dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Unhappy jak ukryć budynki sąsiada?

    witam! proszę wszystkich doświadczonych w kwestiach ogrodniczych o pomoc.W granice mojej działki wbudowany jest sąsiad-niestety nie tylko domem ale również urokliwym rzędem komórek i wszelkiej maści składzików.Mój problem jest prosty(ale ze względu na mizerne doświadczenie mnie przerasta):co posadzić i w jakiej odległości od sąsiada,żeby nie oglądać tych dekoracji?czy jest coś co rośnie w miarę szybko i wysoko?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbara0215 Zobacz post
    witam! proszę wszystkich doświadczonych w kwestiach ogrodniczych o pomoc.W granice mojej działki wbudowany jest sąsiad-niestety nie tylko domem ale również urokliwym rzędem komórek i wszelkiej maści składzików.Mój problem jest prosty(ale ze względu na mizerne doświadczenie mnie przerasta):co posadzić i w jakiej odległości od sąsiada,żeby nie oglądać tych dekoracji?czy jest coś co rośnie w miarę szybko i wysoko?
    Posadź koło siebie wysokie tuje lub cisy i zapomnij o widoku na komórki sąsiada. Można kupić drzewka nawet mające 1,5 - 2 metry wysokości.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ma być zielone cały rok, to raczej silnie rosnące żywotniki Brabant, Aurescens.
    Można też postawić trejaż obsadzony pnączami - winobluszcz, winorośl japońska, rdest auberta - ale gubią liście.

  4. #4

    Domyślnie

    łądna rameczka na scianach i bluszcz całoroczno zielony szybko rosnie i ładnie wyglada
    a jak odległośc spora to smiałó tuje

  5. #5

    Domyślnie

    myślałam o takim rozwiązaniu ale jego koszty są dość wysokie uwzględniając wielkość drzewek i ich ilość(mam do obsadzenia ponad 60 metrów),może są jakieś inne opcje?

  6. #6

    Domyślnie

    Najtaniej i najszybciej będą pnącza,ale musisz zrobić dla nich podpory, żeby było jak najtaniej to pomyśl po prostu o siatce ( pozostaje tylko kwestia montażu). Jeżeli nie sitka to polecam drewniane panele lub trejaże http://www.leroymerlin.pl/produkty/p...103288806.html
    Możesz wtedy zrezygnować z pnączy lub pomieszać panele z trejażami i co jakiś czas posadzić ładne pnącze np.clematis 'Bill MacKenzie' (silnie i obficie kwitnie).

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    w tym roku posadziliśmy rdest. Rośnie jak wariat:

  8. #8

    Domyślnie

    Hehe, faktycznie to jakiś szaleniec - podobno rośnie nawet 8 metrów na rok !
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony