dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar roby2603
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Kapie spod folii, a dziur nie ma

    Witam wszystkich. Ekipa założyła folię ( bez deskowania), przybiła łaty i zabiera się za dachówkę. Dzisiaj rano, przy niewielkim deszczu okazało się, że kapie woda. Powiedziałem to majstrowi. Obejrzał wszystko i stwierdził że nie ma dziur a woda kapie po krokwiach w wyniku nabijania gwoździ i mocowania folii zszywkami. Faktycznie, dziur nie ma, kapie w miejscu łączenia krokwi z kafarkiem, no ale wg mnie nie powinno kapać, a wg majstra nic nie można zrobić, bo zszywkę trzeba przyszyć, a gwóźdź przybić. Fachowcem nie jestem, a mądra odpowiedź by się przydała.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Są uszczelki pod kontry, najbardziej narażone są kosze i tam właśnie daje się folie podwójnie oraz nie przebija się kosza gwoździami przez folię .Okna kominy etc się obrabia też folią

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar roby2603
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ale co teraz można zrobić, żeby nie kapało? A może jak przyjdzie dachówka będzie wszystko ok? Ale folia jest chyba po to, żeby wszystko było idealnie szczelne? O uszczelkach też się teraz doczytałem, tylko jest już trochę za późno na nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak by folia miała załatwić całą sprawę to by nie było pokryć dachowych dlatego jestem zwolennikiem deskowania i papowania PZDR.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar roby2603
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Dobrze, ale jest zrobione tak, a nie inaczej. Potrzebuję raczej porady czy można to poprawić, czy po prostu zakryć dachówką. No i jak rozmawiać dalej z majstrem, popełnił błąd, czy nie?

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem na myśli to że , skoro nie ma dziur spowodowaną pracą dekarza tzn. mechaniczne uszkodzenie foli to skoro podcieka i przyjdzie dachówka powinno być okey

  7. #7

    Domyślnie

    polecam dobrze sie przyjrzec i upewnic ze nie ma dziur - jesli jest oki to nie ma sie czym przejmowac - dachowka nakryta bedzie wystarczajaca szczelna
    Pozdr
    MB

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsedo Zobacz post
    Jak by folia miała załatwić całą sprawę to by nie było pokryć dachowych dlatego jestem zwolennikiem deskowania i papowania PZDR.
    Pod kontry przy papowanym dachu też stosuje się uszczelnienie np. lepik na zimno

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał klary1 Zobacz post
    polecam dobrze sie przyjrzec i upewnic ze nie ma dziur - jesli jest oki to nie ma sie czym przejmowac - dachowka nakryta bedzie wystarczajaca szczelna
    Pozdr
    MB
    Nie chodzi o deszcz a o śnieg , jak dasz dachówkę na zaprawę to rzeczywiście może być szczelna ale na sucho wymaga szczelnego krycia wstępnego

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    Nie chodzi o deszcz a o śnieg , jak dasz dachówkę na zaprawę to rzeczywiście może być szczelna ale na sucho wymaga szczelnego krycia wstępnego
    właśnie bo suchego śniegu nawieje i przy roztopach masz wodę na poddaszu

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest to kolejny przykład, że folia przecieka! Taki deszcz jest najlepszym sprawdzianem. Można tym przeciekom zaradzić uszczelniając brzegi kontrłat uszczelniaczem dekarskim np. firmy Soudal. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Folia ma zwis między krokwiami i rzadko przecieka , gdy kontr łata jest przybita w osi. trzeba dokładnie przejrzeć krycie. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Janie Ty piszesz o profesjonalnym wykonaniu a większość napina folię! Nawet małe uskoki krokwi spowodują wówczas spływ wody do kontrłaty i kapilarne podciąganie. A dosuwanie wełny do folii likwiduje zwis, a dopchnięcie nawet wybrzuszy folię doprowadzając do 100% przecieku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tyż prawda Andrzeju. Trzeba smarować lepikiem na zimno. Ale komu chce się w to bawić. Dlatego dechy i papa. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #15

    Domyślnie

    Znam ten temat bo też to miałem. Kilka błędów się nałożyło; zbytnio napięta folia, jej producent /nie na wszystkich ten problem występuje - /sprawdzałem inne dachy w czasie deszczu/, brak uszczelek pod kontrłaty. Ja wysmarowałem dwukrotnie subitem o konsystencji śmietany na styku kontrłata : folia i pomogło.
    myślenie jest przyszłością

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mercator

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Janie Ty piszesz o profesjonalnym wykonaniu a większość napina folię! Nawet małe uskoki krokwi spowodują wówczas spływ wody do kontrłaty i kapilarne podciąganie. A dosuwanie wełny do folii likwiduje zwis, a dopchnięcie nawet wybrzuszy folię doprowadzając do 100% przecieku. Pozdrawiam.
    Zgadzam sie z Panem w 100 %. Dlatego profesjonalne rozbicie kontrłat powinno polegac na zastosowaniu uszczelek lub preparatów ktore działaja podobnie jak pianka montazowa . Sa specjalistyczne preparaty . nie bede podawal nazwy bo posadza mnie o kryptoreklame

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony