dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie jaka elewacja do brązowego dachu i podbitki w kolorze teak??

    Pomóżcie - mamy nieszczęsną podbitke w kolorze teak (wypadek przy pracy - długa historia) i ciemno brazowy dach. Macie jakis pomysł na kolor elewacji i klinkieru na kominie i słupach na froncie??

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o elewację to jak na mój gust najbardziej by pasowały odcienie żółci... takiej jaśniutkiej, kość słoniowa...

    cegła... gm, jeśli poszlibyście w żółty to też możnaby zrobić w tym kolorze.
    Ale ładnie by się komponował brąz jak na dachu.

    Popatrz sobie na tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm

    może znajdziesz inspirację

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki... chciałam uniknać odceni żółtych i isc bardziej w beżowe ale z tym teakiem bedzie ciezko
    a wątek z elewacjami przegladnełam od deski do deski i nic... buuu chyba trzeba bedzie przemalowac!! :/

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie Re: jaka elewacja do brązowego dachu i podbitki w kolorze te

    Cytat Napisał riso
    Pomóżcie - mamy nieszczęsną podbitke w kolorze teak (wypadek przy pracy - długa historia) i ciemno brazowy dach. Macie jakis pomysł na kolor elewacji i klinkieru na kominie i słupach na froncie??
    Dlaczego nieszczęsna?
    My wybraliśmy teak z tikkurili i bardzo nam się podoba.Tylko dach u nas będzie kasztanowy

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A może jakąś fotkę wklej. Teak teakowi nierówny.

  6. #6

    Domyślnie

    Też czekam na zdjęcia bo mam ciemnobrązowy dach i szukam koloru podbitki... A może ten teak pasuje? Opowiedz dlaczego go wybraliście? Każda dobra rada sie przyda. Jaki kolor wybralibyście teraz? Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    zdjęcia nie mam jeszcze niestety - dopiero w przyszłym tyg kładą dachowke i robia podbitke - wtedy zrobie fotki
    problem w tym ze musze szybko wybrac kolor klinkieru na kominy i mam totalny mentlik w glowie :/
    ja chciałam elewacje w kolorach tego projektu (tylko drzwi i okna ciemniejsze):
    http://projekty.muratordom.pl/projek...ekcji=2&nr=140
    obawiam sie jedna ze teak do tego nie pasuje... i rozwazam przemalowanie na braz (bo chyba najłatwiej bedzie to zamalowac)...

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam dachówkę ciwmny brąz, Creatona Brązową Noblesse. Cegłę kilnkierową na kominie Wega N CRH (ciemny brąz). Nawt fuga ciemnobrązowa Chciałam aby zlała się z dachem. Okna, drzwi, brama w złotym dębie. Słupy drewniane i pas nadrynnowy mamy w kolorzerzech laskowy (Bondex) Teak jest odrobinkę jaśniejszy i przyznam że nawet lepiej pasowałby do mojego złotego dębu. Podbitkę zamirzam zrobić w identycznym kolorze. Co do elewacji to będą to odcienie bardzo jasne np. kość słoniowa.
    Nie wiem jakie u Ciebie będą okna, dzrzwi i brama. Jeśli jakiś mahoń, ciemny orzech to ten teak może faktycznie nie pasować. Jeśli stolarka jaśniejsza to będzie ok, inaczej niż większość tzn. ciemny dach, ciemne okna i podbitaka.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał inches
    Mam dachówkę ciwmny brąz, Creatona Brązową Noblesse. Cegłę kilnkierową na kominie Wega N CRH (ciemny brąz). Nawt fuga ciemnobrązowa Chciałam aby zlała się z dachem. Okna, drzwi, brama w złotym dębie. Słupy drewniane i pas nadrynnowy mamy w kolorzerzech laskowy (Bondex) Teak jest odrobinkę jaśniejszy i przyznam że nawet lepiej pasowałby do mojego złotego dębu. Podbitkę zamirzam zrobić w identycznym kolorze. Co do elewacji to będą to odcienie bardzo jasne np. kość słoniowa.
    Nie wiem jakie u Ciebie będą okna, dzrzwi i brama. Jeśli jakiś mahoń, ciemny orzech to ten teak może faktycznie nie pasować. Jeśli stolarka jaśniejsza to będzie ok, inaczej niż większość tzn. ciemny dach, ciemne okna i podbitaka.

    inches - dachowke mam dokładnie taka samą Creatona i początkowo myślałam o ciemnych oknach, drzwiach i bramie. Złoty dąb faktycznie pasuje do tego teaka. Dzieki za rade!
    Masz moze zdjęcie swojego domu?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie


  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Słupy i pas nadrynnowy są w kolorze "orzech laskowy" Bonexa. Słupy są malowane dwukrotnie i w rzeczywistości są minimalnie jaśniejsze. Pas nadrynnowy jest pomalowany przez wykonawcę jednokrotnie. Stąd ta różnica. Teak byłby idealny.


  12. #12

    Domyślnie

    inches - fajny domek bardzo ładny kolor mają te słupy ... nasza podbitka niestety bardziej wpada w pomarańcz... myśle że w przyszlym tyg będzie cała dachówka już położona to wkleje zdjęcie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał riso Zobacz post
    inches - dachowke mam dokładnie taka samą Creatona i początkowo myślałam o ciemnych oknach, drzwiach i bramie. Złoty dąb faktycznie pasuje do tego teaka. Dzieki za rade!
    Masz moze zdjęcie swojego domu?
    Witam, ja też mam Creatona Noblesse (ciemny brąz), natomiast okna i brame zamówiłam w kolorze orzech - narazie mamy deskę czołową w tym kolorze, ale podbitka też będzie orzechowa. Teraz trochę żałuję, bo się obawiam, że będzie za ciemno. Jak wykończyć z zewnątrz dom? Co radzicie? Myślę o jasnej elewacji. Zdjęcia mile widziane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03211..jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	33442  
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 08-12-2010 o 13:47
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  14. #14

    Domyślnie

    To jest dział o wnętrzach - dobrze by było przenieść wątek do odpowiedniego działu....

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Faktycznie. Nie zauważyłam - po prostu kontynuowałam temat... Już się przenoszę
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony