dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pan*e

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    8

    Domyślnie

    Lepiej nie, worek będzie zmieniał hydraulikę przepływu w całej strefie i jeszcze może sparcieć po kilku latach, wole nie myśleć co wtedy. Nie ma co wyważać otwartych drzwi.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie byłeś nigdy oszczędnym akwarystą uwielbiającym DIY.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałem. Mój wykop ma 50 x 15m. Raczej zastosuję folię do izolacji. W tym roku chcę zrobić dokumentację i uzyskać pozwolenie na budowę. Byłem pewien, że będę musiał robić operat wodno - prawny , ale być może uda się tego uniknąć. Mój znajomy zrobił koło swojej agroturystyki 4 połączone stawy z obiegiem wody, izolowane folią. W dokumentacji miał, ze napełniane są deszczówką z rynien ( 0,5 ha ...) i są odizolowane od środowiska. Uzyskał zezwolenie na budowę bez operatu - w Polkowicach. Jeszcze się nie widziałem z projektantem, ciekawi mnie, czy jest na to jakiś przepis , czy raczej to dobra wola urzędników ?

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pan*e

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    8

    Domyślnie

    Raczej dobra wola urzędników. Wolą zażądać operatu dla świętego spokoju i poczucia,że niczego nie przeoczyli.

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    operatuje

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeżeli staw kąpielowy w całości jest szczelny, a nadmiar wód (opad atmosferyczny na powierzchnię zbiornika) mieści się w jego objętości, to nie wymagany jest operat wodnoprawny, natomiast jeśli zażyczymy sobie odprowadzania nadmiaru wód.... gdziekolwiek, lub strefa filtracyjna w akikolwiek sposób połączona jest z gruntem rodzimym,to już potrzeba . Powierzchnia lustra wody powyżej 50m2 - projekt budowlany
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-11-2016 o 16:32

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał operatuje Zobacz post
    lub strefa filtracyjna w akikolwiek sposób połączona jest z gruntem rodzimym,to już potrzeba .
    Pierwsze słyszę. Jakiś przepis?

    W myśl tego co piszesz, dla każdego oczka które nie jest uszczelnione wymagany byłby operat - a tak nie jest.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Mam pytanie do znawców w temacie. mam zamiar wykopać staw na działce rolnej (siedliskowej) przy okazji budowy domu.
    dom będzie na nasypie ok 1,5m nad poziomem gr. Wody mam na poz. ok 0,5m p.p.t
    Chciałem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. na działce pod 30-sto cm.warstwą ziemi mam piaski i żwiry, i do podbudowy pod dom kupiłem ok. 90 wywrotek mieszanki i żwiru. dużo mi jeszcze brakuje na podbudowe. A że zawsze chciałem obok domu mieć staw to chciałem go wykopać, żwiru użyć do podbudowy i za jednym zamachem stworzyć staw.
    Niestety po ostatniej zmianie przepisów nie mogę nigdzie znalezć informacji jak to z tymi stawami, oczkami, sadzawkami jest.
    jeśli zbuduję staw o pow. 50m.kw. to czy mogę obok umieścić strefę bagienną zapewniającą wlaściwe funkcjonowanie stawu, połączoną np. strumykiem lub kaskadą, ale wykonaną jako osobny zbiornik? Po prostu nie chcę się bawić z pozwoleniem na budowę bo w naszej gminie to jest koszmar.
    Pozwolenie na dom już prawie dwa lata załatwiam...
    Czy istnieją np. osobne przepisy na sadzawkę, staw kąpielowy, oczko wodne itp.?
    Mam nadzieję że ktoś jeszcze zagląda do tego wątku.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    O ile mnie pamięć nie myli, jeśli budujesz staw o pow. powyżej 25m2, to musisz uzyskać pozwolenie na budowę, czyli trzeba zrobić projekt. Zdaje się, że wszystkie te budowle można określić wspólną nazwą : staw i decydująca jest wielkość. Mój przyszły staw wykopał się właśnie w taki sposób - potrzebny był żwir. A że dom to rozłożysta parterówka, to i staw będzie niemały. Strefa bagienna może być częścią stawu lub oddalona, z wymuszonym obiegiem wody. Ale to też jest budowla hydrotechniczna.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony