dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie Jaki generator prądotwórczy??

    Witam!
    Mam zamiar kupic generator np z tej aukcji http://www.allegro.pl/item1060952239...wyprzedaz.html. Co o tym sądzicie czy na zwykłe potrzeby wystarczy ? Za wszelkie info z góry dzięki

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    A co to za firma OHV GERMANY? Założe się, że gdzieś tam jest umieszczony malutki napis MADE IN CHINA. I ta gwarancja? Co to ma być 7dni? W ósmym dniu padnie rozrusznik, a w 10-tym prądnica i będziesz w ciemnym lesie. Radze uzbierać więcej mamony i kupić coś naprawde dobrego np. na Hondzie.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  3. #3
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    W zasadzie gwarancja 7 dni jest nieważna. Ustawa o prawach konsumenta daje 2 lata które nie mogą być skracane. W zasadzie jest mi potrzebny ten generator jako zabezpieczenie na wypadek kontroli energetyki bo prąd mam od sąsiada.
    Ostatnio edytowane przez raf1 ; 11-06-2010 o 09:01

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Też miałem prąd od sąsiada mimo, że energetyka wydała mi warunki na przyłącze budowlane. Gdybym jednak chciał je zbudować to tak szacuje koszt budowy i demontażu na 10 kPLN(ponad 200m) ...
    Ostatnio edytowane przez Castaway ; 11-06-2010 o 09:54
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  5. #5
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Bo nasze prawo energetyczne tylko i wyłącznie przewiduje do budowy domu prąd budowlany. Nawet nie można sobie pociągnąc kabla od sąsiada bo grozi za to grzywna 5.000 zł. Zadzwoń do energetyki to ci powiedzą.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    ...i tak wyszłoby mnie taniej niż budowa i rozbiórka kawałka sieci.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    Witam!
    Mam zamiar kupic generator np z tej aukcji http://www.allegro.pl/item1060952239...wyprzedaz.html. Co o tym sądzicie czy na zwykłe potrzeby wystarczy ? Za wszelkie info z góry dzięki
    Ja bym wzial, tez mam taki generator z dolnej polki, jezeli OHV to pewnie jest to ten standardowy silniczek angielski.
    W porownaniu do silnikow Hondy:

    - 3 tanszy
    - glosniejszy, nizsza kultura pracy
    - dla generatora 2-3 kW o wiele mniej pali
    - bardziej awaryjny, ale jak mi nawalil to mechanik w 10 min rozkrecil caly silnik i naprawil (konkretnie przepustnice)

    Buduje od poczatku na gen z Leroy Merlein 2,3 kW i jestem zadowolony (kosztowal 699 zl)
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna zaleta, o której wspominałem :
    - za cene 1 agregatu z Hondą masz ze 3-4 takie agregaty

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    ...Buduje od poczatku na gen z Leroy Merlein 2,3 kW i jestem zadowolony (kosztowal 699 zl)
    No to przynajmniej gwarancje masz.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    tzn. na paragonie do gwarancji jest taka kwota, bo ja odkupilem rocznego za 500, czyli jedzie druga budowe.....
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Jak masz betoniarkę z silnikiem trójfazowym, to z biedą wielka ruszy... może...
    Jak jednofazowa - to nie ruszy!
    Po co komu 800W na budowie?
    MAŁO!!!
    (chodzi o rozruch urządzeń)

    Poszukaj jakiego jednofazowego o takiej mocy.
    Daje około 10A a z tym już coś się da zrobić.

    To Chinina dość podłej jakości.
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony