dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92

Temat: "Choroba"

  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie "Choroba"

    Nie ma pieniędzy na szpitalne czy hospicyjne leczenie umierających dzieci. Nie ma na rehabilitację. Starzy ludzie, którzy przepracowali całe życie nie mają na leki, a będziemy płacić za leczenie pedofili. Nigdy nie zaakceptuję faktu, że pedofilia jest chorobą.
    http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=...&mx=0&ma=15252

  2. #2

    Domyślnie

    a czym jest według ciebie ?
    dobrowolnym wyborem ?
    BOHO
    Warszawa

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Kolokwialnie rzecz ujmując, zboczeniem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    a czym jest według ciebie ?
    dobrowolnym wyborem ?
    Idąc tym tokiem myślenia morderców i gwałcicieli powinno się leczyć a nie wsadzać do więzień.
    26-letni Polak Michał M. został uznany winnym gwałtu na prostytutce, do którego doszło w ubiegłym roku w Bristolu, i skazany na dziewięć lat więzienia – donosi serwis Emito.net. Sprawcę dodatkowo obciążył fakt, że jego ofiara spodziewała się dziecka.
    W/g ciebie medal mu sie nalezy , ewentualnie 2 tygodnie w szpitalu a potem sesje terapeutyczne?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Terapia musi dodatkowo spełniać unijne normy. trzeba "chorym" zapewnić odpowiednie warunki, aby chronić ich przed innymi pacjentami, bo mogą mieć z ich strony nieprzyjemności, a to zaburza terapię. Nóż mi sie w kieszeni otwiera.

  6. #6

    Domyślnie

    Amalfi, masz jakieś podstawy merytoryczne, czy wyrażasz zdumienie laika?

    Ja, laik w zakresie medycyny, mogę przyjąć za autorytetami, że jest to choroba, ale nie zmienia to faktu, że pociągająca za sobą przestępstwa. Tylko konsekwentnie, inne zboczenia też trzeba by uznać za choroby. I leczyć przed, a nie po przestępstwie.
    To trochę tak, jak z alkoholikiem. Osoba uzależniona powinna się leczyć, zanim po pijaku wsiądzie w samochód, a nie po. Podobnie pedofil powinien zwalczać z pomocą specjalisty tą chorobę/zboczenie zamiast dawać jej upust. Tylko że wtedy, w myśl wielu, nie będzie pedofilem.
    Co do finansowania, to pytanie o skuteczność terapii. Czy bardziej opłacalne w całokształcie jest leczenie czy izolowanie. No, i czy na pewno ze środków NFZ?
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  7. #7

    Domyślnie

    " masturbuj się !!! to także świetna zabawa, pokochasz to. No i jest to zdrowe”

    Wystarczy dobry program dla młodych i po problemie !

    Strona pod nazwą „Seks nastolatków” ("Sexo Jovenes") otwarcie zachęca młodych ludzi do frywolnych stosunków płciowych, kompletnie nie wspominając o czymś takim, jak abstynencja.

    A co, jeśli proponowana prezerwatywa pęknie? „Nie martw się!” - radzą twórcy portalu. Przypominają, że przecież istnieją tzw. tabletki „dzień po”.

    W przypadku, kiedy prezerwatywy będą nieosiągalne przez nastolatków, postępowy rząd Katalonii zaleca... masturbację. „Jeśli nie masz kondomów pod ręką, masturbuj się. To także świetna zabawa, pokochasz to. No i jest to zdrowe” - można przeczytać na stronie internetowej.

    Portal zamieścił także filmy rysunkowe przedstawiające nagie postaci w rozmaitych pozach seksualnych. Co więcej, można tam znaleźć informacje o aborcji, która, jak zapewniają twórcy witryny, wcale nie boli.

    Kataloński program edukacji seksualnej nie jest czymś wyjątkowym w porównaniu z innymi regionami Hiszpanii. Galicja ma na przykład własny program edukacyjny, który obejmuje dzieci już w wieku 11 lat. Uczy się je o homoseksualizmie i aborcji, utrzymując, że o istnieniu płodu możemy mówić dopiero w 24 tygodniu ciąży.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    m.k.k. bardzo trafnie to ujmujesz. Mam pewne podstawy merytoryczne, ale ekspertem nie jestem. Powiedzmy, że w 70 % jestem laikiem, a moje podstawy dotyczą bardziej ofiar. Naprawdę nie miałabym nic przeciwko, gdyby pedofil, kierując się na przykład normami społecznymi wyraził chęć terapii przed popełnieniem jakiegoś czynu. Nie zgadzam się natomiast, aby za przestępstwa nie trafiał za kratki, a na szpitalną salę.
    Co do finansowania, to w przypadku, gdy ograniczane są środki na przykład na chemioterapię, nie mogę zaakceptować leczenia za również moje pieniądze pedofila, który popełnił przestępstwo. To nielogiczne i dziwne. W jakim kierunku to zmierza?

  9. #9
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    A czy jest powiedziane gdzieś , że pedofil za popełnione przestępstwo nie będzie trafiał za kraty a tylko podlegał ( jedynie) przymusowemu leczeniu?
    Z tego co słyszałem , to przymusowe leczenie ma objąć osoby skazane za pedofilię lub notowane.
    A więc penalizacja i leczenie.

  10. #10

    Domyślnie

    według mnie powinna być kastracja, bo z tego co wiem nie jest to uleczalne i do końca życia taki osobnik jest zagrożeniem dla dzieci....
    gdybym miał się opowiedzieć, to więzienie + kastracja....

    pedofil najprawdopodobniej nie jest winny swoim skłonnościom, natomiast musi sobie zdawać sprawę, że ich realizacja jest szkodliwa....... może wybrać, czy realizuje, czy nie......
    Ostatnio edytowane przez BOHO ; 10-06-2010 o 10:51
    BOHO
    Warszawa

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    A czy jest powiedziane gdzieś , że pedofil za popełnione przestępstwo nie będzie trafiał za kraty a tylko podlegał ( jedynie) przymusowemu leczeniu?
    Z tego co słyszałem , to przymusowe leczenie ma objąć osoby skazane za pedofilię lub notowane.
    A więc penalizacja i leczenie.
    To wybieraj : leczenie czy mosturbacja?
    Czyżbyś był gumiś już "odnotowany"??
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  12. #12
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy Zobacz post
    To wybieraj : leczenie czy mosturbacja?
    Czyżbyś był gumiś już "odnotowany"??
    Jednak jesteś mniej niż zero.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Oglądałam kiedyś program, w którym anonimowo wypowiadfało się paru pedofili. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wyleczyć się tego nie da. Jeden z nich przeszedł nawet terapię gdzieś za granicą i powiedział (mniej więcej): terapia uświadomiła mi tylko, że już całe życie będę tylko marzył o małym chłopcu, ale mam nadzieję, że dam radę nie zrobić nic złego.

    Terapia będzie wykorzystywana podobnie jak przymusowe leczenie alkoholików. Jeśli nawet najpierw odsiedzi, a potem będzie sie leczyć, to z czasem i to sie zmieni na samo leczenie.
    A czy ktoś pomyślał o terapii dla ofiar pedofili? Bo nie słyszałam, aby coś sie w temacie zmieniło.

  14. #14
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post

    Terapia będzie wykorzystywana podobnie jak przymusowe leczenie alkoholików. Jeśli nawet najpierw odsiedzi, a potem będzie sie leczyć, to z czasem i to sie zmieni na samo leczenie.
    .
    Zaczynasz gdybać i wybiegać do przodu .
    Masz podstawy żeby tak myśleć, czy opierasz się tylko na swoich przypuszczeniach?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mam podstawy, bo z alkoholizmem była podobna droga i uważam to za podstawę. Nazwanie czegoś chorobą prowadzi nieuchronnie do ewolucji w stronę braku odpowiedzialności za czyny popełnione z jej powodu. Kończy sie przyznawaniem renty. To tak w skrócie.

    To nie gdybanie, a prognozowanie społeczne.
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 10-06-2010 o 11:14

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Zaczynasz gdybać i wybiegać do przodu .
    Masz podstawy żeby tak myśleć, czy opierasz się tylko na swoich przypuszczeniach?
    Gumis no to uświadom nas jak to jest u ciebie w praktyce?

    Błyśnij swoją wiedza z autopsji.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  17. #17
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Rzeczywiście w dużym skrócie.Alkoholizm nigdy nie był karalny, więc o podobnej ewolucji nie może być mowy.
    Mimo wszystko lepiej chyba, że próbuje się farmakologii niż pozostawia problem uważając , że po odsiadce sprawa jest załatwiona.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nie ma środków farmakologicznych leczących pedofilię. Są obniżające popęd seksualny.

  19. #19
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Być może to musi wystarczyć, skoro nie ma na to lekarstwa.
    Chemiczna kastracja, to nic innego jak farmakologiczne obniżenie poziomu popędu.
    Homoseksualistą i pedofilem jest się całe życie - taki defekt mózgu.
    Wolisz , żeby całe życie siedzieli za kratami, wracali do przestępstwa i znowu siedzieli, czy wyeliminować przyczynę ich problemu?
    Aspekt finansowy, podejrzewam jakiś wielki nie jest.
    Ostatnio edytowane przez Pepeg z Gumy ; 10-06-2010 o 11:40

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Homoseksualistą (...)jest się całe życie - taki defekt mózgu.
    .
    Ty tak serio ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony