dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Drzwi przesuwne HS Roto Patio Life- prośba o opinię

    witam,
    w związku z zamiarem zakupu okien przesuwnych w systemie HS , dużych wymiarów tj. 440 x 240 cm dzielonych na pół chciałem prosić forumowiczów o ewentualne opinie na temat systemu HS w okuciach Roto Patio Life.
    Jest to jedyny system HS , który działa na zasadzie stałego przesuwu skrzydła na szynie jezdnej, funkcja zamknięcia /otwarcia/mikrowentylacji polega na wysunięciu uszczelki na gorze i dole drzwi.

    na stronie 8 widać zasadę działania okuć:
    http://www.rduch-borek.pl/photo/zdje...be-schiebe.pdf

    Pozostałe systemy tj. GU,Siegenia ,Winkhaus działąja na zasadzie podnoszono -przesuwnej- czyli najpierw podnosimy drzwi ( właściwie opuszczamy rolki wózka jezdnego na szynę ) potem przesuwamy- zakładam,że uszczelka jest na dolnej powierzchni okn ai w momencie obniżenia okna przywiera do progu?
    Zakładam ,że siła konieczna do przesunięcia jednego i drugiego systemu będzie podobna.
    Wydaje się jednak ,że Roto poprzez doszczelnienie uszczelkami ( wyższymi) będzie bardziej termoizolacyjne (można regulować docisk uszczelki).Drugim plusem jest system praktycznie bezprogowy - wystaje sama szyna ok 5-6mm.(oczywiście pojawia się problem łatwiejszego zanieczyszczenia).W innych systemach szyna ma zazwyczaj 15 mm.nawet jeżeli w ofercie okuć jest niska szyna jezdna np. GU 5 mm to wykonujący okna nie chcą wykonywać na tak niskiej szynie.
    jeżeli ktoś użytkuje takie okno prosiłbym o opinie o szczelności, awaryjności.czy w zimie łatwo przymarza uszczelnienie, uszkodzenia uszczelek itp?
    dzięki
    pzdr
    marek

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budulec91
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    24

    Domyślnie Duże okna tarasowe / balkonowe

    Moja znajoma ma okno wykorzystujące ten system. Okno otwiera i zamyka się relatywnie lekko - jedną ręką bez wysiłku. Okno ma już trzy zimy i z tego co mi mówiła dotychczas nie było problemu z uszczelkami. Nie ma problemu z utrzymaniem czystości szyny. Pod tym linkiem masz jeszcze kilka informacji na temat systemu HS Roto Patio Life

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    możesz mi wierzyć że HS na Schuco nie sprawia żadnych problemów. Ani z termiką ani też z użytkowaniem a podnoszenie skrzydła, nawet bardzo dużego i ciężkiego, dla dziecka nie stanowi żadnego kłopotu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jarku a 5metrowy hs już zamontowany? Widziałem na firmie jak składali.Kawał przeszklenia

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    już zamontowany i wygląda zaje....
    Zdjęcia kiedyś tam zamieszczę na swojej stronie - ale chyba poczekam aż zrobią pełną elewację, gdyż dom jest cacuszko
    Dwa skrzydła przesuwane na boki, ładnie to wygląda, bardzo ładnie
    Ciężkie to nawet nie było po zdjęciu skrzydeł i wyjęciu szyb z fiksów, nie to co dziś, jedna szyba 198 kilo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    widziałem tylko szkielet ale i tak robił wrażenie
    198kg oj bedzicie na plecy narzekać haha

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mera?

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Syreni Gród
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    możesz mi wierzyć że HS na Schuco nie sprawia żadnych problemów. Ani z termiką ani też z użytkowaniem a podnoszenie skrzydła, nawet bardzo dużego i ciężkiego, dla dziecka nie stanowi żadnego kłopotu
    Z tym dzieckiem chyba trochę przesadzasz. Bajki opowiadają Ci, którzy sprzedają HSy poprzez slogan " proszę Pani - to jednym paluszkiem się przesuwa..."
    Bardzo fajne rozwiązania - ale jednak trzeba ten ciężar ruszyć - później jest już na szczęście zdecydowanie lżej

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    mam dylemat jesli chodzi o systemy HS
    Do wyboru mam Schucko z Eurocoloru z Pyskowic gdzie zakupiłem pozostałe okna na profilu Schucko 82+( 6 komór) i montaż w strefie ocieplenia, niestety przy systemie HS nie potrafią zrobić dokładnie mojego wymiaru i każą zmniejszyć otwór o 7 cm, i słabszy parametr szybki 0,7

    Drugi wariant to HS z MS więcej niż okna gdzie HS wymiar jest jaki chce ,szyba 0,6 i cena taka sama jak w Eurokolorze
    Okna Tytanowe termo niestety nie zamówione w MS pomimo wkładki termicznej i ładniejszego wyglądu z wewnątrz (zewnątrz gorzej) z powodu długiego terminu realizjacji
    Schucko wygrało w zasadzie terminem realizjacji i wkładką Super Spacer, gwarancją 10 talek na szybki i 7 lat na profil.
    Wiem że pytam po czasie ale może ktoś wypowie się czy faktycznie dokonałem dobrego wyboru i podpowie coś w sprawie HS, do środy muszę podjąć decyzje

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    mam dylemat jesli chodzi o systemy HS
    Do wyboru mam Schucko z Eurocoloru z Pyskowic gdzie zakupiłem pozostałe okna na profilu Schucko 82+( 6 komór) i montaż w strefie ocieplenia, niestety przy systemie HS nie potrafią zrobić dokładnie mojego wymiaru i każą zmniejszyć otwór o 7 cm, i słabszy parametr szybki 0,7

    Drugi wariant to HS z MS więcej niż okna gdzie HS wymiar jest jaki chce ,szyba 0,6 i cena taka sama jak w Eurokolorze
    Okna Tytanowe termo niestety nie zamówione w MS pomimo wkładki termicznej i ładniejszego wyglądu z wewnątrz (zewnątrz gorzej) z powodu długiego terminu realizjacji
    Schucko wygrało w zasadzie terminem realizjacji i wkładką Super Spacer, gwarancją 10 talek na szybki i 7 lat na profil.
    Wiem że pytam po czasie ale może ktoś wypowie się czy faktycznie dokonałem dobrego wyboru i podpowie coś w sprawie HS, do środy muszę podjąć decyzje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony