dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie mobilny internet

    Oświećcie mnie, bom zielona w te klocki.
    Chcę założyć w nowym domu internet ale za nic nie znam się na tych GB i MB. Ile mniej więcej potrzeba GB do odbierania poczty, oglądania filmików na YT, forum nasze oczywiście , czasem ściągnięcia jakiejś muzyki czy bajki dla dziecka.
    A może polecicie jakąś ofertę?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam mobilny internet 15 GB i jest to naprawde wystarczajace, zwlaszcza ze sciagam od czasu do czasu powtorki jakis seriali heheeh (to znaczy nawet dosyc czesto haha) takze mysle ze w twoim przypaku wystarczy jakies 6-10 GB. Takie jest moje zdanie, ale moze jeszcze ktos z szanownych forumowiczow sie wypowie.

  3. #3

    Domyślnie

    to twój tyłek ? (nie chciałem użyć innego słowa) - fajny
    ale to ma coś znaczyć ? (np. frontem do forumowicza)
    M. Lenart

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    używa ktoś telefonu jako modemu iplus łącząc się z laptopem przez blutu ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    używa ktoś telefonu jako modemu iplus łącząc się z laptopem przez blutu ?
    Iplus przez wifi tak, przez blututf nie próbowałem ale to się chyba bardzo nie różni? Wiele zależy od telefonu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ciekawym jak działa. Modem to umowa, a tak to jak mam tel, to używam jak potrzebuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Przez wifi nie zauważysz różnicy między jakimś stałym łączem a iplusem. Przez Bluetooth może przycinać. Iplus jak i inne oferty komórkowego internetu ma podstawową wadę: limit danych. Te 1,5 czy 3 GB idą błyskawicznie. Potem wszystko siada tak że nie sposób korzystać. Wirtualna Polska np otwiera się 5 minut! To jest oferta dla kogoś kto już naprawdę nie ma innych możliwości albo nie liczy się z forsą.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    ja mam neta z play 5 GB
    nic nie ściągam, chyba tylko dwa razy wykorzystałem te 5 GB
    ale wtedy to już porażka, lepiej wcale nie siadać na neta
    jak dla mnie jest to wystarczające, chociaż dość często siedzę na innym kompie, gdzie mam neta bez ograniczeń
    cena nie jest zła 45 zł

  9. #9

    Domyślnie

    Pozwole sobie wtracić 3 grosze. Od pół roku wycofałem się z neostrady i przeszedłem do play- mobilny internet na kartę. Wykupuje za 50 zeta ryczałt 4Gb wazny przez 58 dni. Jak dla mnie jest to zdecydowanie za duzo bo raczej nic nie sciagam z sieci a tylko czasem mam siłe zeby cos wieczorkiem poogladac na youtubie. NA samo sprawdzanie poczty i łażenie po forach wystarcza mi spokojnie 500Mb na miesiąc. Raz tylko zdazyło mi sie pociagnac ok 1,2Gb w miesiac ale to dlatego ze reinstalowałem system i sobie musiał pociagnac z sieci aktualizacje. Wydatki zwiazane z korzystaniem z takiego neta to albo dobry telefon z 3G czy hspda czy jak to sie pisze albo modem bezprzewodowy za około 100-150 zeta podłaczany do kompa przez usb. Jesli jest się w zasiegu sieci 3g playa to chodzi to nawet całkiem znośnie ale przed zakupem modemu warto sprawdzić na porzyczonym jak to się sprawdza w konkretnej lokalizacji.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    u mnie tylko plus wchodzi w grę bo mam w tej sieci telefon. A wezmę dziś pod wieczór i spróbuję. Dam znać o efektach.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    teraz była promocja w play
    29 zł abonament za 2 GB
    modem można już wyrwać od złotówki
    lub za 20 zł

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ok, więc telefon LG KU990i Viewty połączyłem dziś przez Blutu ze starym laptopem FujitsuSimens. Powiem Wam że śmiga bardzo ładnie. Było odrobinkę zabawy z konfiguracją. Ponadto trzeba ściągnąć aplikację do obsługi połączeń przez Blutu. Ale efekt finalny jest super. Szybkie połączenie z netem i śmiga pięknie. Teraz muszę policzyć ile to kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony