dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 493 z 494
Pokaż wyniki od 9.841 do 9.860 z 9872
  1. #9841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Pytanie: dlaczego tak wielu ludzi tego nie widzi? A może im to nie przeszkadza?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #9842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Pytanie: dlaczego tak wielu ludzi tego nie widzi? A może im to nie przeszkadza?
    widza i przeszkadza. ale sa zmeczeni, sfrustrowani niemoznoscia, rozgoryczeni, zobojetniali i na koniec maja wszystko w d. niech teraz ktos inny sie szarpie. pisowcy takich ludzi wzieli na przetrzymanie i im sie zwyczajnie udalo. mnie sie nie chce walczyc. po co? dla kogo?

  3. #9843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No w sumie... Mnie się jeszcze chce podpisywać petycje i szlajać po demonstracjach, ale to tylko z przyzwoitości, a nie z wiary, że coś to da. Chociaż Czarny Strajk przynajmniej na chwilę zablokował głupie pomysły. Na chwilę... Teraz się nie przejmą czarnymi parasolkami w oknach i zrobią swoje.
    Dlatego zapowiedziałam dzieciom, że je osobiście na kopach z tego kraju wywalę, jeśli nie wyjadą po dobroci.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #9844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Dżizuskurwajapierdole... Agdusia zaraziłaś mnie
    Dziś ratowaliśmy gołębia...
    Odwieziony do veta, zobaczymy jutro czy nasze poświęcenie się na coś przydało...

  5. #9845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Trzymię kciuki za gołębia.
    Nie chcę Cię martwić, ale klątwa nie przechodzi, jeśli się raz przyczepi, to narasta.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  6. #9846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Gołębiowi zdrówka!

    A hołocie życzę jak najgorzej! (czy ja dobrze napisałam "hołota", bo zawsze mam z tym problem)
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  7. #9847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Trzymię kciuki za gołębia.
    Nie chcę Cię martwić, ale klątwa nie przechodzi, jeśli się raz przyczepi, to narasta.
    Łomatkoboskozktóregokolwiekbądżświncenia...

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Gołębiowi zdrówka!

    A hołocie życzę jak najgorzej! (czy ja dobrze napisałam "hołota", bo zawsze mam z tym problem)
    Hołocie to i ja życzę...
    Gołąb żyje, dostał antybiotyk i stacjonuje u veta aż wydobrzeje

  8. #9848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ludzie, czy ja się już zupełnie oderwałam, czy jednak mam rację? No bo słuchajcie, otóż walnęłam pałę i uwagę z zachowania dziecku (lat około 12), które bezczelnie, metodą ctl+C-ctr+V ściągnęło wypracowanie ze ściągi.pl. Natychmiast dostałam pełen oburzenia list od mamusi, że źle potraktowałam jej synusia albowiem on się jedynie wzorował na tamtym wypracowaniu i je pozmieniał. No owszem, zmienił... czas teraźniejszy na przeszły i wykreślił część zdań. Czasem bez sensu, ale widać uznał, że było za długie. Macierz poczuła się w obowiązku pouczyć mnie, co to znaczy "plagiat" i nawet skopiowała definicję plagiatu do tego listu. Oczywiście stwierdziła, że postępowanie jej syna nie wypełnia tej definicji. Poinformowała mnie, że jest zbulwersowana moim postępowaniem, a jej synuś czuje się niesprawiedliwie potraktowany i załamany.
    W odpowiedzi skopiowałam oba wypracowania, jedno na czarno, drugie na niebiesko i akapit po akapicie wykazałam, że są prawie takie same. Wykreśliłam w wersji oryginalnej fragmenty, które chłopię niewinne pominęło. To, co zostało, było słowo w słowo "dziełem" pacholęcia. Poinformowałam uprzejmie mamę załamanego dziecka, iż skonsultowałam się z prawnikiem, który potwierdził, że jej maleństwo popełniło plagiat.
    Myślałam, że wobec takiego dictum pani zamilknie, ale nie, dostałam kolejną odpowiedź. Pani jest zbulwersowana moim postępowaniem. Wprawdzie może się zgodzić z uwagą z zachowania, ale jedynka była absolutnie niesprawiedliwa. Dzieci należy wychowywać, a nie karać. Najpierw powinnam była pacholęciu wyjaśnić, że nie wolno tego robić, a dopiero za drugim razem mogłabym go ukarać. Czyli już mi przyznała rację, że jednakowoż jej dziecię popełniło plagiat - odniosłam drobny sukces.
    Zastanawiałam się, czy kontynuować tę ciekawą dyskusję. Uznałam, że odpowiem. Zacytowałam odpowiedni punkt Przedmiotowych Kryteriów Oceniania, który głosi, że takie zachowanie skutkuje pałą i utratą prawa do poprawienia oceny. Podałam również datę lekcji, podczas której zapoznałam dzieciaczki z owymi kryteriami, sprawdziłam także, że ów chłopczyk był na niej. Napisałam, ze nie rozumiem, cóż panią tak bulwersuje, skoro postąpiłam nie tylko zgodnie z przepisami szkolnymi, ale nawet poszłam jej progeniturze na rękę, łamiąc te zasady na jego korzyć. Albowiem od samego początku pisałam, żeby ocenę poprawił wysyłając mi swoją pracę. Wiem, że napisze ją mama, ale szlag z tym - wszystkim teraz mogą pisać rodzice. Chłopię jest cienkie jak Polsilver i szło na czołowe gromadząc pały bez umiaru, więc niech mu będzie, że sobie poprawi oceny.
    No i teraz pytanie: Czy tylko mnie się wydaje, ze to jednak mamusia powinna była wyjaśnić dziecku, że nie należy kraść i oszukiwać? A może to już wyłączna funkcja nauczycieli? (Swoją drogą, mówiłam im to na początku roku.) I czy tylko mnie się wydaje, że jeśli dziecko usiłuje oszukać nauczyciela, zostaje na tym przyłapane, a mamusię bulwersuje fakt, że zostało ukarane, to nasze działania wychowawcze można o kant dupy roztrzaść? Jeśli mamusia, w takiej sytuacji, zamiast obsobaczyć dziecko, głaszcze je po główce pełna współczucia i rzuca się do gardła nauczycielowi, to moje próby wychowywania uczniów w szkole nie mają sensu?
    A tak w ogóle, to czy ja muszę spędzać swój cenny czas bawiąc się w udowadnianie rzeczy oczywistych?
    I przy okazji Wam powiem, że kiedy obserwuję moich uczniów, to czarno widzę przyszłość narodu. Nawet nie o nich chodzi, ale o to, jak są wychowywani.

    PS A wiecie, co jest najśmieszniejsze? Otóż oni wcale nie mieli pisać wypracowania. To miła być wypowiedź na kilka linijek, ale dziecko nie zrozumiało (jako jedyne w klasie).
    Ostatnio edytowane przez Agduś ; 16-04-2020 o 22:01
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #9849

  10. #9850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    no bo to chodzi o to że dał się złapać

  11. #9851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Twóje PS wyjaśniło mi wszystko! Pacholę rozgarnięte po mamusi, to widać!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  12. #9852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Tia... jaki pan taki kram... *




    * użycie wyłącznie małych liter w pełni uzasadnione...

  13. #9853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    I wiecie co? O rok starszemu uczniowi z innej klasy zdarzyło się ostatnio to samo - skopiował i wpadł na tym. Dostał pałę i uwagę. Milczał kilka dni, a następnie wysmażył do mnie list z przeprosinami i pytaniem, czy mógłby jakieś zadanie dodatkowe napisać w ramach ekspiacji. Nawet nie pytał o możliwość poprawienia oceny.
    Można?
    Można!
    Nie chwalę samego ściągania, ale za reakcję pochwaliłam. Kazałam napisać rozprawkę na temat czy warto kopiować zamiast pisać samodzielnie. I ocenę z tej rozprawki wpiszę mu jako poprawę tamtego zadania.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  14. #9854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Nie sądzę aby pomysł przeprosin wyszedł o ucznia, raczej rodziców ma mądrych co i tak utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak są JESZCZE w porządku ludzie. Amen!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  15. #9855

  16. #9856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Właściwie to nieważne, kto wpadł na pomysł przeprosin, ważne, że przeprosił. Jeśli rodzice mu wytłumaczyli, może zapamięta tę naukę. A może po prostu będzie sprytniejszy i trochę pozmienia tekst? Szkoły nie kupują nam dostępu do programów antyplagiatowych, a te darmowe są słabe, więc uczniowie mogą robić nauczycieli w konia. Dlatego normalnie nie zadawałam żadnych wypracowań do domu.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  17. #9857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Słuszna koncepcja...
    Niegdyś na propozycję " to może ja coś napiszę i oddam jakąś dodatkową pracę " reagowałam alergicznie...

  18. #9858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Osia, co tam słychać u Was?
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #9859

  20. #9860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Osia słów brakuje by wyrazić jak mi przykro, przytulam mocno

Strona 493 z 494

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony