dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tymczasowe schody zewnętrzne - z czego? Jakiś pomysł.

    Witam wszystkich serdecznie.
    Jestem w trakcie remontu i koszty się zwiększyły i padło na schody zewnętrzne. Wysokość od ziemi do drzwi to 125 cm. W przyszłości chce zrobić większy taras z kątowników i drewnianych desek. Ale to są na teraz zbyt duże koszta. Na to pozwolę sobie za jakieś 2-3 lata. Teraz myślę jak zrobić schody na taką wysokość bez ponoszenia większych kosztów?
    Wkrótce będę miał trochę gruzu więc może by się przydał. Myślałem o wykorzystaniu np pustaków. Dla niektórych może to wydać się śmieszny pomysł,ale na szybko próbuje coś wymyślić, a że doświadczenia mi brak dlatego piszę do Was z prośbą o jakie proste i tanie rozwiązanie.

    Pozdrawiam
    Michał.

  2. #2

    Domyślnie

    ja miałem najpierw z bloczków betonowych, które zostały mi po fundamentach, obecnie mam z desek - normalne schody zbite, a od sierpnia będę miał juz w wersji ostattecznej

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Jest to bardzo ciekawa i tania alternatywa. Pewno ją zastosuje. Widzę, że są to duże oszczędności.
    Pozdrawiam i dziękuje za pomysł.
    Michał

  4. #4

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich. Podjąłem się zrobienia schodów z bloczków betonowych. Teraz jest sprawa fundamentu pod te bloczki. Przypominam, że wysokość tych schodów to 125 cm a szerokość to ok 200 cm. Jak głęboki ma być fundament. Czy zabezpieczyć go czymś od spodu przed wilgocią? Jaki rodzaj zaprawy będzie najlepszy na takie bloczki?
    Proszę o pomoc. Nigdy jeszcze nie bawiłem się w murowanie.
    Pozdrawiam
    Michał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony