dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał HbN Zobacz post
    Panie Mirosławie a co Pan myśli o impregnacie teflonowym do bruku firmy NOVOL?
    Firma Bruk BET oferuje go dla swoich klientów. Oczywiście dostępny jest w sklepach .
    Na rynku spotkać można również impregnat pogłębiający kolor kostki brukowej też NOVOL.
    Moim zdaniem impregnaty do kostki na bazie silikonu są najgorsze ale i najtańsze tylko po co komuś woda która nic nie daje.
    Co prawda nie jestem panem Miroslawem, ale zastosowałem impregnat pogłębiający kolor kostki brukowej Home by Novol, o której piszesz i jestem bardzo z niego zadowolony. Kostka jest zaimpregnowana, kolor naprawdę ładnie pogłębiony, wyraźniejszy.

    Może nie jest najtańszy (dałem coś ponad 50 zł za litr), ale jest wydajny, no i nie jest sylikonowy. Więc mysle, że warto dołożyć parę groszy, bo w końcu to jest inwestycja na długie lata.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekBR Zobacz post
    Co prawda nie jestem panem Miroslawem, ale zastosowałem impregnat pogłębiający kolor kostki brukowej Home by Novol, o której piszesz i jestem bardzo z niego zadowolony. Kostka jest zaimpregnowana, kolor naprawdę ładnie pogłębiony, wyraźniejszy.

    Może nie jest najtańszy (dałem coś ponad 50 zł za litr), ale jest wydajny, no i nie jest sylikonowy. Więc mysle, że warto dołożyć parę groszy, bo w końcu to jest inwestycja na długie lata.
    No dobrze, a kiedy stosowałeś ten impregnat? Jak długo masz już kostkę tym czymś zaimpregnowaną?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    No dobrze, a kiedy stosowałeś ten impregnat? Jak długo masz już kostkę tym czymś zaimpregnowaną?
    No faktem jest, ze mam dopiero kostke zaimpregnowaną dopiero od paru miesięcy (dokładnie od maja, czyli od czasu położenia kostki) więc nie wiem czy rzeczywiscie efekt utrzyma sie na lata. Ale na razie sie utrzymuje no i mam nadzieje, ze utrzyma się jak najdłużej,

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekBR Zobacz post
    No faktem jest, ze mam dopiero kostke zaimpregnowaną dopiero od paru miesięcy (dokładnie od maja, czyli od czasu położenia kostki) więc nie wiem czy rzeczywiscie efekt utrzyma sie na lata. Ale na razie sie utrzymuje no i mam nadzieje, ze utrzyma się jak najdłużej,
    W takim razie mam do Ciebie wielką prośbę: napisz tutaj jak będzie wyglądała Twoja kostka po zimie, np. w maju, lub czerwcu.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    No i jak wygląda kostka po zimie?

    Zastanawiam się nad Dynasil® ST-Bruk na położonym nostalicie miesiąc temu. już olejem jest upaprana. No i zastanawiam się czy wywalając 2,5k jest to warte bo jeśli to ma trzymać tylko 3 lata to dziekuje bardzo.Czy może się ktoś wypowiedzieć jak długo jest efekt? Czy koła samochodu nie wycierają tego środka? Aby czasme pasów nie było. Wole mieć cała blada niż tylko blade pasy.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mirosław Krasowski

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał HbN Zobacz post
    Panie Mirosławie a co Pan myśli o impregnacie teflonowym do bruku firmy NOVOL?
    Firma Bruk BET oferuje go dla swoich klientów. Oczywiście dostępny jest w sklepach .
    Na rynku spotkać można również impregnat pogłębiający kolor kostki brukowej też NOVOL.
    Moim zdaniem impregnaty do kostki na bazie silikonu są najgorsze ale i najtańsze tylko po co komuś woda która nic nie daje.
    Jeżeli chodzi o impregnat pogłębiający kolor NOVOL to jest to impregnat na bazie dyspersji akrylowych. Wydaje mi się że wcześniej było coś o impregnatach akrylowych. Fajnie działają tyle że są nietrwałe no i powinny zasadniczo być bardzo tanie, patrząc na ceny surowców. A co do impregnatu teflonowego to można by tu zrobić rozprawkę na ten temat.
    Miałem okazję testować chyba wszystkie dyspersje teflonowe firmy ... (nazwy celowo nie podaje) przeznaczone do impregnacji materiałów budowlanych, własnie pod kątem ochrony powierzchni przed olejami. I tu straszna rozbieżność w działaniu na różnych podłożach. Przykładowo na piaskowcu efekt oleofobowości praktycznie nie istnieje. Trochę lepiej jeżeli chodzi betony czyli miedzy innymi kostkę brukową. W zależności od rodzaju dyspersji olej był zatrzymywany na powierzchni od 30 min do 4-5 godz. Zaznaczę że testowane stężenia były znacznie wyższe niż sugerowane przez producenta teflonu. Porównanie z impregnatem Dynasil ST-bruk wychodzi na korzyść Dynasil. Na powierzchniach impregnowanych Dynasil olej praktycznie nie wsiąka, nie mniej jednak po długotrwałym zaleganiu na kostce pozostają niewielkie ślady po oleju. Tak wiec olej należy możliwie szybko zebrać z powierzchni, aby zminimalizować powstawanie plam.

    Nie jest to opinia na temat impregnatu NOVOL (teflonowego) ale wyłącznie dotyczy dyspersji teflonowych wykorzystywanych do produkcji impregnatów. Nie testowałem tego impregnatu, a producent może wykorzystywać w recepturze inne związki, które poprawiają jego działanie.
    Dobra praktyka to kupić małe opakowanie i wykonać samodzielnie próby, na niewielkiej powierzchni. Polać wodą, chlapnąć olejem, czy wreszcie ocenić wizualnie wygląd kostki.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja się też jakoś niedawno musiałem zorientować w impregnatach to na podstawie dwóch produktów Bruk Betu wiem, że impregnat na połysk jest zrobiony na bazie silikonu, który dodatkowo jeszcze pogłębia barwę kostki i impregnat teflonowy, ten z kolei zapewnia matowość i nie zmienia zasadniczo wyglądu kostki.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MargolFi

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-808
    Posty
    13

    Domyślnie

    Faktycznie Bruk Bet jest okej, ale pamiętajcie, że impregnat trzeba kłaść na nową, lub świetnie wyczyszczoną kostkę brukową. Jeżeli będziemy mieli najlepszy impregnat, a kostka będzie brudna, tylko utwardzimy ten bruk i nic z nim już nie zrobimy. Zwykły karcher pomoże

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Stan Bruk
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-149
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Ja polecam impregnat DeepCoat zajmuję się brukiem, testowałem wiele impregnatów ten jest zdecydowanie najlepszy,

    [ moderowano - reklama ]

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qlc

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    1

    Domyślnie impregnat

    Ja polecamy do kostki impregnat protect guard na bazie polimerów. Choć jest dużo impregnatów na rynku które mniej kosztują lecz skuteczność jest proporcjonalna.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał qlc Zobacz post
    Ja polecamy do kostki impregnat protect guard na bazie polimerów. Choć jest dużo impregnatów na rynku które mniej kosztują lecz skuteczność jest proporcjonalna.
    A ja tradycyjnie polecam nie kupować impregnatów do kostki. Szkoda wyrzucać pieniądze w błoto i nabierać się na marketingowy bełkot producentów.

  12. #32

    Domyślnie

    Już kiedys pisałem w podobnym wątku - w sumie żadne odkrycie ameryki....Można dla intensywnego wybarwienia dodać do samego impregnatu pigmentów sypkich. Oczywiscie efekt nie bedzie trwały na lata, lecz na pewno lepszy niż samym impregnatem. Ja używałem Consilu - to chyba ta sama grupa co polecany Dynasil. I do autora wątku - jak Cie stać, to impregnuj. Wykonawcy raczej odradzają (sam nie zrobiłbym parkingu 50X50m) jednak wszelkie ścieżki , pochyłosci czy podjazdy jak najbardziej. Łatwiej utrzymać w czystosci, brud dobrze schodzi pod cisnieniem, a intensywny kolor cieszy oko.
    Pozdr.

    www.jwkonserwacjazabytkow.pl

  13. #33

    Domyślnie

    Impregnacja kostki brukowej jest czynnością o wartości marketingowej. Dla fantazji - nie dla pożytku. Impregnuje się (koniecznie) płyty tarasowe.

  14. #34

    Domyślnie

    zamiast impregnować kostkę, to trzeba wybierać taką, która posiada już odpowiednie technologie, dzięki którym np nie wchłania wody i łatwiej się czyści. cena zapewne wyżasza, ale oszczędzasz na impregnacie i pracy!

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    zamiast impregnować kostkę, to trzeba wybierać taką, która posiada już odpowiednie technologie, dzięki którym np nie wchłania wody i łatwiej się czyści. cena zapewne wyżasza, ale oszczędzasz na impregnacie i pracy!
    Taka kostka nie istnieje. Obecnie produkowane w Polsce kostki betonowe są bardzo kiepskiej jakości a stosowane w niej barwniki nadające się co najwyżej do barwienia posadzki w oborze.
    Kostka kupiona dwadzieścia lat temu trzyma kolor pięknie a kupiona współcześnie blaknie po 2 latach.
    Myślę, że znajdziecie w swoim otoczeniu czerwone kostki, które mają po 20-25 lat, które nie kruszą się i mają ładny kolor.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    U nas też był stosowany środek Bruk-Betu na bazie silikonu i efekty jak najbardziej pozytywne były dla kostki, lepiej zachowała kolor, i brak wykwitów

  17. #37
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Panie grzegorzu, a widział pan katalogi wszystkich producentów? Wiem, że pozbruk posiada w użyciu takie technologie, o których wspomniał elrow. Jeśli Pan chce, to mogę Panu wysłać w wiadomości prywatnej link.żeby nie zaśmiecać dyskusji linkami(a i pewnie administratorzy nie byliby zadowoleni ).
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Janek1979 ; 06-07-2015 o 19:02 Powód: poprawa pisowni

  18. #38

    Domyślnie

    Ja używałem Impregnat Home Bruk-Bet Prestige. Sprawdził się. Po zmyciu wykwitów nałozyłem preparat i ma teraz spokój. Kolor kostki zachowany, wykwitów brak

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek1979 Zobacz post
    Panie grzegorzu, a widział pan katalogi wszystkich producentów? Wiem, że pozbruk posiada w użyciu takie technologie, o których wspomniał elrow. Jeśli Pan chce, to mogę Panu wysłać w wiadomości prywatnej link.żeby nie zaśmiecać dyskusji linkami(a i pewnie administratorzy nie byliby zadowoleni ).
    pozdrawiam
    Ta "technologia" to działa tylko w katalogu. Libet też to ma, pytanie tylko dlaczego stare kostki po 25 latach wyglądają lepiej niż "nowoczesne" po latach 3?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_P Zobacz post
    Ja używałem Impregnat Home Bruk-Bet Prestige. Sprawdził się. Po zmyciu wykwitów nałozyłem preparat i ma teraz spokój. Kolor kostki zachowany, wykwitów brak
    Kolor kostki zachowany na ile lat? 4?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony