dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie 3- latka z padaczką i niedorozwojem. Potrzebna pomoc

    Kochani, pilnie potrzebna pomoc...niestety finansowa...chodzi o moją kuzynkę i jej 3-letnią córkę.
    Moja bliska kuzynka, M. 3 lata temu urodziła bliźniaczki. Po kilku miesiącach jedna z córek zaczęła dostawać drgawki i non stop lądowała w szpitalu. Okazało się, że ma padaczkę (kuzynki męża siostra też ma). Dodatkowo jest opóźniona w rozwoju. Przez jakiś czas jeździli do Warszawy do CZD, ale okazało się, że ze względów finansowych przestali to robić. Wczoraj była u mnie jej siostra, K. i dopiero od niej dowiedziałam się jakie mają kłopoty finansowe i jak przez to dziecko jest zaniedbane pod względem leczenia. Jej mąż jest stolarzem i przynosi do domu jakieś 1100 zł. Kuzynka z wiadomych względów nie pracuje. Mieszkają w czwórkę u mojej cioci w 15 metrowym pokoju. Nie mają łazienki. Od wczoraj siedzę i ryczę, bo sami finansowo nie damy rady im pomóc. Nie rozmawiałam z M. na ten temat, bo jest strasznie drażliwa jeśli chodzi o proszenie o pomoc... Od K. wiem, że małej potrzeba wiele rehabilitacji, żeby mogła choć w części nadgonić siostrę. Wiem, że ostatnio na forum robiliśmy dużo zbiórek, że będzie to kolejna akcja, ale proszę o pomoc, żeby mała mogła się rehabilitować, żeby mogła jeździć do W-wy. Na razie nic nie wspominałam kuzynkom na temat tego, co tu piszę, bo nie chciałabym robić jakiś nadziei...Tak myślę, że wielu z nas ma firmy, że mogłoby przekazać jakieś kwoty w ramach darowizny i odliczyć podatek, a przy tym pomóc małej Elizce. Proszę, nie zostawiajmy jej samej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Aga - trzymam kciuki za Elizę.

    Mam sama chorego Emila i wiem jaka jest to uciążliwa choroba, wyczerpująca nerwowo i emocjonalnie... Jak wiele trzeba w takie dziecko włożyć... Emil jest jak diament... codziennie zdobywa nowy szlif, lecz też bardzo wszystko zapomina.
    I wiem ile kosztuje rehabilitacja.. szalenie kosztowna.
    Myślę, że powinnaś porozmawiać z kuzynką i założyć Elizie subkonto w jednej z fundacji.
    W innym razie żadna z firm nie będzie mogła wesprzeć finansowo bez możliwości odpisania sobie od podatku.....


    Jeśli będę mogła pomóc informacją nt leczenia, czy też rehabilitacji to chętnie pmogę.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki.

  3. #3

    Domyślnie

    Strasznie mi przykro.Zgadzam się też z Arniką w sprawie założenia subkonta przy jakiejś prężnej fundacji.Dodatkowo radzę poszukać w okolicy szpitala z oddziałem rehabilitacji dziecięcej.Dziecko ma tam zapewniony pobyt i reh.mama natomiast płaci nieduże pieniążki za swój pobyt z maluchem.Pzdr.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Są też przedszkola z oddziałami dla takich dzieciaków.... większych miastach to jest... ale trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności z powiatowego centrum orzekania o niepełnosprawności, są też poradnie psychologiczno pedagogiczne, które orzekają o potrzebie kształcenia specjalnego. Z takimi papierkami szukasz pomocy w swoim mieście i jest to pomoc bezpłatna. Ale bez papierów nic nie załatwisz.
    W Mopsie dadzą stosowne zasiłki... staraj się natychmiast o papierki, bo i pieniądze uciekają z miesiąca na miesiąc....
    Z Mopsu można też dostać wsparcie na rehabilitacje... ale też musi być papier i jeszcze zaświadczenia od lekarza....
    A ta bardzo dobra pomoc niestety kosztuje kilka ładnych tysięcy....

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    właśnie to ostatnie zdanie tak bardzo mnie przeraża...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    właśnie to ostatnie zdanie tak bardzo mnie przeraża...

    Kto jak kto to nie powinien być przerażony... Przecież wiesz że o wszystko trzeba walczyć.... A bez małych kroczków nic nie zrobisz....

    Przecież każda wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku.....

    Trzymam kciuki.... i jak co to pisz.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Arniko, opinia o konieczności kształcenia specjalnego to dopiero po 6 roku życia, do 6 r.z. opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Ale po kolei: najpierw udajcie się do powiatowego zespołu ds orzekania o niepełnosprawności żeby stanąć z dzieckiem na komisji. Jak będziecie mieli w ręku orzeczenie o niepełnosprawności trzeba udać się do poradni pedagogicznej po opinię. Przed opinią staracie się o przyjęcie do fundacji (wystarczy orzeczenie, polecam fundację, w której jest Fraiu i Stefek, nie pobierają prowizji za prowadzenie subkonta). Są szpitale z oddziałami rehabilitacyjnymi (np CZD) gdzie można brać udział w turnusach rehabilitacyjnych za darmo - trzylenie dziecko będzie już na taki oddział przyjęte, mój Franek jest jeszcze np za mały.
    Aga, jeśli chcesz bliższych informacji o fundacji to daj znać, napisze Ci szczegóły na priv.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    chętnie skorzystam z Waszych rad jeśli chodzi o fundacje.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    No to już smaruję na priv

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Agnes masz racje... Najpierw orzeczenie, później poradnia PP, i skierowanie do Kształcenia , lub wspierania wczesnego... i przedszkole.
    Fundacja też jest niezbędna. A w której jest Franio i Stefek? Bo Emil w zdążyć....

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Chłopaki też

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Jesli ma sie opcje rehabilitacji nawet platnej mozna sie starac o pomoc z polsatu, ale przede wszystkim orzeczenie o niepelnosprawnosci bo bez tego sie nic nie zalatwi

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    orzeczenie ma od piątku. Dzwoniłam już do jej siostry i przedstawiłam sprawę. Mają do mnie przyjechać na akcję przekonywania

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Niestety trzeba powalczyc, samemu wypytywac, wydeptywac sciezki - meczyc dreczyc , ja sie tez dowiadywalam od innych matek, jak cos organizowac

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Nikt Ci nie pomoże, jak nie matki, które musiały wziąć się samej z problemem...
    Choć zdarza się, że nie wszystkie....
    Jak co to pisz, a postaram się pomóc na ile będę mogła.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jak znam życie, to dochodzi do tego pewna bezradność rodziców, bo mają ze wszystkim „pod górkę”, i nie bardzo wiedzą od czego zacząć.

    Pomocny będzie wózek dla tego dziecka. Można go otrzymać praktycznie za darmo.
    Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wziąć skierowanie do specjalisty - w tym przypadku neurologa lub lekarza rehabilitacji medycznej.
    Ten wystawia wniosek na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, a konkretnie na wózek inwalidzki specjalny, dziecięcy (kod 9194.03 lub 9194.04 decyduje lekarz).
    np. taki (od nr.2) http://www.orthomedica.pl/sklep.php/...dzieci%C4%99ce
    Ze zleceniem należy udać się do oddziału NFZ w celu rejestracji i podpisania zlecenia.
    Po podpisaniu, należy się udać do specjalistycznego sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym (musi mieć podpisaną umowę z NFZ) – ważne wybrać wózek którego cena mieści się w dopłatach.
    Tam też uzyskacie informacje o możliwościach dopłaty do wózka z innych źródeł - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
    Dofinansowanie NFZ (dla tego kodu) 1.800zł + z PCPR do 2700zł (150% tego co NFZ). Czyli można otrzymać wózek o wartości 4.500zł.

    PCPR dopłaca i (lub) finansuje pobyt dziecka na „wczasach” rehabilitacyjnych.
    PCPR dopłaca również wiele innych pomocnych „udogodnień” – zwłaszcza dla dzieci.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 08-07-2010 o 17:17 Powód: wkleiłem link
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    sSiwy, dziękuję
    Z ta bezradnością masz rację. Do tego dochodzi wstyd, strach....szkoda gadać...dziś oglądałam na TVN24 "Prosto z Polski" reportaż o chłopaku, kórego mama też nigdy nie prosiła nikogo o pomoc. Rowerzyści zrobili jakąś zbiórkę...dobrze, że istnieją jeszcze dobrzy ludzie

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    sSiwy, ale trzeba sprawdzić też jak to działa w danym PCPRze. Niby są przepisy, że do turnusu raz w roku dofinansowanie, ale mi np powiedziano, ze u nas wszystkie środki rozdysponowano już w styczniu (mały ma orzeczenie od lutego) i po ptakach. Dobrze więc Aga, żeby ruszyli popytac już teraz. Wskazówka Siwego odnośnie wózka jest baaardzo cenna. No i teraz twoja kuzynka może starać sie o (Boże , pewnie nazwy pomylę) świadczenie, które otrzymują matki niepracujące a zajmujące się dzieckiem niepełnosprawnym (coś ponad 500 zł) - musiałabym sprawdzić, żeby znaleźć nazwę tego świadczenia. Na pewno wszystkiego kuzynka dowie sie w MOPSie lub PCPRze. No i z orzeczeniem ma już 150 zł miesięcznie świadczenia pielęgnacyjnego.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dopowiem, bo istotne.

    NFZ, jak napisałem „płaci” za taki wózek 1.800zł . W tej cenie można dostać też bez dopłaty z PCPR wózek – dlatego „zapodałem” ten link min. z cenami.

    I jeszcze jedno. Ten wózek to taka „lepsza” i bardzo solidna spacerówka – niech nikogo nie przeraża określenie „wózek inwalidzki”.


    I chyba istotna informacja – taki wózek można otrzymać co 3 lata.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    sSiwy, Jamles, dziękuję za wpłaty

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony