jak myślisz, zasłużył, czy to kolejna branżowa nagroda, która straciła prestiż i znaczenie zanim go nabrała? A tym razem naprawdę szkoda, bo statuetka zacnej urody.
    Kolego Test (kiedy redakcja zauważy i przywróci ci poprzedni nick?)
    Zgadzam się, że biorąc pod uwagę to, co zobaczyliśmy, organizatorzy powinni ogłosić inny wynik.
    "Przykro nam, ekipy poradziły sobie w mniejszym bądź większym stopniu ale żadna z nich nie zasługuje na miano "Mistrza montażu". Wyróżnienie otrzymuje firma X za ble ble ble. Statuetkę zachowamy, i wręczymy przy następnej imprezie ekipie faktycznie zasługującej na to miano"
    Tak byłoby uczciwie wobec wszystkich innych i nie spowodowałoby takiego odbioru statuetki i tytułu zanim cała akcja się rozpoczęła
    Tu się z Tobą całkowicie zgadzam
    Ale z drugiej strony patrząc, pojawił się pomysł, pojawiła się możliwość, pojawiła się kasa by zacząć w końcu robić porządek z "montażystami"
    Dlaczego najwyższy czas to uczynić? Odpowiedź dał między innymi ten konkurs. Wiemy, że gdzieś dzwoni ale nie wiemy skąd - tak odbieram wiedzę ekip startujących.
    Najwyższy czas wskazywać tych, którzy choć montażu nie spierniczą a on jest podstawą prawidłowej pracy okna przez dziesięciolecia. Dowodem na to, że jest źle jest choćby FM i ogromna liczba postów na temat złych montażu. Dowodem jest ogrom spraw sądowych, opinii rzeczoznawców, ogólnie rynek montażu stolarki jest na żenującym poziomie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ale z drugiej strony patrząc, pojawił się pomysł, pojawiła się możliwość, pojawiła się kasa by zacząć w końcu robić porządek z "montażystami"
    Dlaczego najwyższy czas to uczynić? Odpowiedź dał między innymi ten konkurs. Wiemy, że gdzieś dzwoni ale nie wiemy skąd - tak odbieram wiedzę ekip startujących.
    Najwyższy czas wskazywać tych, którzy choć montażu nie spierniczą a on jest podstawą prawidłowej pracy okna przez dziesięciolecia. Dowodem na to, że jest źle jest choćby FM i ogromna liczba postów na temat złych montażu. Dowodem jest ogrom spraw sądowych, opinii rzeczoznawców, ogólnie rynek montażu stolarki jest na żenującym poziomie
    Jareko, nie mogę Ciebie zrozumieć. Z jednej strony piszesz, że jest źle z montażem, a z drugiej nie chcesz ze mną rozmawiać na proponowane rozwiązania, bo nie mam "papieru". Ale mam wiedzę, nosa i kilka patentów. Podsuwam rozwiązania kompletne, a nie tylko wyrywkowe dla montażystów, dla ich wygody. Miej odwagę powiedzieć własne zdanie, a nie, bo tak instrukcja przewiduje. Instrukcje układają producenci pod swój rynek zbytu. Cały ich problem, polega na tym, żeby ściągnąć jak najwięcej pieniędzy z rynku, więc podsuwają nowe, bardziej złożone rozwiązania. Dlatego prosty montaż okien w warstwie ocieplenia, przerodził się w pracę doktorską, a nie wszyscy do niej dorośli. Bo i po co ? Jak piszę, że 12 cm taśma paroszczelna w szczelinie 2cm nie ma sensu, bo osłabia połączenie tynku framugi z murem nośnym, a dalej przez listwę przyokienną z ramą, to słyszę, nie masz "papieru". Przyklejając tą taśmę do żeber zewnętrznych ramy okna, zasłania się wejście piany PUR i mocniejsze związanie jej z murem nośnym. Nie przemyślone jedno rozwiązanie, pociąga dwa błędy następne, które są istotne dla umocowania okna w warstwie ocieplenia. To nie jest tak ważne dla okna osadzonego w murze nośnym, ale bardzo ważne dla okien w ociepleniu. Jest to fantazja moja ?

  3. #1023
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Jareko, nie mogę Ciebie zrozumieć. Z jednej strony piszesz, że jest źle z montażem, a z drugiej nie chcesz ze mną rozmawiać na proponowane rozwiązania, bo nie mam "papieru". Ale mam wiedzę, nosa i kilka patentów. Podsuwam rozwiązania kompletne, a nie tylko wyrywkowe dla montażystów, dla ich wygody.
    Panie Krzysztofie, z Panem nie można rozmawiać "na rozwiązania", bowiem negując wszystko, co do tej pory wymyślono i praktykowano próbuje Pan wprowadzić na rynek pomysł "mało realny". Nie twierdzę, że jest on nic nie wart, ale każde rozwiązanie realizowane jest w konkretnych, określonych warunkach. Pańskie "kompletne rozwiązanie" montażu w warstwie ocieplenia zasadza się na dość kruchej przesłance, że inwestor najpierw budynek dociepli i otynkuje, a potem będzie wstawiał okna. Pewnie, że tak też można. Pytanie tylko ile widział Pan budów realizowanych w ten sposób? Ja siedzę w oknach od 1992 i nie widziałem żadnej. Wniosek? Rozwiązanie realne, ale nie znajdujące praktycznego zastosowania w nowopowstających obiektach ze względu na powszechnie przyjęte technologie budowy. Niech Pan zatem walczy o swoje pomysły, ale jednocześnie nie twierdzi, że są one najlepsze z możliwych i jedynie skuteczne, bo tak nie jest.

    Swoją drogą ciekaw jestem, co miałby Pan do zaproponowania inwestorom, którzy chcą wynieść okna w warstwę docieplenia w ścianie 2W, a nie mają zamiaru spełnić Pańskiego warunku i założenia "najpierw docieplenie i tynki, później okna". Odstąpiłby Pan od montażu?

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Instrukcje układają producenci
    Układają, bo taki mają obowiązek!!! Chociaż układają, to za dużo powiedziane. Moim zdaniem liczba producentów, którzy nie ułożyli, przewyższa liczbę tych, którzy ułożyli. Ma Pan inne doświadczenia?
    PRO QUALITY

  4. #1024
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kolego Test (kiedy redakcja zauważy i przywróci ci poprzedni nick?)
    Tego nie wiem. Choć przyznaję, że jeśli już, to wolałbym przywrócenia nicku pod którym się pierwotnie zalogowałem. TEST, to tylko połowa. Chciałbyś mieć nick JAR albo EKO? No, właśnie. . Niech się MURy (pną do góry), a TORy (będą przejezdne). Amen.
    PRO QUALITY

  5. #1025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jarku, nie byłbym taki surowy. Uważam, że zwycięzcy zasłużyli na nagrodę. Wśród publiczności na pewno było wielu dobrych montażystów, ale nie mieli odwagi wystąpić. Ja podziwiam wszystkich, którzy chcieli wystartować.

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    gdyby nie te cholerne opóźnienia z nawałem roboty i praca 6 dni w tygodniu moi byliby na montażu i jestem pewien że w ciągu 20 minut zamontowali okno - ale będzie okazja, niebawem kolejny konkurs będzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Panie Krzysztofie, z Panem nie można rozmawiać "na rozwiązania", bowiem negując wszystko, co do tej pory wymyślono i praktykowano próbuje Pan wprowadzić na rynek pomysł "mało realny". Nie twierdzę, że jest on nic nie wart, ale każde rozwiązanie realizowane jest w konkretnych, określonych warunkach. Pańskie "kompletne rozwiązanie" montażu w warstwie ocieplenia zasadza się na dość kruchej przesłance, że inwestor najpierw budynek dociepli i otynkuje, a potem będzie wstawiał okna. Pewnie, że tak też można. Pytanie tylko ile widział Pan budów realizowanych w ten sposób? Ja siedzę w oknach od 1992 i nie widziałem żadnej. Wniosek? Rozwiązanie realne, ale nie znajdujące praktycznego zastosowania w nowopowstających obiektach ze względu na powszechnie przyjęte technologie budowy.
    Ta przesłanka wynika z tego, że tak postępując, buduje się najtaniej, najszybciej i zgodnie ze sztuką prostego tworzenia. Tak się robiło i robi przy murach trójwarstwowych. Na razie widzę, że wszystkie budowy, mają okna osadzane z licem muru nośnego. I w tej sprawie nie słyszę od Was żadnego potępienia. A to z tamtąd, przyjęło się ocieplać budynek po osadzeniu okien. Ale skoro po 9 lipca 2013 roku, wejdą 20% oszczędności w zużyciu energii, a potem znowu w 2015 roku, to trzeba będzie zweryfikować swoje poglądy. Ten czas jest już za drzwiami.

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Swoją drogą ciekaw jestem, co miałby Pan do zaproponowania inwestorom, którzy chcą wynieść okna w warstwę docieplenia w ścianie 2W, a nie mają zamiaru spełnić Pańskiego warunku i założenia "najpierw docieplenie i tynki, później okna". Odstąpiłby Pan od montażu?
    Oczywiście, że bym odstąpił i odesłał do konkurencji, gdzie jest miejsce na twórczość z samego Domu W. Proszę sobie poczytać na tym forum pytania i odpowiedzi. Że inwestorzy nie wiedzą jak rozwiązać problem, to się nie dziwię, ale rady osób znających materię, są z samego piekła. Tak jest zawsze, jak się idzie na skróty. Tylko to było dostateczne przy oknach osadzonych w licu muru nośnego, a nie w warstwie ocieplenia. To są nowe wyzwania.

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Było 10 ekip, naga ściana z dwoma otworami okiennymi, i montaż z demontażem, na jedno kopyto, po którym, dziury tylko świadczyły, że coś się działo. A działo się jednak. 35 minut, potrzeba było na przewiercenie ram i przykręcenie kotw bocznych, czterech sztyc od konsol i przyklejenie taśmy. A gdzie właściwy montaż ?
    A ja wciąż mam wrażenie, że panowie dyskutujący próbują doszukać się "dziury w całym" . Eksperci z ITB uznali, że montażyści biorący udział w tym konkursie wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, ale wy w swojej mądrości twierdzicie, że było całkiem inaczej. Na wasze dziwne zarzuty, że montaż się nie odbył, załączam fotografie z pracy nagrodzonej ekipy i mam nadzieję, że nie okrzykniecie tego z kolei fotomontażem.. Okoliczności tego konkursu opisał na swoim blogu zms, więc polecam lekturę. A swoją drogą, może któryś z panów dyskutujących i utyskujących na poziom wiedzy montażystów przyjmie wyzwanie i stanie do rywalizacji z nagrodzoną ekipą Kristechu? Myśle, że dałoby się to zorganizować, a to chyba byłoby najbardziej przekonujące do waszej wiedzy i doświadczenia.. pzdr


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turniej w Kazimierzu.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	75070 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turniej w Kazimierzu2.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	75073 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turniej w Kazimierzu3.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	75074 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turniej w Kazimierzu1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	6,7 KB
ID:	75075

  10. #1030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oj nie ma się co obrażać
    Faktem jest, że montaż nie szedł tak sprawnie, jak to się widuje na budowach.. Może to trema? Mnie by zjadła - co innego jest pisać na forum, a stanąć twarzą w twarz z setkami krytycznych oczu
    Dobrze jest że piknik był, że wystartowały mistrzostwa. Nie brałem udziału - bo po pierwsze: kwestie organizacyjne własnej firmy, po drugie brak doświadczeń, a co dopiero niezbędnej praktyki i mistrzostwa w turniejowej konkurencji..

    Ciekaw jestem, czy przeszedłbym część teoretyczną / ps. widzialem leżący test, ale nie wypadało mi podglądać.. /

  11. #1031
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    A ja wciąż mam wrażenie, że panowie dyskutujący próbują doszukać się "dziury w całym" . Eksperci z ITB uznali, że montażyści biorący udział w tym konkursie wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, ale wy w swojej mądrości twierdzicie, że było całkiem inaczej. Na wasze dziwne zarzuty, że montaż się nie odbył, załączam fotografie z pracy nagrodzonej ekipy i mam nadzieję, że nie okrzykniecie tego z kolei fotomontażem..
    blokno, nie wiem, kto i czego się doszukuje w całym, ale fakt pozostaje faktem, że ktoś stworzył regulamin, w którym zadanie praktyczne montażystów określił następująco:

    "Sprawdzian umiejętności praktycznych – polega na poprawnym, zgodnym z Instrukcją ITB, o której mowa w par. 3 pkt.2, zamontowaniu okna O-34 w ościeży o wymiarach 150×150 cm w murze dwuwarstwowym w zewnętrznej warstwie ocieplenia oraz na sprawdzeniu umiejętności aplikacji piany montażowej w szczelinie laboratoryjnej."

    Pan z ZMS (ładny skrót) pisze zaś, że praktycznym zadaniem montażystów było:

    "Egzamin praktyczny polegał na poprawnym montażu okna w otworze ściany dwuwarstwowej, w której nie było jeszcze warstwy ociepleniowej."

    Nie uważasz, że Pan Regulamin i Pan ZMS mówią o praktycznej części zadania całkiem co innego?

    Doprowadzenie czynności montażowych do etapu widocznego na Twoich zdjęciach zabrało ekipom sporo ponad 20 min, a to co widać, to zaledwie "mechaniczna część montażu" w warstwie ocieplenia przy użyciu łączników JB-D. Miałem okazję rozmawiać z kolegami z ITB, więc ich pogląd na sprawę "mistrzostwa" znam z pierwszej ręki. Nigdzie nie twierdziłem też, że do miejsca, w którym mistrzowie robotę skończyli zrobili coś niepoprawnie. Twierdzę tylko, że to co uznano za "mistrzostwo" było nieregulaminowe, ograniczone do poprawnego rozmieszczenia łączników na obwodzie okna i mocowaniu ich do muru ościeży oraz przyklejeniu do ramy okna elementów mających stanowić izolację wewnętrzna i zewnętrzną. Mało jak na "montaż w warstwie ocieplenia". Jeśli nowe Zrzeszenie, Sponsorzy, Organizatorzy i ITB wbrew własnemu regulaminowi twierdzą teraz, że to im wystarczyło do przyznawania tytułów, to wyłącznie sprawa przyznających. Ja mam wrażenie, że z nieznanych przyczyn po prostu nagięto pierwotne, (słuszne, choć lekko nierealne czasowo), założenia Turnieju. Problemu upatruję w tym, że publiczne pokazywanie, iż regulaminy, instrukcje i zasady mogą być dowolnie naginanie, a niekompletność nagradzana i opisywana w superlatywach, wielkiego miru w branży nie zyska, ani zaufania u inwestorów też raczej nie wzbudzi. Tym samym wartość kolejnej branżowej nagrody i tytułu "Mistrza Montażu" sprowadza się od początku do poziomu "orderu jakości", czy innego "konsumenckiego lauru". Trochę szkoda i tyle. A piknik fajny. Szczególnie motory i Reprezentantki Sponsora Głównego .

    Pozdrawiam.
    PRO QUALITY

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    blokno, nie wiem, kto i czego się doszukuje w całym, ale fakt pozostaje faktem, że ktoś stworzył regulamin, w którym zadanie praktyczne montażystów określił następująco:

    "Sprawdzian umiejętności praktycznych – polega na poprawnym, zgodnym z Instrukcją ITB, o której mowa w par. 3 pkt.2, zamontowaniu okna O-34 w ościeży o wymiarach 150×150 cm w murze dwuwarstwowym w zewnętrznej warstwie ocieplenia oraz na sprawdzeniu umiejętności aplikacji piany montażowej w szczelinie laboratoryjnej."

    Pozdrawiam.
    Przepraszam, że znowu o tym, ale obiecuję, że po raz ostatni w tym wątku..

    Otóż jeśli uważnie przeczyta się przytoczony zapis Regulaminu, to zauważy się, że mowa jest tam o "zamontowaniu okna", a nie o "wykonaniu warstwy ocieplenia". Po wykonaniu każdego zadania "zamontowania okna" członkowie Komisji dopytywali ekipy, jak wykonaliby uszczelnienie zewnętrzne, gdyby otrzymali od Inwestora zlecenie "wykonania wartwy ocieplenia". I choć nie mam kolegów w ITB, to z relacji wiem, że wszystkie udzielone odpowiedzi były poprawne...
    Oczywiście sprawdzian umiejętności aplikacji piany montazowej również się odbył - to akurat widziałem "na żywo".

    Obiecałem, więc nie będe już wypowiadał się w tym wątku - ewentualnych polemistów zapraszam na priv . pzdr

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    A ja wciąż mam wrażenie, że panowie dyskutujący próbują doszukać się "dziury w całym" . Eksperci z ITB uznali, że montażyści biorący udział w tym konkursie wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, ale wy w swojej mądrości twierdzicie, że było całkiem inaczej. Na wasze dziwne zarzuty, że montaż się nie odbył, załączam fotografie z pracy nagrodzonej ekipy i mam nadzieję, że nie okrzykniecie tego z kolei fotomontażem..
    To nie jest fotomontaż, tak było na prawdę. Ale to co zrobiono i pokazano, dalekie jest od warunków budowlanych. Powinien być zabroniony montaż okna z zewnątrz, i okno powinno być witryną, bo tych jest coraz więcej, najlepiej trzyszybową. Takie wyzwanie jest dzisiejszych czasów. od 2013 roku, udział energii pierwotnej w ogrzewaniu ma maleć do zera w 2021 roku, to są dyrektywy UE. Chwalenie się przez Jareko, że jest w stanie zrobić pełny montaż okna w 20 minut, trzeba przyjąć jako przerost ambicji. Nie wiemy ile osób miało by to robić, oraz czy byliby w stanie robić to ciągle przez 8 godzin. Praca na wariackich papierach przez 20 minut nie ma sensu. Mało tego, w tym czasie powinna być możliwość wypicia szklanki herbaty. Wyzwanie Kristech'owi, jest ambitne, ale nie powinno być jałowe, tylko na warunkach jak napisałem powyżej i z montażem tylko przez dwie osoby.

  14. #1034
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Otóż jeśli uważnie przeczyta się przytoczony zapis Regulaminu, to zauważy się, że mowa jest tam o "zamontowaniu okna", a nie o "wykonaniu warstwy ocieplenia".
    Jeśli uważnie się przeczyta, to jest tam mowa o: "poprawnym, zgodnym z Instrukcją ITB, zamontowaniu okna w murze dwuwarstwowym w zewnętrznej warstwie ocieplenia", czyli mur powinien być dwuwarstwowy, a warstwa ocieplenia wykonana zawczasu przez Organizatora, ( zawodnik Krzysztof49 byłby zadowolony ).

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Po wykonaniu każdego zadania "zamontowania okna" członkowie Komisji dopytywali ekipy, jak wykonaliby uszczelnienie zewnętrzne, gdyby otrzymali od Inwestora zlecenie "wykonania wartwy ocieplenia". ... z relacji wiem, że wszystkie udzielone odpowiedzi były poprawne...
    ...wszystkie były poprawne, a jedna najpoprawniejsza.

    Mistrz Montażu Werbalnego !!! . Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje!
    PRO QUALITY

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha i się zaczęło
    1) - już wytłumaczyłem dlaczego nie startowałem i złożyłem deklarację realnego uczestnictwa w następnej edycji
    2) - popieram w całej rozciągłości kolegę Testa w ocenie pikniku
    Kolego blokno, nie gniewaj się, nie broń za wszelką cenę gdyż jak wspomniałem werdykt po tym turnieju powinien być inny. Nagrody nie przyznano bo.... natomiast wyróżniono ekipę Kristecha jako jedyną która miała jakiekolwiek pojęcie o montażu w warstwie ocieplenia a właściwie umiała przygotować okno z zastosowaniem systemu JB-D i włożyć je w otwór.
    Przyznanie już teraz statuetki i tytułu z lekka dewaluuje cała idee.
    Szkoda, że nie byłeś światkiem naszych rozmów z Płońskim i jeszcze jednym pracownikiem ITB (nazwisko wyleciało mi z pamięci) i kolegi Testa - na temat tego co reszta ekip wyprawiała
    3) - montaż w warstwie ocieplenia to nie wrzucenie okna w mur - tu popełnia się błędy ale jest ich o wiele więcej przy kolejnych etapach prac - to tak na marginesie

    Idea dobra i trzeba dalej iść tą drogą
    Skromnie i z godnością przyjmować słowa krytyki - gdyż tylko na ich podstawie można przyjąć taką formułę testów/konkursów, która wskaże faktycznych dobrych montażystów.
    I co najważniejsze, wygranych promować za wszelką cenę w imie dobrego imienia zarówno Forum Branżowego jak i całej idei.

    Wogóle zacząłbym cały ciąg konkursów od samego początku
    - montaż okna w licu ściany (nie na czas, to kryterium wygranej jest blednę z założenia - ma być dobrze a nie na tempo). Nie wtrącanie się w to co ekipy robią tylko później merytoryczna ocena popełnionych błędów (a uwierz mi, przy zwykłym montażu błędów jest od cholery) i wygrywa tylko ta ekipa która nie popełniła ŻADNEGO błędu, inaczej tylko wyróżnienie dla najlepszych a nie Tytuł i statuetka
    - montaż okna w licu ściany z zastosowaniem metody montażu warstwowego - i dać ekipom pełną swobodę manewru, by wykonali robotę tak jak robią na codzień i dopiero poddać ich pracę weryfikacji
    - montaż w warstwie ocieplenia w sposób dowolny, AD, Fenteh, JB-D czy kątowniki czy inne wynalazki - na koniec surowa ocena
    - montaż w ścianie 3W - przy tym montażu niewiele ekip naprawdę umie zrobić to estetycznie i dobrze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #1036
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Panowie a może już dość o tym konkursie?

  17. #1037

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    bo.... natomiast wyróżniono ekipę Kristecha jako jedyną która miała jakiekolwiek pojęcie o montażu w warstwie ocieplenia a właściwie umiała przygotować okno z zastosowaniem systemu JB-D i włożyć je w otwór.
    Przyznanie już teraz statuetki i tytułu z lekka dewaluuje cała idee.
    3) - montaż w warstwie ocieplenia to nie wrzucenie okna w mur - tu popełnia się błędy ale jest ich o wiele więcej przy kolejnych etapach prac .Idea dobra i trzeba dalej iść tą drogą.I co najważniejsze, wygranych promować za wszelką cenę w imie dobrego imienia zarówno Forum Branżowego jak i całej idei.
    Dać ekipom pełną swobodę manewru, by wykonali robotę tak jak robią na codzień i dopiero poddać ich pracę weryfikacji
    - montaż w warstwie ocieplenia w sposób dowolny, AD, Fenteh, JB-D czy kątowniki czy inne wynalazki - na koniec surowa ocena
    Ponieważ, od 2013 roku zużycie energii pierwotnej na ogrzanie domu, ma maleć prawie do zera w 2021 roku, wykluczył bym montaż bezpośredni z licem muru nośnego. 90% okien, to montaż 2W, więc on tylko powinien podlegać konkursowi. Trzeba założyć także, że montaż powinien być tylko od środka pomieszczeń, i ze względu na coraz większą ilość witryn, powinien je uwzględnić. Mogą to być okna otwierane, ale bez demontażu skrzydeł. Marzeniem byłoby, gdyby to się odbyło, w nowo budowanym bloku. Byłby spokój i brak zdenerwowania, a ocena montażu nastąpiła by później, przez kamerę termowizyjną. Ważne jest, aby ekipy były dwuosobowe, i wykonały cały swój zamierzony program do końca, w tempie spokojnym, ze szklanką herbaty. Można byłoby ocenić faktyczny czas montażu i jego cenę.

  18. #1038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Krzysztofie, opanuj się
    Kogo w dzisiejszych czasach interesuje to co będzie w 2021 zwłaszcza że w 2012 koniec świata jest wieszczony
    Witryna czyli fix nie jest żadnym problemem przy montażu, każdy montażysta powinien potrafić wyjąć szybę, czy nawet wyjąć szybę i skrzydło z fixa szklonego w skrzydle.
    99% montaży w ścianie 2W jest w licu muru
    Przestań tworzyć teorie w oderwaniu od realiów budowania w Polsce kolego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Krzysztof ja proponuję abyście znaleźli punkty wspólne z jareko. Nie ma co walić się po pysku. Trzeba szukać rozwiązań uniwersalnych. Dla mnie JB_D jest sprawdzone i ma atesty a jako klient tego wymagam - GWARANCJI. NIe interesuje mnie ile będzie tam kotew i ile macie z tym roboty. Do z AD mnie przemawia tylko zastosowanie innego materiału na wsporniki i kotwy oraz to opiankowanie wokół ramy. Choć Jareko się z tym nie zgadza to ja jakoś spokojniej bym spał gdybym tam wcisnął piankę. Można wtedy rzeczywiście zrezygnować z folii a tynk wewnętrzny kłaść na kotwy a nie na folię.

    Nie wiem tylko czy podczas ruchów termicznych ramy (ościeznicy) okna pianka nie będzie w końcu się odrywać? Jest niby elastyczna ale w końcu to nie guma. Jak to jest?

  20. #1040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    raaaany bitter - widziałeś choćby zdjęcia z moich montaży? Kto ci naopowiadał głupot że folia przykrywa folię? Kotwa zachodzi na mur ileś tam centymetrów i tylko 2-4 cm są zakryte folią, reszta z niej wystaje i jest zakryta tynkiem, czyli ma dodatkowe, gówniane zamocowanie. Dlaczego g... ? Bo tynk nie jest żadnym elementem mocującym - no chyba że zamiast cementowo-wapiennego, gipsowego - wykonasz tynk tylko cementowy - wbrew wszelkim zasadom budowania gdyż im większy dodatek cementu do tynku tym większa jego odporność na przenikanie pary wodnej - a chodzi o to by tynk wewnętrzny "oddychał"
    Panowie, obaj panowie, zanim zaczniecie cokolwiek pisać naprawdę dokształćcie się z lekka. O fizyce budowli w sieci jest sporo dostępnych materiałów. O tynkach także. Właściwie o wszystkim co jest niezbędne do poprawnego budowania jak i zrozumienia zjawisk fizycznych jakie występują w elementach budowli i na każdym jej etapie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 52 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony