dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mifall

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Do R90, w moim powiecie za taką długość sieci wodno-kanalizacyjnej zapłaciłbyś 1 tysiąc od metra. Kurka ceny jak za złoto, a tłumaczenie, że tak drogo, bo dają 3 lata gwarancji-smiech. Mało tego jakbyś zrobił ten wodociąg to jeszcze musiałbyś go oddać za darmo wodociągom, to jest dopiero oszustwo w białych rękawiczkach.

  2. #102

    Domyślnie

    My mieliśmy to szczęście, że w okolicy podłączali się inni i razem się złożyliśmy na zrobienie przyłącza do większości działek. Wyszło to nas około 2500. My mieliśmy jakieś 70m do rury, inni więcej. Jak się grupka zbierze i dogada to można całkiem sensownie zrobić.

  3. #103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Protetyk

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Piękny teren / działka do uzbrojenia. Około 150m do drogi gminnej, działki drogowe w których ma być ewentualny wodociąg to na chwilę obecną pole z trawą.
    Przy mojej działce jeszcze 3 niesprzedane działki wszystko w jednym kwadracie z w/w działką drogową. Teren podzielony w 2013 i nie zapowiada się że ktoś kupi sąsiadujące działki. Przy występowaniu o WZ poszło oczywiście pytanie do wodociągów o ewentualne przyłączenie mojej działki do sieci oddalonej o 150m.
    Wydano oświadczenie o potrzebie budowy odcinka sieci fi 110mm oraz przyłącze do działki.
    Brak planu zagospodarowania dla terenu. Czy wydane oświadczenie jest ostateczne, czy mogę zaproponować/poinformować że chcę wybudować przyłącze np fi 50mm we własnym zakresie oczywiście w przypadku gdy będzie ono potem odebrane przez wodociągi?
    Tak jak w postach innych ma wrażenie że mam wybudować magistralę z której pewnie/ lub może nikt nie będzie korzystał oprócz mnie.
    Jak widzicie rozwiązanie tego tematu? Postawić propozycję z mojej strony? czy ma ona sens? a może jest już sprawa spalona.
    Ostatecznie zostaje studnia ale są + i -.

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Do kilku działek = potencjalnych budynków musi byc co najmniej fi 90 lub 110, aby wystarczyło do zasilania hydrantu/ów. Inne odbiora jako wasze indywidualne przyłacze, lecz nie sprzedacie jako element sieci.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Budowa miałaby być przez działki prywatne? Czy jest chociaż służebność?

  6. #106
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Protetyk

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam udział w dwóch działkach drogowych które tworzą drogę dojazdową od mojej do gminnej w której jest woda, na chwilę obecną tylko ja i sprzedająca (właścicielka) pozostałych działek ma taki udział.
    Relacje z właścicielką ok.
    Myślicie że wodociągi biorą pod uwagę tylko wersję że ktoś może kiedyś kupi te pozostałe 3 działki i będą się upierali przy takiej magistrali?
    Ostatnio edytowane przez Protetyk ; 23-10-2018 o 21:46

  7. #107

    Domyślnie

    Analogicznie do mojego przypadku. Musisz wystapic o warunki. Moim zdaniem 110mm masz pewne. U mnie maja kase zwrocic. Nie wiem jak bedzie u ciebie skoro nie ma widokow na podlaczenie kolejnych dzialek.

  8. #108
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mifall

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też mam taki sam problem jak Ty z przyłączem wodno-kanalizacyjnym. Z tego co się dowiedziałem w wodociągach to nie odbiorą Ci przyłącza fi40 bo, tak jak pisali koledzy, wodociągi zakładają że ktoś te działki kupi. W moim przypadku wodociągi nie zrobią przyłącza na własny kosz tylko muszę wszystko wykonać sam, a o kosztach już pisałem. Jest jakiś nadzieja, że uda mi się wraz z wlasciclem drogi i jednej z działek zrobić na własny koszt ale to też w granicach 25 - 30tys za 90 metrów przyłącza sieci. Możesz starać się o zwrot kosztów do wodociągów, ponoć zwracają nawet ponad 50% ale przeważnie jest to tylko 30-40 %. Powodzenia

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony