dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    No to wracamy do punktu wyjścia, bo już o tym była mowa...
    Jeszcze tylko uwaga, że działanie szkodliwe chemikaliów znajdujących się w podkładach NIE polega wcale na tym, że natychmiast pada się trupem, jak się obok nich przejdzie. To są oddziaływania długoterminowe i czasem wcale nie takie jednoznaczne. To mogą być efekty po wielu latach w postaci chorób czy dolegliwości, które mogą nam się wydawać zupełnie niezwiązane z działaniem chemikaliów.
    Uważam, że po prostu należy jak najrzadziej wykorzystywać materiały wątpliwe. Skoro w UE zakazano sprzedaży podkładów kolejowych osobom prywatnym (jak wyczytałem gdzieś w Muratorze) to znaczy, że były jakieś ważne powody i już to mi wystarczy, by się trzymać od nich z daleka.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-07-02 10:23, franekF wrote:
    .... Skoro w UE zakazano sprzedaży podkładów kolejowych osobom prywatnym ......
    Argument, że Unia Europejska czegoś zakazała jest dla mnie mało przekonywujący (UE dokładnie np. określiła krzywiznę jaką powinien posiadać banan dopuszczony do sprzedaży- sprawdziłem osobiście, zarówno te bardziej jak i mniej zakrzywione są równie smaczne). Niemniej co do podkładów, jak już wypowiadałem się kiedyś, byłbym niezwykle ostrożny w ich stosowaniu

  3. #23

    Domyślnie

    Przegladajac stare czasopisma natknalem sie w nr 6 Ladny Dom na odpowiedz redakcji nt szkodliwosci podkladow kol.Sprawa jest na tyle wazna,ze pozwole sobie zacytowac fragment.
    ...podklady kolejowe w zwiazku ze swoim pierwotnym zastosowaniem sa nasycone roznymi srodkami uodparniajacymi drewno na niszczenie.Czesto sa to jednak trujące zwiazki,z ktorych parami lepiej nie miec kontaktu.Zastosowanie podkladow do zrobienia sciezki lub pojemnika na kwiaty moze byc zatem dla czlowieka szkodliwe.Jesli w ogrodzie przebywaja dzieci,to na pewno powinno sie zrezygnowac z wykorzystania tego materialu.
    W krajach UE juz w latach dziewiecdziesiatych ustawowo zakazano sprzedazy podkladow kolejowych osobom prywatnym.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Zrezygnowalismy z robienia słupków ogrodzeniowych z podkładów kolejowych. po pierwsze nie zdrowo, po drugie za drogo

  5. #25

    Domyślnie

    I dobrze. Ja się skusiłem i teraz nie mogę koło takiego ogrodzenia wychodować żywopłotu. Co posadzę w jednym miejscu to w innym usycha. A dodatkowo w gorące dni cuchnie asfaltem czy innym paskuctwem.

    pzdr.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sara

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-07-02 12:12, Wowka wrote:

    Argument, że Unia Europejska czegoś zakazała jest dla mnie mało przekonywujący (UE dokładnie np. określiła krzywiznę jaką powinien posiadać banan dopuszczony do sprzedaży- sprawdziłem osobiście, zarówno te bardziej jak i mniej zakrzywione są równie smaczne). Niemniej co do podkładów, jak już wypowiadałem się kiedyś, byłbym niezwykle ostrożny w ich stosowaniu

  7. #27

    Domyślnie

    Witajcie !
    A czy ktoś wie, gdzie pytać o podkłady ? Na kolei ? W zarządzie Komunikacji Miejskiej ?
    I bardziej szczegółowo - gdzie pytac we Wrocławiu ?
    Dzwięczny za info
    Piotr

  8. #28

    Domyślnie

    czołem podkłady po deszczu w ciepły dzień nieziemsko smierdzą, nawet jak mają kilka lub kilkanaście lat, musicie brać to pod uwagę gdyż ucieczka z tarasu lub ogrodu nie jest najmilszą rozrywką we wlasnym ogrodzie.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    może jestem jakaś dziwna, ale mnie się ten zapach podoba, kojarzy mi się z koleją, a więc podrózowaniem,

    ale sama się nie zdecyduję na ich zakup, wiem, że na coś trzeba umrzeć, ale po sobie jeszcze dokładać toksyn i tak już są wszędzie, w jedzeniu, powietrzu, glebie...
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony