dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ok, czyli zacząć sezon grzewczy od "uproszczonego" schematu wygrzewania. A po takim wygrzewaniu podłoga nie powinna "odpocząć", tzn. czy nie należy na jakiś czas wyłączyć podłogówki? Boję się, że w sezonie grzewczym mogłby być z tym problem.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    Ok, czyli zacząć sezon grzewczy od "uproszczonego" schematu wygrzewania. A po takim wygrzewaniu podłoga nie powinna "odpocząć", tzn. czy nie należy na jakiś czas wyłączyć podłogówki? Boję się, że w sezonie grzewczym mogłby być z tym problem.
    Twoja wątpliwość ma swoją zasadność. Wygrzewanie wylewki jest konieczne przed montażem chłonnych okładzin podłogowych i składa się z czterech etapów:
    1 - wygrzewanie zasadnicze trwające od dwóch do trzech tygodni, zależnie od rodzaju, grubości i zwartości wylewki
    2 - wystudzenie, mające za zadanie rozproszenie wilgoci skumulowanej pomiędzy przewodami grzewczymi
    3 - ponowne 1 tygodniowe wygrzanie służące uzyskaniu jak najniższej wilgotności podkładu
    4 - wystudzenie podkładu powodujące równomierny rozkład wilgoci w całej masie podkładu grzewczego.
    Następnie należy sprawdzić wilgotność podkładu i jeśli jest ok. to ewentualnie wznocnić powierzchnię wylewki specjalnymi gruntami, po czym można przystąpić do montażu podłogi.
    Są po podstawowe zasady przygotowania wylewki z przewodami grzewczymi do montażu chłonnych okładzin podłogowych. Pozdrawiam.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ponownie wielkie dzięki Tłumacząc na język laikow- nie ma co "oszczędzać" na wygrzewaniu tych kilku litrów gazu, bo można później się przejechać

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    Witam, wylewki robione w styczniu, jeszcze nie wygrzewane. Podłoga będzie częściowo z gresu, czesciowo panele QS Largo- układana najwcześniej XI/XII. Czy w takim wypadku należy wygrzewać podłogę czy można rozpocząć regularny/zwykły sezon grzewczy. Czy pod panele należy czymś zagruntować wylewkę z miksokreta i sprawdzić jej wilgotność?
    Pozdrawiam
    wygrzewanie podłoza cementowego rozpoczynamy po 28 dniach. Ma to miejsce wtedy gdy zależy komuś na czasie. najlepszym sposobem jest naturalne schniecie podłoża. Daj sobie czas. Wilgotnosc sprawdzamy zawsze. Twoja wylewka zależnie od użytego cementu może mieć różną wilgotność równoważną. Być może masz bardzo zatartą powierzchnię i tym samym szczelną. Mogą być trudności z ulatnianiem się pary wodnej z podłoza.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #45

    Domyślnie Wylewki

    Witam,

    Proszę o poradę- 21.11 ukończono u nas posadzki. proszę o info jak długo muszą schnąć, aby móc położyć 1-sze płytki? Dodam, że płytki narazie chcemy położyć tylko w kotłowni,aby móc zamontować piec i rozpocząć grzanie. W kotłowni mamy zamontowaną kozę celem szybszego wysuszenia posadzki- grzejemy, okna otwarte. Po zamontowaniu pieca będziemy ogrzewać całąv zimę- po jakim czasie będziemy móc kłaść płytki + panele?

    Pozdrawiam,
    Paula

  6. #46

    Domyślnie

    Podpinam się pod pytanie Paulatomczyka - Mam posadzkę z pogłogówką i bez. Dogrzewam pomieszczenie duzym kominkiem. Powiedzmy, że jest cały czas 15 stopni. Po jakim czasie można kłaść panele i gres? Słyszałem, że przykrycie posadzki folią pozytywnie wpływa na jej "moc" i szybkość schnięcia, ale jakoś mi się to średnio widzi. Czy zakpiono sobie ze mnie w ten brutalny sposób ?

  7. #47

    Domyślnie

    Kłaść gres możesz, ale jeśli posadzka jest jeszcze mocno wilgotna to raczej bez fugowania. Sprawdzić można kładąc folię i po jakimś czasie ją podnosząc. Jeśli będzie sporo wilgoci to odpuść. Poza tym sprawdź karty techniczne jakiegoś kleju. A folię(ale nie czarną) kładzie się na stropy betonowe przy dużym nasłonecznieniu. O kryciu posadzek nie słyszałem.
    I już mieszkamy !

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolombek Zobacz post
    Podpinam się pod pytanie Paulatomczyka - Mam posadzkę z pogłogówką i bez. Dogrzewam pomieszczenie duzym kominkiem. Powiedzmy, że jest cały czas 15 stopni. Po jakim czasie można kłaść panele i gres? Słyszałem, że przykrycie posadzki folią pozytywnie wpływa na jej "moc" i szybkość schnięcia, ale jakoś mi się to średnio widzi. Czy zakpiono sobie ze mnie w ten brutalny sposób ?
    pokrycie podkładu folią wpływa na hydratację czyli na skamienienie podkładu (posadzki). Folię kładzie się zaraz po wykonaniu posadzki (podkładu) i trzyma przez 10 dni. jednak sama folia nie wzmocni podkładu, jeżeli nie została zachowana odpowiednia receptura i stosunek w/c (woda:cement). Podkład o gr. 5 cm schnie w warunkach 20C i 50-55% RH powietrza około 3 miesięcy. W warunkach budowy znacznie dłużej. W wysychaniu przeszkadza również zatarta warstwa wierzchnia. Brak folii i zatarcie powierzchni wypłukało na wierzch mleczko cementowe które zamienia się w zwarty i twardy cieniuteńki ok. 1mm kalcyt. tą warstwę należy usunąć im wcześniej tym lepiej.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #49

    Domyślnie

    Ale chyba nie pod panele czy gres radzisz to mleczko usuwać? Kolombek, widzisz tam u siebie jakieś wykwity lub plamy? Bo podejrzewam, że masz jednorodną równiutką posadzkę i powinieneś sie jedynie z panelami wstrzymać, bo położenie ich teraz spowoduje tylko nieprzyjemny zapach.
    I już mieszkamy !

  10. #50

    Domyślnie

    Hej Compi. Miło Ciebie słyszeć Posadzkę robiła mi firma zapodana przez Ciebie i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. Ten sposób z folią to też od nich. Jak przeczytałem ten wątek to się zdziwiłem, że posadzka to taka rocket science. Na szczęście nie stać mnie na deski i parkiety, i planuje tak jak piszesz, wykonać podłogę z gresu i paneli. Panele na pewno już nie w tym roku Niestety ludzie z branży budowlanej zazwyczaj są najbardziej słowni tylko przy koszeniu sianka...

  11. #51

    Domyślnie

    Jeśli łomżyniaki się spisały to się cieszę. Niech to schnie, abyś mógł panele kłaść. No i po ile chcesz je ułożyć : ) ? Może mógłbym pomóc Wam przejść ten etap bezboleśnie?
    I już mieszkamy !

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może gdzies juz padła odpowiedź na moje pytanie, ale nie potrafię jej znaleźć a czas mnie bardzo goni. W marcu wykonano wylewki w moim miszkaniu. Mam założone ogrzewanie podłogowe na 5 cm sytropianie i folii z krateczką. Na tym jest ok. 4 cm wylewki (zwykłej z takiej maszyny). Pod moim mieszkaniem są miejsca postojowe i moja podloga od strony tego "garażu" docieplona jest 20 cm wełną.
    Chciałabym w mieszkaniu położyć deskę trójwarstwową merbau. Tyle, że ta deska powinna być położona do ok. 20.06. Jak na razie nie mam prądu i gazu (może ok. 20.05 będę miała).Czy przy założeniu że będę miała możliwość wygrzewać wylewkę przez 4 tygodnie, jest szansa ze położona deska będzie się dobrze sprawowała? Czy powinnam odczekać dłuższy czas? Firma, która kładłaby deskę będzie badała wilgotność podłoża. Na co powinnam zwrocic uwagę i o co pytać? Bardzo proszę o rady!
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Może gdzies juz padła odpowiedź na moje pytanie, ale nie potrafię jej znaleźć a czas mnie bardzo goni. W marcu wykonano wylewki w moim miszkaniu. Mam założone ogrzewanie podłogowe na 5 cm sytropianie i folii z krateczką. Na tym jest ok. 4 cm wylewki (zwykłej z takiej maszyny). Pod moim mieszkaniem są miejsca postojowe i moja podloga od strony tego "garażu" docieplona jest 20 cm wełną.
    Chciałabym w mieszkaniu położyć deskę trójwarstwową merbau. Tyle, że ta deska powinna być położona do ok. 20.06. Jak na razie nie mam prądu i gazu (może ok. 20.05 będę miała).Czy przy założeniu że będę miała możliwość wygrzewać wylewkę przez 4 tygodnie, jest szansa ze położona deska będzie się dobrze sprawowała? Czy powinnam odczekać dłuższy czas? Firma, która kładłaby deskę będzie badała wilgotność podłoża. Na co powinnam zwrocic uwagę i o co pytać? Bardzo proszę o rady!
    Istnieje możliwość wygrzania tak cienkiej wylewki jako podkładu grzewczego w przeciągu 4 tygodni.
    Szczegóły na www.parkietkomplex.eu w poradach w temacie : Okładziny drewniane na ogrzewanych podkładach - co jak i dlaczego? Zapraszam.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Może gdzies juz padła odpowiedź na moje pytanie, ale nie potrafię jej znaleźć a czas mnie bardzo goni. W marcu wykonano wylewki w moim miszkaniu. Mam założone ogrzewanie podłogowe na 5 cm sytropianie i folii z krateczką. Na tym jest ok. 4 cm wylewki (zwykłej z takiej maszyny). Pod moim mieszkaniem są miejsca postojowe i moja podloga od strony tego "garażu" docieplona jest 20 cm wełną.
    Chciałabym w mieszkaniu położyć deskę trójwarstwową merbau. Tyle, że ta deska powinna być położona do ok. 20.06. Jak na razie nie mam prądu i gazu (może ok. 20.05 będę miała).Czy przy założeniu że będę miała możliwość wygrzewać wylewkę przez 4 tygodnie, jest szansa ze położona deska będzie się dobrze sprawowała? Czy powinnam odczekać dłuższy czas? Firma, która kładłaby deskę będzie badała wilgotność podłoża. Na co powinnam zwrocic uwagę i o co pytać? Bardzo proszę o rady!
    Jeżeli masz tylko 2cm nad rurami to jet to wyjątkowo mało. Jezeli jest to 4cm nad rurami to masz defacto w sumie 6cm grubości podkład podłogowy ogrzewany. Jest mało prawdopodobne abyś to wysuszyła na klejenie drewna. Tym bardziej, że prawdopodobnie twoje podłoze jest robione miksokretem i zacierane mechanicznie, czyli typowe. Pierwsze pytanie czy to podłoże nadaje się do klejenia desek, sprawdź nośność powierzchni tego podłoża. Zawołaj firmę niech już sprawdzą wytrzymałość powierzchni. Wilgotność podłoża powinni sprawdzić metodą DNS. Jeżeli takiego sprzętu nie mają, to sprawdzają metodą CM. Na pewno brakuje u ciebie zaznaczonych w podłożu miejsc w którym mogą przeprowadzić takie badania. Bez pobrania próbki z dołu podłoza (możliwość uszkodzenia rurki z wodą), pomiar nie będzie miarodajny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiem gdzie w łazience i przedpokoju nie ma rurek (zdążyłam tam zrobić zdjęcia) - więc z tamtych miejsc mogą pobrać próbkę. Muszę zamieszkać w tym mieszkaniu do 30.06. Czyli pozostaje mi tylko gres?
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  16. #56

    Domyślnie

    Wylewki z miksokreta były wykonane wczoraj, grubość 6 cm, na całej powierzchni ułożone ogrzewanie podłogowe. Panowie od wylewki powiedzieli, że dzisiaj popołudniu warto byłoby wejść ok. godz. 16 i lekko zrosić konewką całą podłogę i pojutrze to powtórzyć. Pytanie kiedy mogę w kotłowni ułożyć płytki (kotłownia bez ogrzewania podłogowego) i kiedy panele zwykłe o grubości 7-8mm na podkładzie tekturowym (czyli tzw. podłogoa pływająca) ? Coś piszecie o wygrzewaniu posadzek, tylko jeszcze nie mam prądu :/ i jeśli mam wygrzewać posadzkę to kiedy, jak i przez jaki czas ? (będę to mógł zrobić dopiero po przyłączu energetycznym, na które czekam :/). Dodam, że jestem laikiem w tej dziedzinie, więc proszę o wyrozumiałość.
    Pozdrawiam

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Wiem gdzie w łazience i przedpokoju nie ma rurek (zdążyłam tam zrobić zdjęcia) - więc z tamtych miejsc mogą pobrać próbkę. Muszę zamieszkać w tym mieszkaniu do 30.06. Czyli pozostaje mi tylko gres?
    Bez paniki, podłoga pozostanie na stałe i trzeba ją zrobić dobrze zarówno od strony wyglądu jaki trwałości. Poniżej terminarz wygrzewania wylewki.
    Wygrzewanie wylewki jest konieczne przed montażem chłonnych okładzin podłogowych i składa się z czterech etapów:
    1 - wygrzewanie zasadnicze trwające od dwóch do trzech tygodni, zależnie od rodzaju, grubości i zwartości wylewki
    2 - wystudzenie, mające za zadanie rozproszenie wilgoci skumulowanej pomiędzy przewodami grzewczymi
    3 - ponowne 1 tygodniowe wygrzanie służące uzyskaniu jak najniższej wilgotności podkładu
    4 - wystudzenie podkładu powodujące równomierny rozkład wilgoci w całej masie podkładu grzewczego.
    Wytrzymałość na ścinanie pod warstwówki wystarczy ok. 1N/mm2 (to można sprawdzić na budowie). Pozdrawiam.

  18. #58

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie jeśli można ?

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Wylewki z miksokreta były wykonane wczoraj, grubość 6 cm, na całej powierzchni ułożone ogrzewanie podłogowe. Panowie od wylewki powiedzieli, że dzisiaj popołudniu warto byłoby wejść ok. godz. 16 i lekko zrosić konewką całą podłogę i pojutrze to powtórzyć. Pytanie kiedy mogę w kotłowni ułożyć płytki (kotłownia bez ogrzewania podłogowego) i kiedy panele zwykłe o grubości 7-8mm na podkładzie tekturowym (czyli tzw. podłogoa pływająca) ? Coś piszecie o wygrzewaniu posadzek, tylko jeszcze nie mam prądu :/ i jeśli mam wygrzewać posadzkę to kiedy, jak i przez jaki czas ? (będę to mógł zrobić dopiero po przyłączu energetycznym, na które czekam :/). Dodam, że jestem laikiem w tej dziedzinie, więc proszę o wyrozumiałość.
    Pozdrawiam
    w kotłowni po 30 dniach i wilgotności podłoża 3,5%DNS lub 3,0%CM lub 3,5% masy, Wygrzewanie rozpocząć również po 30 dniach.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #60

    Domyślnie

    Tylko, że nie mam jak i czym wygrzewać tej wylewki po 30 dniach, musi to poczekać chyba do zimy, ponieważ nie wiem kiedy będę mieć prąd. Czy będzie to miało jakiś niekorzystny wpływ na wylewkę ? Przez ile dni powinienem podlewać podłogę wykonaną z mixokreta ?

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony