dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Nasza Góraszka

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Chciałam pokazać Wam swój domek. Jest prosty i mam nadzieję, że nie będzie za drogi, ale nasz własny. Marzę już żeby się wprowadzić do niego, ale jeszcze trochę ... Projekt jest z Archetonu, a nazywa się Delta.






    a tak wygląda nasz domek teraz, zimową porą

    dana

  2. #2

    Domyślnie

    Suuuper domek.
    Ja jestem na etapie wyboru projektu i ostatnio bliżej przyglądam się Delcie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za pierwszą opinię i to tak miłą. Super. Delta jest bardzo praktyczna.
    dana

  4. #4

    Domyślnie

    Dostałem maila z pracowni Archeton podano mi wartość kosztorysową "pod klucz" dla projektu DELTA 328 760. 81 . kwota nie uwzględnia kosztów instalacji wewnętrznych.
    Rany, rany. Czy możesz napisać jak u Ciebie to wygladą?
    Widzę, że zrezygnowałaś z garażu, więc koszta są napewno mniejsze
    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Fajny domek, napewno będzie sie w nim dobrze mieszkać.
    Życzę powodzenia w dalszych etapach budowy i jak naszybszego wprowadzenia się.

  6. #6

    Domyślnie

    Widzieliśmy tą wycenę i stwierdziliśmy, że musimy myśleć tylko o następnym etapie a nie o całej sumie, która jest rzeczywiście przerażająca. Różnica jest duża.
    Ja z ciekawości zrobiłam porównanie i wyszło mi, że w kosztorysie to, co my zrrobiliśmy za 75 tys., to jest 132 tys., więc nie przejmuj się tak do końca kosztorysem.
    Pozdrawiam i życzę dużego zapału.
    dana

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Maksiu za życzenia.
    Dzięki za pomoc ze zdjęciem
    Pozdrawiam
    dana

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Domek super! Przytulny i będzie mało do sprzątania już mi się podoba!

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Fajny domek Dana tylko czemu tylko jedna fotka , ten daszek nad drzwiami wejściowymi dodaje uroku z tym trójkątnym okienkiem w jakim on będzie pomieszczeniu ?może coś napiszesz. I jeszcze jedno mam pytanie czy ten Pan z dachu z szedł czy jeszcze siedzi biedaczek.

    Skywojtas nie łam się zawsze w projektach dają inne ceny niż faktycznie wychodzą w czasie realizacji projektu trzeba po prostu chodzić po hurtowniach i dowiadywać się o ceny materiałów i żądać o upusty, rabat na tym można sporo zaoszczędzić, no i od czasu do czasu można na jakimś etapie budowy zrobić samemu parę prac budowlanych i tym samym zaoszczędzić na robociźnie jeśli się potrafi a jak się nie potrafi można się nauczyć tylko potrzebny jest czas.

    Pozdrawiam ARi

  10. #10

    Domyślnie

    Ari, jestem początkująca w kwestii zdjęć, ale jak się ładnie uśmiechnę do Maksia to mi może pomoże . Lukarna z nietypowym oknem nad drzwiami wejściowymi będzie na korytarzu, daje światło na hol na górze. Z drugiej strony też jest taka lukarna i okienko nietypowe będzie w łazience.
    A co to tego pana, to zauważyłam go dopiero jak wkleiłam zdjęcie. Wiesz byłam tydzień temu na działce, to go tam nie widziałam. Może były silne wiatry i porwało go. Mam nadzieję jednak że się dobrze miewa.
    Pozdrawiam
    dana

  11. #11

    Domyślnie

    Domek piękniutki, gratuluję. Troszkę podobny do naszego, choć Wasza dachówka jest jak marzenie!!! Cena też niczego sobie, o dziwo również zbliżona do do kosztów naszej budowy. Również u nas lukarna doświetla klatkę schodową. Jakie planujecie okna i jaki kolor tynku?

    I kiedy planujecie przeprowadzkę? Bo my będąc na podobnym etapie jak Wy chcielibyśmy wprowadzić się najpóźniej we wrześniu.

    Pozdrawiam gorąco i życzę wytrwałości.

    B.

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki za milutkie słowa Bea z B. Rzeczywiście podobne są te nasze domki. Jeżeli chodzi o cenę, którą podałam przy materiałach dachu, to nie jest tylko dachówka. Ta cena obejmuje również:
    krokwie,
    folia,
    rynny,
    kratki wentylacyjne,
    gwoździe,
    kotwy,
    okna połaciowe
    dwa wyłazy
    blacha do obróbki
    i oczywiście dachówka.
    Sama dachówka wyniosła nas 11.150 PLN, więc chyba nie tak znowu źle.
    Co do przeprowadzki to wszystko zależy od takich biletów, które nam się na razie wyczerpały
    Ale życzę Ci Bea, żebyście zrealizowali swój plan.
    Pozdrawiam.
    dana

  13. #13

    Domyślnie

    dana15, pisząc o cenie miałam na myśli podobne koszty za całość.

    Co do bilecików - u nas też już się kończą i myślimy o jakimś małym kredyciku.

    Pozdrawiam

    B.

  14. #14

    Domyślnie

    Może i my coś tam weźmiemy, trochę późno, ale jeszcze się zastanawiamy. Pozdrawiam.
    dana

  15. #15

    Domyślnie

    Dana domek śliczny. Obejrzałam projekt i widzę że chyba zrezygnowaliście z garażu na rzecz...nooo właśnie, czego ?? I jakie jeszcze zmiany wprowadzaliście?
    Co do Twojego kosztorysu - to przyznaję że jestem pod wrażeniem. U nas za st. surowy otwarty wyszło ciutkę mniej - bo 70 tys. - ale nas domek mniejszy i na dachu mamy blachę - więc nie ma co porównywać.
    Fajnie było Cię poznać. Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    Dana, to będzie ściana 1- czy 2-warstwowa?

  17. #17

    Domyślnie

    Nie mogłem przejść obojętnie i również chciałbym wyrazić swój zachwyt nad waszym domkiem. Tak na marginesie wspomnę że mam słabość do projektów z Archetonu. (też mam projekt z tej pracowni)
    A na pewno po wykończeniu będzie jeszcze piękniejszy.
    pozdrowienia

  18. #18

    Domyślnie

    Becik dzięki za miłe słowa. Rzeczywiście zrezygnowaliśmy z garażu, a wyszło to nawet od mojej połowy (ku mojemu zdziwieniu, ale i pełnej akceptacji ) Planujemy tam tzw. czyste pomieszczenie gospodarcze, czyli spiżarnia, pralnia, suszarnia i inne. Jeżeli chodzi jeszcze o zmiany w projekcie, to wyjście na taras mamy nie na tył domu, tylko na bok, jak widać na zdjęciu. A pod tarasem wygospodarowaliśmy jeszcze coś w rodzaju piwniczki, czyli inaczej "brudne pomieszczenie gosp." A ściana na razie jest z bloczka supporex, no i będzie ocieplona styropianem albo wełną. Jeszcze muszę poczytać na forum na ten temat.
    Mi też było miło Cię poznać. Jeżeli chodzi o pokazy lotnicze, to zaproszenie jest aktualne
    Pozdrawiam
    dana

  19. #19

    Domyślnie

    Becik -
    No i jakiś grill też będzie rozpalony na pewno
    dana

  20. #20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony