dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego mnie wywala w trakcie pisania/

    Po zalogowaniu mam tylko chwilę aby napisać odpowiedź. Jeżeli w trakcie pisania odejdę aby wypić kawę, automatycznie zostaję wylogowany! Perke?
    Po próbie wysłania wiadomości forum gada do mnie w obcym języku: "ju haw not permiszyn..." . Iś habe niśt fersztejen diś
    Może ktoś mi wytłumaczy, o co chodzi?!
    Dlaczego na odpowiedź mam tylko 30 sekund?
    Czy progam pisał angol? To już nie ma polskich informatyków?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Może ktoś mi wytłumaczy, o co chodzi?!
    Też na to liczę, że może wreszcie ktoś od informatyków wyjasni mechanizm wylogowywania..
    Pod starym skryptem ważność ciasteczek była ustawiona na 2 godziny, a na obecnym za cholerę nie potrafię dojść, jak to działa - raz mnie wylogowuje po kilkunastu minutach bezczynności, za innym razem logowanie "nie spada" przez kilka godzin, choć nie wykonuję na FM żadnej czynności.
    To był zresztą jeden z głównych powodów powrotu do Opery - teraz ustawiam na głównej automatyczne odświeżanie co 10 minut, a działam na kartach.

    30 sekund dotyczy raczej koniecznej przerwy pomiędzy wysyłaniem kolejnych postów. Co do tłumaczenia zgadzam się, to jest kiepskie, że łumaczenie jest niedokończone.
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem, że tylko ja mam taki problem (juz się czułem wyalienowany).
    Dla mnie "skrypt" to podręcznik wydany w nakładzie 500 egzemplarzy, "ciasteczko" to babeczka z nadzieniem. "Opera" kojarzy mi się z teatro alla Scala.
    Na forum mam po prostu wejść, odpisać i wyjść.
    Mam nadzieję, że któryś z informatyków wypowie się ludzkim językiem (mogę poczekać do Bożego Narodzenia).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Myślałem, że tylko ja mam taki problem (juz się czułem wyalienowany).
    Dla mnie "skrypt" to podręcznik wydany w nakładzie 500 egzemplarzy, "ciasteczko" to babeczka z nadzieniem. "Opera" kojarzy mi się z teatro alla Scala.
    Na forum mam po prostu wejść, odpisać i wyjść.
    Mam nadzieję, że któryś z informatyków wypowie się ludzkim językiem (mogę poczekać do Bożego Narodzenia).
    Free_shop Tyś chyba podsłuchiwał moje myśli

    A odnośnie wylogowywania bardzo proszę, żeby coś z tym zrobić. Wywala mnie dość szybko, czasem jest to kilka minut

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Potwierdzam. Zdarza się to coraz częściej i jest bardzo irytujące!
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Przyłączam się do szanownych przedmówców, chociaż zdaję sobie sprawę, iż jest to głos wołającego na puszczy!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety, nikt się nie odezwał od ponad tygodnia - pomimo zgłoszonych kilku spraw.

    W FAQ jest sugerowana opcja automatycznego logowania, jednak nie każdy może z niej swobodnie korzystać
    http://forum.muratordom.pl/faq2.php#2
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Free_shop Tyś chyba podsłuchiwał moje myśli :
    Skądże znowu! Niech po prostu sąsiadka nie myśli na głos, i a propos, nie chodzi w szpilkach po domu (bo mnie to rozprasza).
    Cytat Napisał ponury63
    W FAQ jest sugerowana opcja automatycznego logowania, jednak nie każdy może z niej swobodnie korzystać
    http://forum.muratordom.pl/faq2.php#2
    Dzięki za podpowiedź, ale gdzie dokładnie to włączyć? (ślepy jestem). W starym forum było łatwiej, nie musiałem tak kombinować.
    W faku jest napisane: "...będziesz zawsze wylogowywany po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu twojego konta przez kogokolwiek innego." Rozumiem,że zapobiega to wykorzystywaniu mojego konta przez kogokolwiek, w tym również przeze mnie. (Dobrze myślę?)
    A tak z innej beczki, po zalogowaniu, w panelu użytkownika znalazłem siakąś angielszczyznę (tak mi się wydaje): "Imported Saved Received Messages". O co tu chodzi (po polsku " biega")?
    Czy to jest forum dla budowlańców, czy dla językoznawców?
    Nie każdy jest Leonardo da Vinci (nie mylić z di Caprio).
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 22-07-2010 o 22:00

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Skądże znowu! Niech po prostu sąsiadka nie myśli na głos, i a propos, nie chodzi w szpilkach po domu (bo mnie to rozprasza).
    Dzięki za podpowiedź, ale gdzie dokładnie to włączyć? (ślepy jestem). W starym forum było łatwiej, nie musiałem tak kombinować.
    .
    W szpilkach nie chodzę, bo nie umiem (niestety )

    A odnośnie automatycznego logowania, to u mnie ono nie działa, nie wiem dlaczego.
    W starym Forum mogłam sobie poleźć, ugotować w międzyczasie zupę i drugie danie, wrócić i dalej byłam zalogowana, choć narzekałam, że po 2 godzinach mnie wywala.
    Teraz wywala już po kilku minutach, nawet trudno zdążyć zaparzyć herbatę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    W starym Forum mogłam sobie poleźć, ugotować w międzyczasie zupę i drugie danie, wrócić i dalej byłam zalogowana, choć narzekałam, że po 2 godzinach mnie wywala.
    Teraz wywala już po kilku minutach
    Komuno wróć!

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Komuno wróć!
    Jakoś tak to leciało:

    "Co było nie wróci i szaty rozdzierać by próżno, cóż każda epoka ma własny porządek i ład..."

  12. #12

    Domyślnie

    Pachnie Okudżawą, a ja wolę Wysockiego.
    A może Ty mi podpowiesz jak włączyć automatyczne logowanie (nie za bardzo sobie radzę z kompjuterem)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Dzięki za podpowiedź, ale gdzie dokładnie to włączyć? (ślepy jestem). W starym forum było łatwiej, nie musiałem tak kombinować.
    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    A odnośnie automatycznego logowania, to u mnie ono nie działa, nie wiem dlaczego.
    No właśnie, chyba powinno wystarczyć zaznaczenie przy logowaniu okienka "Zapamiętaj mnie"? Ale to nie działa

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    W faku jest napisane: "...będziesz zawsze wylogowywany po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu twojego konta przez kogokolwiek innego." Rozumiem,że zapobiega to wykorzystywaniu mojego konta przez kogokolwiek, w tym również przeze mnie. (Dobrze myślę?)
    No.. fajerwerk logiki - oczywiście jeśli wyłączyć logikę i założyć, że "ktokolwiek inny" oznacza wszystkich łącznie z podmiotem zdania

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    A tak z innej beczki, po zalogowaniu, w panelu użytkownika znalazłem siakąś angielszczyznę (tak mi się wydaje): "Imported Saved Received Messages". O co tu chodzi (po polsku " biega")?
    "Imported Saved Received Messages" (Zapisane otrzymane wiadomości)
    "Imported Saved Sent Messages" (Zapisane wysłane wiadomości)
    To akurat można zmienić samemu - Ustawienia > Edycja folderów
    nadając folderom dowolną nazwę, w tym przypadku np. Archiwum odebranych / Archiwum wysłanych. Można też tworzyć nowe, własne foldery
    >> kliknij by zobaczyć skrzynkę: Załącznik 82
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  14. #14

    Domyślnie

    Niezwykła - zwłaszcza jak na piątek - ilość obecnie zalogowanych może świadczyć o wydłużeniu czasu pozostawania w zalogowaniu
    Proszę testować, czy faktycznie tak jest
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63 Zobacz post
    "Imported Saved Received Messages" (Zapisane otrzymane wiadomości)
    "Imported Saved Sent Messages" (Zapisane wysłane wiadomości)
    To akurat można zmienić samemu - Ustawienia > Edycja folderów
    nadając folderom dowolną nazwę, w tym przypadku np. Archiwum odebranych / Archiwum wysłanych. Można też tworzyć nowe, własne foldery
    >> kliknij by zobaczyć skrzynkę: Załącznik 82
    Dzieki za podpowiedź, pomogło. Tylko dlaczego muszę to robić osobiście? A co z tymi, którzy są starej daty i znają tylko jęz. rosyjski? Ktoś chyba wziął forsę za opracowanie szaty graficznej?!
    P.S. Z logowaniem chyba się polepszyło, ale poczekajmy do zakończenia testów
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 23-07-2010 o 22:44

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Dzieki za podpowiedź, pomogło. Tylko dlaczego muszę to robić osobiście? (...) Ktoś chyba wziął forsę za opracowanie szaty graficznej?!
    Tłumaczenie nie ma związku z szatą graficzną; i nic nie MUSISZ, a możesz - zaleta nowego forum to duża swoboda wyboru spośród różnych możliwości i form.
    Obecnie logowanie powinno trzymać godzinę (bez podjęcia aktywności)

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    A co z tymi, którzy są starej daty i znają tylko jęz. rosyjski?
    Słaby ginie
    A na poważnie - władni powinni dokończyć tłumaczenie skryptu
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63 Zobacz post
    zaleta nowego forum to duża swoboda wyboru spośród różnych możliwości i form
    Też czytałem "Traktat o szczęściu" Kotarbińskiego , i ja sie " czeszę byle czym " (jak to śpiewał Skowroński)
    Cytat Napisał ponury63 Zobacz post
    Obecnie logowanie powinno trzymać godzinę (bez podjęcia aktywności)
    I chyba tak trzyma.
    Cytat Napisał ponury63 Zobacz post
    Słaby ginie
    Też uważam że moje pokolenie powinno wyginąć
    Cytat Napisał ponury63 Zobacz post
    A na poważnie - władni powinni dokończyć tłumaczenie skryptu
    Chyba za to im płacą? Jeżeli znam tylko Staro-Cerkiewno-Słowiański, to dlaczego mam za to cierpieć? A tak na poważnie, to jak mawiał niejaki Fedorowicz: "wadza im do głowy uderzyła"
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 02-12-2010 o 21:56

  18. #18

    Domyślnie

    Chyba znów pogorszyło się z logowaniem. Emotikona zdążę wysłać, ale z epistołą jest już gorzej. I nadal forum gada do mnie po angielsku
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 02-11-2010 o 22:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony