dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 26
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 510
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciryba

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłem ten projekt. Została mi do załatwienia zgoda na budowę. Od kwietnia zaczynam.
    Bardzo chętnie skorzystał bym z informacji dotyczącej ilości zużytych materiałów.
    Szczególnie interesują mnie fundamenty i mury.

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek19

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Stopnica
    Kod pocztowy
    28-130
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów
    Dzisiaj dołączam do tego zacnego grona.Wraz z żoną postanowiliśmy wybudować
    Jesienną Zadumkę.Jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę ale mam nadzieję,że na wiosnę ruszymy.Na razie czytamy wasze posty.
    Pozdrawiamy wszystkich budujących

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar luiza77
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    8

    Domyślnie

    My tez chcemy wybudowac jesienna zadume. Zmienimy jednak co nieco. Tam gdzie okno w salonie beda duze dwuskrzydlowe drzwi, tam gdzie drzwi na taras bedą okna i taras bedzie powiekszony.

  4. #84

    Domyślnie

    Witam. Również z żoną przymierzamy się do tego projektu. Czy ktoś z budujących adoptował poddasze na strych? Nam konkretnie chodzi o zrobienie tam graciarni. Gdzie przy ewentualnej adaptacji robiliście schody?

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar luiza77
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    8

    Domyślnie

    shooter my na strychu tez chcemy miec graciarnie a wejscie bedzie w garazu przez właz dachowy po drabince wysuwanej.
    My jeszcze czekamy na uchwalenie projektu.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zadumana

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam , nasza Jesienna też już stoi zamknięta mam pytanie ...ile mniej więcej metrów kwadratowych liczyliście do tynkowania ścian i sufitów ...no i co polecacie, tynk cementowo wapienny z kwarcem czy gips?

  7. #87

    Domyślnie

    Mam pierwszy problem. W decyzji o warunkach zabudowy widnieje wpis: "wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej w kalenicy w m. - 6,6 - 9,6." Zadumka ma w kalenicy 6,22m. Czy te 28cm mniej może stanowić problem nie do przeskoczenia?

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacento

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radom
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, moja zaduma też już stoi i czeka na wiosne. Do zadumanej jestem w trakcie przeliczania ilości tynków. Jak będę już cos wiedział dam znać. Tylko, że ja obniżyłem część mieszkalną o jeden pustak w stosunku do projektu, żeby mieć mniejszą wysokośc pomieszczeń, a dołożyłem nad stropem, żeby mieć miększą wysokość na strychu. Pozdrawiam

  9. #89

    Domyślnie

    Większość z was widzę, że buduje z betonu komórkowego. Dlaczego BK a nie ceramika? Jakie zauważyliście ciekawe spostrzeżenia na temat BK? Jak ma się sprawa wieszania cięższych rzeczy na ścianach?

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacento

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radom
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja budowałem z ceramiki i jestem zadowolony. A przekonał mnie mój Kierownik budowy i wielu innych Kierowników z którymi rozmawiałem (pracuje w firmie budowlanej). Ekipa, która stawiała dom też mnie do tego namawiała pomimo, że woleliby budować z betonu komórkowego. Z ich doświadczeń beton komórkowy jest mniej wytrzymałym materiałem, często widywali poprzeczne pęknięcia ścian również pod oknami (pomimo wykonania poprzednich etapów zgodnie ze sztuką budowlaną). BK jest materiałem bardzo nasiąkliwym (chłonie wodę jak gąbka) co sam zaobserwowałem u kolegi na budowie, bardzo długo wychodzi z niego wilgoć. A i cenowo wychodziło bardzo podpbnie więc wybrałem tradycyjne ceramiczne rozwiązanie.

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacento

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Radom
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wieszanie cięższych rzeczy to podpobno są specjalne kołki do ceramiki, ale w porównaniu do BK jest to minus ceramiki. Na wiosne będę wieszał urządzenia więc napisze jak to wygląda.

  12. #92

    Domyślnie

    Mam bardzo wielką prośbę. Czy mógłby ktoś przesłać mi rysunki projektowe?

    [email protected]

    I pytanie - czy z ojcem damy radę pociągnąć mury z BK jeśli murarz wyciągnie nam narożniki? Ojciec jakieś tam pojęcie ma.
    Ostatnio edytowane przez Shooter10 ; 15-01-2012 o 10:55

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zadumana

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacento Zobacz post
    Witam, moja zaduma też już stoi i czeka na wiosne. Do zadumanej jestem w trakcie przeliczania ilości tynków. Jak będę już cos wiedział dam znać. Tylko, że ja obniżyłem część mieszkalną o jeden pustak w stosunku do projektu, żeby mieć mniejszą wysokośc pomieszczeń, a dołożyłem nad stropem, żeby mieć miększą wysokość na strychu. Pozdrawiam

    jacento ja też obniżałam o jednego pustaka i mam mniej więcej 2,70 wys ścian na dole...jak obliczysz daj znać ...może będę miała mniej roboty o ile nie zmieniałeś za bardzo bo ja tylko troszke...widzę, że też budowałeś w Radomiu...pozdrawiam

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zadumana

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    22

    Domyślnie

    policzyłam metry do tynków...wyszło mi prawie 550....

  15. #95

    Domyślnie

    Jest możliwość zrobić na poddaszu jeden w miarę konkretny pokój? Czy ktoś brał pod uwagę podniesienie budynku o dwa bloczki w celu zwiększenia owego poddasza? My na pewno będziemy chcieli opuścić strop bo projektowe 2,86 to jak dla nas dużo za dużo.
    Ostatnio edytowane przez Shooter10 ; 21-01-2012 o 20:28

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Czy Każdy z Państwa widział już PROPOZYCJE ARANŻACJI WNĘTRZ Jesiennej Zadumy, jakie zamieszczone zostały przy projekcie na stronie Muratora? Miło popatrzeć i pomarzyć

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sdudent

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zadumana wysłałem wiadomosc Pw bardzo proszę odp serdecznie pozdrawiam

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zadumana

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    22

    Domyślnie

    do sdudenta... nie wiem czemu nie dostałeś mojej odpowiedzi...ech...odpisałam prawie od razu...napisałam po raz kolejny dziś...

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zadumana

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    22

    Domyślnie

    na poddaszu spokojnie jest miejsce na spory pokój, ja osobiście zrobię tam graciarnię
    a aranżacje wnętrz Jesiennej widziałam i rzeczywiście można się rozmarzyć...

  20. #100

    Domyślnie

    Czy ktoś już wybudował i aranżował wnętrza? Interesuje mnie czy salon jest ustawny i czy po zlikwidowaniu spiżarni celem powiększenia kuchni komin w rogu nie robi się problemem przy umeblowaniu?
    Ostatnio edytowane przez Shooter10 ; 10-02-2012 o 18:29

Strona 5 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony