dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Marbi, zlituj się, jakiej odpowiedzi spodziewałeś się po pytaniu w stylu "czy naprawdę masz doświadczenie"...
    Gliny się nie da ubić, więc podłoga będzie "siadać"

    EM, zlituj się, mieliśmy już jedną wojnę z anonimami, chcesz zacząć następną? Najlepiej ich ignorować...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-05-16 14:20 ]</font>

  2. #22

    Domyślnie

    No juz się lituję. Sorry, mea culpa!

  3. #23

    Domyślnie

    Spokojnie mili Dyskutanci.
    1. Jeśli budujecie piwnice, to czy samo smarowanie wystarczy? Nie, dacie smarowidło i folię jedną i drugą, a jak woda wysoko to i ciężką izolację a nawet wannę betonową. Dlaczego? bo samo smarowanie to za mało by powłoka była szczelna. A jak będzie nieszczelna, a będzie, to ściana będzie wodę przepuszczać. Wniosek: smarowanie tylko trochę ograniczy zawilgocenie fundamentów. I dlatego decydująca jest jakość betonu, bloczków, i użytej zaprawy. 150 zł to koszt masy gruntującej. A koszt odkopania i zasypania?
    Natomiast porządna izolacja pozioma wymagana jest bezwzględnie zawsze.
    2. Ziemia z wykopów - jeśli to nie humus, to czemu jej nie wykorzystać? Tak czy owak będzie to materiał bez organicznych zawartości i o to chodzi. Warunek - musi być dobrze ubity. A ostatnia warstwa piasek, zwir, a jak kogo stać to keramzyt.

  4. #24

    Domyślnie

    Alanta, przez "doświadczenie" miałem na myśli, że albo Anionimowy jest budowlańcem i wykonał takimi metodami wiele budynków albo jako inwestor doświadczył, że brak izolacji pionowej nie musi oznaczać czegoś niekorzystnego dla budynku.
    Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem, który jest dosyć dla mnie istotny


    korzysztofj, Tobie również dziękuję za wyczerpujące odniesienie się do problemu. Jakoś nie może do mnie trafić, że posmarowanie ścian fundamentów miałoby załatwić sprawę. To już nie problem kosztu (oczywiście bez przesady), tylko ocena rzeczywistej potrzeby.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-05-16 14:08, EM wrote:
    ...ale wiem jak destrukcyjne bywa wilgotne środowisko...
    na beton eEmku ?
    wiesz coś na ten temat ? to się pochwal !
    może parę zasłyszanych frazesów ?

    [quote]
    - nie odpowiem Ci teraz, ale czytałem w tekście napisanym przez mądrzejszych ode mnie w tym zakresie, ze jednak przeszkadza
    [quote]

    poczekam

    przekonaj Marbi'ego
    na mnie się nie wysilaj

    krzysztofj - masz klasę ! i czujesz temat !


  6. #26

    Domyślnie

    Konstruktorzy z którymi konsultowałem moje fundamenty twierdzili, że beton klasy B15 i więcej już sam w sobie jest wodoszczelny (w przypadku fundamentów, na budowę tamy za mało). Ale ściany fundamentowe najczęściej buduje się z bloczków i tynkuje. Cała rzecz w tym jakie to bloczki- widziałem takie z których była droga pod 40 tonowe samochody, i takie które były zrobione chyba z prasowanego piasku. Tym pierwszym smarowanie niepotrzebne, tym drugim nic nie pomoże.
    I zaprawa - cementowa bez wapna, najwyżej plastyfikator.
    A jak smarować to też porządnie - najpierw gruntowanie rzadką odmianą smarowidła, a potem gęsta. Nawet dwa razy.
    A fundamenty EM i Kodiego wytrzymaja 500 lat, a Anonima 80 - niech się martwią spadkobiercy
    I jeszcze uwaga - gorsza od mokrych fundamentów jest możliwość wymywania gruntu spod ław - jeśli woda jest stale - bez drenazu się nie obejdzie.

  7. #27

    Domyślnie

    Bardzo konkretna wypowiedź.Decyzja należy do inwestora.

  8. #28

    Domyślnie

    Oczywiście, przecież nic nie wiemy o tych fundamentach. A jesli wylewane w wykopie - to jak je malować? Trzeba zamówić taki beton, który nie będzie wymagał malowania. A jeśli murowane sciany i niewiadomo z czego? - to odkopać, oczyścić i do roboty.

  9. #29

    Domyślnie

    A jeśli bloczki porządne i murarz też, to zostawić jak jest.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    cytuję: "A jak smarować to też porządnie - najpierw gruntowanie rzadką odmianą smarowidła, a potem gęsta. Nawet dwa razy.
    A fundamenty EM i Kodiego wytrzymaja 500 lat, a Anonima 80 - niech się martwią spadkobiercy"

    Kochani Wawel wybudowano bez porządnego gruntownego malowania rzadką, a potem gęstą odmianą smarowidła. Pomimo to góruje nad Krakowem do dziś dnia. Oczywiście, budując należy dopełnić wszelkich zasad staranności. Pamiętajmy jednak, że w naszych domach będa mieszkać 2 lub w co wątpię czy 3 pokolenia. Przypomnijmy sobie domy naszych dziadków i zadajmy sobie pytanie, czy spełniały by nasze oczekiwania?
    Moja małżonka także "projektowała" dom pod nasze dzieci i przyszłe wnuki ale sądzę, że ja przekonałem mówiąc, że za kilka -kilkanaście lat nasze berbecie stwierdzą np. "co też te wapniaki wybudowały za niefunkcjonalny dom w którym nie ma pomieszczenia w którym da się oglądać 200 calowy telewizor plazmowy". Bądźmy realistami - dom budujemy dla siebie i tylko następnego pokolenia. 80 lat całkowice wystarczy a 500 to ......

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    A może należy zastanowić się co się dzieje z fundamentem posadowionym w nawodnionym gruncie.
    Od zewnątrz jest zaizolowany, od wewnątrz nie. Przy wysokim poziomie wody gruntowej nawet gdyby izolacja zewn.była szczelna i tak będzie stał w wodzie ponieważ nie jest zabezpieczony od wewnątrz.Mogę zapewnić, że dobrze wykonany beton doskonale się czuje w wodzie /oczywiście nie agresywnej/ i wszystkich nas przeżyje.
    Dlaczego osoby mające niewiele wiedzy książkowej pewnym głosem radzą innym,a na dodatek są napastliwe?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    A ja się wody boję.
    Moj kumpel robi w tej branzy i buduje.
    Ostatnio u faceta który ma 8 lat dom pokazała się woda w piwnicy użytkowej.
    Był "różdkarz" (kasa) - 7.5m wykopu pod studnię (kasa), zniszczona i rozjeżdżona działka , koszty i budowanie studni, itd.(kasa,kasa,kasa)
    Ja dałem dużo za spokojny sen.
    Izolacja powinna wytrzymać, jak wyleję płytę to nigdy już tam tam nie dojdę.
    I to mnie najbardziej motywowało.
    A Ty rób jak uważasz, byle byś nie żałował.

  13. #33

    Domyślnie

    po pierwsze:
    Pamietajmy że nie ma rozwiązań uniwersalnych i nadających się do stosowania zawsze i wszędzie.
    po drugie:
    Spokojny sen jest najważniejszy. Każdy z nas tego doswiadczył.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony