dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 296
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jeśli rezygnujesz z komina na rzecz wentylacji mechanicznej to oszczędzasz na murowaniu komina i za to masz część wentylacji. Albo całość, jak ją zrobisz własnoręcznie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Najgorsze jest w tym to że jeżeli całość ma zmontować firma to liczą sobie jakby była to technologia kosmiczna z wyprawy na Marsa (nawet nie na Księżyc).
    Masz trochę racji, jednak z tym też można się uporać. Trzeba pisać, dzwonić, pytać...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że pompy ciepła mają opinię drogich, a to w cale nie jest prawdą. Pomijając oczywiście niektóre firmy. Przy nowo budowanym domu koszt wychodzi prawie identyczny jak przy innym źródle ogrzewania! A gdyby jeszcze zamiast dofinansowywania beznadziejnych solarów dofinansowano pompy ciepła to by smród na zawsze zniknął z naszych osiedli raz na zawsze.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    czyli realnie twoja CWU kosztuje 70-80zł na miesiąc
    nadal uważasz ze to tanio ??
    Tak, bo trzeba dodać że za ogrzewanie na sezon płacę w tym momencie 1200zł i palcem nie kiwam.
    Masz jeszcze jakieś argumenty czy nie bo to już się nudne robi?

    Ujmę to jeszcze inaczej.
    Za cały rok, łącznie z obsługą kredytu na te twoje 10tyś. zapłaciłem w pierwszym sezonie grzewczym 2100zł. Przy drugim powinno wyjść już około 1700-1800. Przecież to jest miód na moje serce
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 16-08-2010 o 14:37

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Już kiedyś pisałem iż bardzo dobre kolektory oddają energię użytą do ich produkcji po okresie 1,1-1,3 roku do tego np. energia elektryczna użyta do produkcji pochodzi z turbin wodnych.
    Jaki producent ma tak dobre kolektory że tak szybko oddają te koszty? I podaj źródło skąd masz dane że prąd jest z turbin bądź ze źródeł odnawialnych?
    Bo o ile ja wiem to zielone pakiety dla firm są od niedawna, może od ok. 1,5 roku.
    No i pozostaje jeszcze utylizacja tej ekologii.

    Zresztą nawet jeśli powyższe jest prawdą to chociaż tyle solary mają pozytywu i mają choć jeden argument dla ich zakupu:
    ekologia,
    jednak niestety nadal nie ekonomia i energooszczędność, bo jak pisałem ekologia to coś innego niż ekonomia i energooszczednosć.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A moim zdaniem solary są nieekologiczne bo prowokują do zakładania systemów na paliwa kopalne. "Kupie sobie piec na wungiel i solarki i bedzie git"

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Gdyby j-j zużywał tyle CWU co ja wynik byłby identyczny. Różnica polega na tym, że nie każdy projekt nadaje się na dom pasywny. Nie ośmieszaj się takimi postami. Sugerujesz, że lepiej jak bym założył kopciucha niż pompę i pierdzielił się z np. grochem czy aby nie za wilgotny czy broń Panie Boże czeski doradco od energooszczędzania? Razem z kolegą budowaliśmy podobne domy. On się uparł na groch, ja na pompę ale to on sobie po pierwszym roku pluje w brodę.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    czyli płacisz tyle samo co ja zamierzam u siebie, jedyna różnica to taka że ja mam domek 440m2, z czego ogrzewanego 260m2

    J-J ma podobny metraż co ty ale on płaci w porównaniu do ciebie jakieś grosze typu 100zł na miesiąc za CO, piczman tez ma podobny metraż ale on też płaci mniej, więc w sumie ja już nie wiem co ty próbujesz udowodnić ??
    Ej no nie przesadzaj , 100 zł to zapłaciłem za jeden najzimniejszy m-c i jeszcze suszyłem w nim dom i było to 23% całości z sezonu grzewczego.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Jaki producent ma tak dobre kolektory że tak szybko oddają te koszty? I podaj źródło skąd masz dane że prąd jest z turbin bądź ze źródeł odnawialnych?
    Bo o ile ja wiem to zielone pakiety dla firm są od niedawna, może od ok. 1,5 roku.
    No i pozostaje jeszcze utylizacja tej ekologii.

    Zresztą nawet jeśli powyższe jest prawdą to chociaż tyle solary mają pozytywu i mają choć jeden argument dla ich zakupu:
    ekologia,
    jednak niestety nadal nie ekonomia i energooszczędność, bo jak pisałem ekologia to coś innego niż ekonomia i energooszczednosć.

    pzdr
    http://www.xl-solar.de/xl-rentabilitaet.html zwrot z inwestycji.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ITWAqua.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	20233  
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j Zobacz post
    Ej no nie przesadzaj , 100 zł to zapłaciłem za jeden najzimniejszy m-c i jeszcze suszyłem w nim dom i było to 23% całości z sezonu grzewczego.

    pzdr
    Tak, tylko mpoplaw widzi koszty tylko u mnie a o twoich kosztach początkowych już nie wspomina. Dziwny z niego doradca bo niewiele doradza

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tak, tylko mpoplaw widzi koszty tylko u mnie a o twoich kosztach początkowych już nie wspomina. Dziwny z niego doradca bo niewiele doradza:(
    Bo o moich kosztach nie ma sensu rozprawiać, to kieszonkowe drobiazgi.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    http://www.xl-solar.de/xl-rentabilitaet.html zwrot z inwestycji.

    Pozdrawiam.
    Mam sobie tłumaczyć (?), hehe, jakoś mało to przekonujące.

    A co do zwrotu to podawanie wyliczeń producenta jest mało poważne.
    Rapczyn, ja nie jestem owcą i kitu żaden producent mi nie wciśnie.
    Na szczęście potrafię liczyć wierz mi i to dosyć wiarygodnie.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 16-08-2010 o 21:38
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No na początku też wydałeś więcej. I nie widzę w tym problemu ale on widzi te koszta tylko u mnie. Ty poszedłeś w pasywność, ja w pompę ciepła. Nakłady porównywalne i rachunki podobne (u mnie idzie sporo CWU). Gdybym grzał prądem CWU zapłacił bym 1000zł na rok a tak za całość w pierwszym sezonie grzewczym z jak się okazało mostkami ciepła (robiłem zdjęcia kamerą termowizyjną) zapłaciłem 1500zł. Przy drugim sezonie powinno być około 1300. Więc pomijając CWU wyszło by 300zł za ogrzewanie.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przeczytajcie ile realnie dostaniecie dofinansowania http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...000-zl,1518858
    Tyle to ja u pana Cześka ze sklepu bez łaski dostanę. Śmiech na sali te dotacje.
    A czas zwrotu też mocno wygórowany! To chyba dla 4-osobowej rodziny z piątką dzieci

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Z dziennika j-j

    KOSZTY:
    dodatki na dom pasywny, różnice to:
    1. szkło piankowe- 1,44 m3---------------------------------------------=8000 zł.
    2. styropian na gruncie- różnica grubości 20 cm
    (mam 30 w normowym dałbym 10 cm), 170 zł/m3------------------=3400 zł
    3. styropian na ściany- normowo dałbym
    12 cm zwykłego czyli koszt=150 zł/m3,
    a P+ mam 30 cm, koszt 210zł/m3- różnica kosztow------------------------=5400 zł
    4. wełna na dach- różnica grubości 25 cm
    (mam 0,5 m w normowym dałbym 25 cm), 150 zł/m3-----------------=4100 zl
    5. Jackodur--------------------------------------------------------------------=500 zl
    6. Went. mechaniczna wraz z GWC-------------------------------------=15 000 zł
    7. różnica w kosztach inwestycyjnych za ogrzewanie-
    tradycyjnie ok. 20 000 a ja mam za 4000 zł,
    różnica------------------------------------------------------------------------= -16000 zł
    8. okna- zapłaciłem 11500 zł
    wraz z montażem i ta cena została zwiększona ze
    tylko względu na pasywne 40%,
    więc rożnica to------------------------------------------------------------= ok. 3500 zł


    RAZEM TO: 8000+3400+5400+4100+15000-16000+3500=23400 zł
    O co ci człowieku chodzi?
    Wlazłeś na mnie bo nie chcę mieć kopciucha tak jak ty?
    Odpuść sobie bo to zwykła żenua!

    Ps. Skoro chcesz w wątku o PCi to po co pytasz w tym?
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 17-08-2010 o 11:02

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    jest pewne ryzyko że tanie dolne źródło w cenie poniżej 10 tyś brutto może w 3 lata zostać całkowicie zamrożone z powodu zbyt małej zdolności regeneracyjnej
    Dawno się tak nie uśmiałem Co ma cena wspólnego z wydajnością dolnego źródła? Gdzie ty masz jakieś konkrety w tym względzie. Może jakiś przykład? Skoro jesteś najlepszym doradcą to czasem coś doradź a nie w większości negujesz. Ja z własnego doświadczenia zachęcam ludzi do PCi a ty podajesz doświadczenia innych. Nie martw się, ja czytam innych posty i nie musisz być ich adwokatem. Kończę tę nędzną dyskusję i odpuszczam sobie dalszą polemikę z tobą.
    A co do serwisu to u niego pierwszej zimy byli trzy razy bo się podajnik popsuł. A ma drogi kocioł bo Klimosza. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No na początku też wydałeś więcej. I nie widzę w tym problemu ale on widzi te koszta tylko u mnie. Ty poszedłeś w pasywność, ja w pompę ciepła. Nakłady porównywalne i rachunki podobne (u mnie idzie sporo CWU). Gdybym grzał prądem CWU zapłacił bym 1000zł na rok a tak za całość w pierwszym sezonie grzewczym z jak się okazało mostkami ciepła (robiłem zdjęcia kamerą termowizyjną) zapłaciłem 1500zł. Przy drugim sezonie powinno być około 1300. Więc pomijając CWU wyszło by 300zł za ogrzewanie.
    Ale włąśnie o to chodzi.
    Ja też wydałem ale spoooro mniej od Ciebie.
    Nie do końca rozumiesz na czym opiera się dom pasywny jeśli chodzi o koszty inwestycyjne i ktoś kto w domu pasywnym daje solary bądź PCi w obecnych cenach totalnie nie rozumie idei domu pasywnego.
    Ty nie masz pasywniaka ale PCi są nadal sa drogie. Czy się u Ciebie opłacało należałoby przeliczyć bo kto wie może i tak.
    Ale pamiętaj że w 80-90% PCi się NIE OPŁACA!!! Nie nie mierz swoją miarą dla innych i nie doradzaj zbyt pochopnie PCi bo doradzasz wtedy źle.
    Temat opłacalności nie jest prosty ale system grzewczy oparty na PCi jeśli chodzi o koszty inwestycyjne tak i od lat jest drogi i pewnie jeszcze niestety będzie.
    Tak dla zobrazowania poczytaj tutaj watek:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3958612


    pzdr
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-08-2010 o 19:36
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Słuchaj. Kupiłem pompę za 10tyś.+ odwierty 10tyś.(resztę kotłowni pomijam bo czy to kocioł czy PCi to prawie to samo). Nie budowałem komina i nie mam nawet dodatkowego miejsca w domu na opał, a każdy dodatkowy metr domu przecież kosztuje. Jak się to policzy to okazuje się że wychodzi bardzo tanio. No może 6-8tyś. więcej niż przy kotle. Przy płaskim kolektorze to różnica robi się już banalna. Pociągnięcie do mnie gazu wyszło by drożej niż PCi i comiesięczny haracz za przesył więc dałem sobie spokój. Dla mnie najważniejsze było zrobienie ogrzewania bezobsługowego i to mi się udało za naprawdę niewielkie pieniądze. Wiem, że ludzie płacą za PCi jak za zboże ale to ich sprawa i ich pieniądze. Ja w swych postach chcę im uświadomić że tak w cale nie musi być. Przy moim projekcie nie było szans zrobić domu pasywnego ze względu na bardzo duże przeszklenia z każdej strony domu choć okna dałem trzyszybowe. Nie mam również wiatrołapu a mam wielkie drzwi wejściowe z doświetlami. Mam również wielką suwankę i kominek który też jest niezłym mostkiem ciepła, ale właśnie ten sobie projekt wybrałem. Dwa lata przed budową drążyłem temat pomp ciepła i nie ukrywam, że między innymi dzięki temu forum wybrałem właśnie ten wariant. Jestem daleki od negowania domów pasywnych ale gdybyś nie zrobił dużo samemu koszt byłby dużo wyższy. Sam o tym wspominałeś. Podsumowując cieszę się, że oboje możemy płacić niskie rachunki
    Pozdrawiam

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    skoro nie budowałeś komina to czemu na twoim awatarze widać wyraźnie komin ??
    Pozostawię to bez komentarza.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Słuchaj. Kupiłem pompę za 10tyś.+ odwierty 10tyś.(resztę kotłowni pomijam bo czy to kocioł czy PCi to prawie to samo). Nie budowałem komina i nie mam nawet dodatkowego miejsca w domu na opał, a każdy dodatkowy metr domu przecież kosztuje. Jak się to policzy to okazuje się że wychodzi bardzo tanio. No może 6-8tyś. więcej niż przy kotle. Przy płaskim kolektorze to różnica robi się już banalna. Pociągnięcie do mnie gazu wyszło by drożej niż PCi i comiesięczny haracz za przesył więc dałem sobie spokój. Dla mnie najważniejsze było zrobienie ogrzewania bezobsługowego i to mi się udało za naprawdę niewielkie pieniądze. Wiem, że ludzie płacą za PCi jak za zboże ale to ich sprawa i ich pieniądze. Ja w swych postach chcę im uświadomić że tak w cale nie musi być. Przy moim projekcie nie było szans zrobić domu pasywnego ze względu na bardzo duże przeszklenia z każdej strony domu choć okna dałem trzyszybowe. Nie mam również wiatrołapu a mam wielkie drzwi wejściowe z doświetlami. Mam również wielką suwankę i kominek który też jest niezłym mostkiem ciepła, ale właśnie ten sobie projekt wybrałem. Dwa lata przed budową drążyłem temat pomp ciepła i nie ukrywam, że między innymi dzięki temu forum wybrałem właśnie ten wariant. Jestem daleki od negowania domów pasywnych ale gdybyś nie zrobił dużo samemu koszt byłby dużo wyższy. Sam o tym wspominałeś. Podsumowując cieszę się, że oboje możemy płacić niskie rachunki
    Pozdrawiam
    OK,
    bezobsługowa jest elektryka
    gaz w zasadzie też
    JEŻELI faktycznie zaplacileś za swój system grzewczy o 20 tys. wiecej niż za gazowy to, kwestia przeliczenia opłacalności.
    W powyższym linku ode mnie liczyłęm właśnie chyba dla takiej różnicy ale nie wiem czy reszta pasuje.
    ALE jeśli weźmiesz pod uwagę grzanie prundem to wtedy różnica będzie znacznie większa i PCi będzie błędem.
    Obecnych realiów niestety nie zmienisz i ceny będą wciąż duże.
    Pamietaj- lodówka to też PCi i kosztuje 1000 zł. .

    A że pasywny się kalkuluje tylko budując własnymi rekoma to inna sprawa.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony