dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 124

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Miesiąc temu zrobiłem wylewki . Mam ogrzewanie podłogowe wszędzie i gazowy kocioł będę zakładał..Na wygrzanie podłogi dużo idzie paliwa... Czy mogę wygrzać podłogę innym urządzeniem np. kozą na drewno? Czy koniecznie muszę program wygrzewania w kotle ustawić i zapłacić spory rachunek za miesięczne ogrzewanie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Miesiąc temu zrobiłem wylewki . Mam ogrzewanie podłogowe wszędzie i gazowy kocioł będę zakładał..Na wygrzanie podłogi dużo idzie paliwa... Czy mogę wygrzać podłogę innym urządzeniem np. kozą na drewno? Czy koniecznie muszę program wygrzewania w kotle ustawić i zapłacić spory rachunek za miesięczne ogrzewanie?
    Wygrzewanie "wylewki" a właściwie podkładu podłogowego, nie musi być wygrzewane o ile masz czas na naturalne wysychanie czyli odparowanie wody zarobowej z podkładu. Takie "suszenie" trwa kilka miesięcy. poziom wilgoci resztkowej podkładu cementowego ogrzewanego powinien wynosić 1,2%. Wygrzewanie polega na przyspieszonym "suszeniu" podkładu. Cementowy po ok.30 dniach, anhydrytowy po około 7 dniach... Suszenie naturalne trwa kilka miesięcy w odpowiednich warunkach klimatycznych.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Wygrzewanie "wylewki" a właściwie podkładu podłogowego, nie musi być wygrzewane o ile masz czas na naturalne wysychanie czyli odparowanie wody zarobowej z podkładu. Takie "suszenie" trwa kilka miesięcy. poziom wilgoci resztkowej podkładu cementowego ogrzewanego powinien wynosić 1,2%. Wygrzewanie polega na przyspieszonym "suszeniu" podkładu. Cementowy po ok.30 dniach, anhydrytowy po około 7 dniach... Suszenie naturalne trwa kilka miesięcy w odpowiednich warunkach klimatycznych.
    A co z eliminacją napręzeń, na forum nie brakuje przykładów pękania płytek po załaczeniu ogrzewania w przypadku nie wygrzewania wylewek. Niby najlepszy doradca, a dorada mogąca przyniesc straty inwestorowi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony