dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Unhappy pomóżcie! odległość gniazdka od płyty indukcyjnej...

    Bardzo proszę o pomoc,
    Jaka odległość musi być zachowana między gniazdkiem, a płytą indukcyjną? Chodzi mi o odległość, ale też wysokość (nie znam się na tym... wymysliłam sobie tak z 40 cm od płyty na wysokości paska z płytek i odradzają mi to, a sugerują wyżej nad paskiem płytek czy to ma znaczenie dla mnie będzie to niewygodne i brzydkie.. )

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam za szafką, gdzie będzie płyta - ok . 30 cm nad podłogą - ale nie mam ganiazdka, tylko puszkę z doprowadzeniem trzech faz (pięć kabelków 4 mm).

    Pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma to znaczenia, zwróć jedynie uwagę żeby nie doszło do sytuacji w której woda/wilgoć płynie po kablu wprost do gniazdka/puszki.
    Pomijając sytuacje awaryjne (awaria płyty) i remonty (malowanie) nie będziesz zmuszony do korzystania z tej wtyczki/gniazdka.

  4. #4

    Domyślnie

    bardzo Wam dziękuję za takie szybkie odpowiedzi
    sytuacja wygląda tak, że pod oknem mam "blat roboczy" po lewej stronie mam gniazdko w kaflach (dopasowane i kształtem i kolorystycznie) i nie rzuca się w oczy i takie same chciałam po prawej, bo jednak jestem prawo ręczna i bedzie mi wygodniej, a sugerrowali mi, że ze wgz. bezpieczeństwa (bo po prawej w rogu mam płytę) będzie bezpieczniej, jak będzie to w tym miejscu tylko, że wyżej nad kaflami (a takie świnki na widoku podwójne z przełącznikami od rolet dodatkowo to by się strasznie rzucały w oczy... pomimając fakt, że byłyby dla mnie niewygodne)
    bardzo dziękuję
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    jeżeli jeszcze macie jakieś sugestie to ja chętnie wysłucham
    bo straszyli mnie, że mogą tego pożniej nie odebrać, że niby ok, ale mogą nosem kręcić...
    może jest jakiś forumowicz, który robi odbiory albo miał jakieś problemy w kuchnii z tego typu rzeczami?

  6. #6

    Domyślnie

    Zrób gniazdo za szafką, bo jak rozumiem bedziesz mieć gniazdo nad blatem i z niego kabel do płyty??? Wydaje mi się, że lepiej ukryć gniazdo/puszkę za szafką dolną i tak jak pisał robertsz - podłączych i zapomnisz, że ono tam jest.

    Pozdro

  7. #7

    Domyślnie

    nie, nie..
    właśnie wybaczcie, że ja może mało precyzyjna jestem, bo się nie znam na tym
    okap będzie miał swoje podłączenie, kabelki czy tam gniazdko będzie schowane i nic nie będę widziała, jeśli chodzi o okap..
    te gniazdka o które pytam właśnie chcę po prawej po to, żeby było na chwilowe podłączenie miksera, blendera, młynka itp. do przygotowywania posiłków, ponieważ mam po lewej stronie, ale jestem praworęczna i po prawej będzie mi wygodnie
    a poza tym jak będą w płytkach to będzie ładnie wyglądało
    były dwie możliwości albo w płytkach właśnie na wysokości ok. 30 do 40 cm (i to rozwiązanie ja chcę)
    albo nad płytkami na wysokości ok 50 (i oni mówią, że to lepiej bo dalej od płyty indukcyjnej, a płyta jest po skosie, po prawej stonie, ale dalej..)
    ostatecznie wyszło na moje i tak robią, ale boję się teraz odbioru, że będę musiała je zlikwidować...
    na czerwono to gniazdka, płyta po prawej w rogu, a to niebieskie to zlew
    chodzi mi o to gniazdo po prawej stronie tego okna naprzeciw
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazda..JPG
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	14566  

  8. #8

    Domyślnie

    Zagadnienia na jakie zwróciłbym uwagę przy odbiorze to:
    - narażenie na wilgoć/wodę
    - zagrożenie wybuchu gazu (instalacja gazowa)
    - zagrożenie pożarowe (instalacja kominowa)
    - zagrożenie pożarowe (odległość od tej płyty kuchennej)

    Pomijam kwestie elektryczne, czyli ilość i przekrój przewodów, dobór zabezpieczeń... zakładam, że elektrycy się znają.... zakładam, że te gniazdka wykonują elektrycy a nie glazurnicy....

    A propo, budujesz, remontujesz, modernizujesz instalacje?

  9. #9

    Domyślnie

    elektrycy, mówią, że mozna, ale skoro mają watpliwosci, ze wyzej byłoby lepiej to wole zapytac.. to nowy domek wiec nad wszystkim sie trzy razy zastanawiam..
    dzieki za informacje, pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Jak masz gniazda jak na rysunku, to jaknajbardziej mozna. Ważne aby nie były nad zlewem bądź bezpośrednio nad kuchenką. Wynika to z ryzyka, że woda lub para wodna może dostać się do gnazdka. A gniazdko tego nie lubi i się obraża To samo dotyczy łazienki i inneych pomieszczeń mokrych.
    Jak masz obawy, że coś może pokapać pod blatem to możesz zamontować gnizdko z podwyższonym IP. Ono ma taką uszczeleczkę co utrudnia dostęp wody po scianie
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy - Albert Einstein

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony