dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Co pierwsze - drzwi czy panele i plytki?

    Co powinno sie zamontowac w mieszkaniu pierwsze: oscieznice z drzwiami wewnetrznymi czy panel i plytki?

    Jak sie zamontuje najpierw oscieznice to pozniej trzeba bedzie chyba docinac panele i plytki. A jak beda juz polozone kafelki i panele to trzeba bedzie dociac oscieznice.

    Ktora opcje lepiej wybrac?

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie najpierw płytki - otwory są zrobione z drobną nadwyżką więc nie było problemu z montażem drzwi

    inna sprawa to wilgoć po położeniu płytek
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    a mogli inni by sie wypowiedziec w tej kwestii?
    Bylem w 2 salonach z drzwiami i w kazdym mi powiedzieli co innego na ten temat...

  4. #4

    Domyślnie

    U nas też były najpierw kładzione płytki i panele, a dopiero potem montowane drzwi.
    Każdy inteligentny ktoś sprzedający drzwi robiąc pomiary otworów do drzwi bierze pod uwagę co będzie na ścianach i podłodze, nas np. pytał czy na podłodze będą panele i czy będą grube, co na ścianach.. tak, żeby przewidzieć wszystko i zrobić bezpieczną grubość/szerokość, którą będzie można potem dopasować..
    No a ostatnio (właśnie po położeniu podłóg) przyjechali monterzy i bez problemu zamontowali wszystko gdzieniegdzie docinając.

    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, to drzwi montuje się na samym końcu, jak już wszystko jest zrobione. Tak własnie było u mnie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas najpierw płytki (z panelami na górze nie zdążyliśmy), potem drzwi i na końcu panele

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie to samo
    Plytki
    drzwi
    malowanie
    panele
    Spokojnie Dopiero się uczę

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    U mnie:
    panele
    1. malowanie
    drzwi
    2. malowanie

  9. #9
    Banned
    trojkaiga

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-234
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja najpierw wstawiałam drzwi a pozniej panele. Spytaj sie zreszta w salonie vox. Tam ci podpowiedzą

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie najpierw były układane płytki,potem drzwi(podczas pomiarów została uwzględniona docelowa grubosć podłogi),a na samym końcu panele.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał trojkaiga Zobacz post
    ja najpierw wstawiałam drzwi a pozniej panele. Spytaj sie zreszta w salonie vox. Tam ci podpowiedzą
    trojkaiga - Strasznie namolnie reklamujesz VOX . Jak mniemam pracujesz u nich . Ok . tylko zamiast tak bezczelnie reklamować sieć wykup sobie reklamę ( albo im - wszystko jedno) .
    Każdy twój post jest dokładnie taki sam . Nic nie wnosisz konkretnego a tylko spamujesz .
    W każdym( prawie ) salonie doradzą w jakiej kolejności robić wykończeniówkę .
    Kolejność którą ja proponuję :
    - pierwsze malowanie
    - terakota
    -panele ( podłogi inne )
    - drzwi
    - ostatnie malowanie ( z ew. akrylowaniem )

    Pozdrawiam
    Monter podłóg

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikula7 Zobacz post
    trojkaiga - Strasznie namolnie reklamujesz VOX . Jak mniemam pracujesz u nich . Ok . tylko zamiast tak bezczelnie reklamować sieć wykup sobie reklamę ( albo im - wszystko jedno) .
    Każdy twój post jest dokładnie taki sam . Nic nie wnosisz konkretnego a tylko spamujesz .
    W każdym( prawie ) salonie doradzą w jakiej kolejności robić wykończeniówkę .
    Kolejność którą ja proponuję :
    - pierwsze malowanie
    - terakota
    -panele ( podłogi inne )
    - drzwi
    - ostatnie malowanie ( z ew. akrylowaniem )

    Pozdrawiam
    FACHOWO. Pozdrawiam.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    FACHOWO. Pozdrawiam.
    Dziękuję
    Monter podłóg

  14. #14

    Domyślnie

    Po prostu chodzi o to żeby nie robić docinki przy framudze, dlatego montuję się ją na końcu Najpierw podłoga.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony