dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 20
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 387
  1. #221
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rademenez
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawas86 Zobacz post
    na chwilę obecną mogę powiedzieć jakie wyceny dostaliśmy.
    Najkorzystniejsza oferta na wiązary to 18.000 netto (cena mocna targowana)

    Przy czym rezygnujemy z zadaszenia nad tarasem - belki podtrzymujące konstrukcje (te od ziemi do dachu) są drogie.

    Jeżeli dach byłby zrealizowany w oparciu o więźbę dachową to 14.000 netto z montażem. jednak potrzeba wówczas mieć strop nad parterem.

    Dlatego trzeba policzyć co się bardziej opłaca wiązary + sufit podwieszany czy więźba i strop betonowy. My bierzemy więźbę bo mamy korzystną ofertę na strop (kompletny za około 11.000 zł) ale przypuszczam że gdyby strop byłby droższy to wówczas były by wiązary.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzisiaj została wbita pierwsza łopata na naszej budowie Sam jestem ciekaw jak to pójdzie. Zdjęcie wrzucę wieczorkiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	web.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	114827
    Ostatnio edytowane przez irasos ; 07-05-2012 o 20:05

  3. #223

    Domyślnie

    gratulujemy!! i powodzenia oczywiście czekamy na zdjęcia wraz z postępami prac

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzisiaj pierwsza załamka Wykopano ławy wczoraj do 18tej. Do ciemności byłem na działce i było ok. Dzisiaj rano ja do pracy bez zaglądania na budowę a tu telefon
    "Panie woda wyszła" ja się pytam ile ? "tak z 15 cm" o mało nie zemdlałem. Telefon do kierownika co robić, panika, strach a później załamka. Woda wypompowana koło 16tej. Dopiero wróciłem z działki i jest ok. Jutro wziąłem wolne w pracy i od rana jadę zobaczyć co tam się dzieje.

  5. #225

    Domyślnie

    nie robiliście badań gruntu ?? Są to dodatkowe koszta ale wiemy, że woda nie ma prawa nam podejść na działce. Teraz to już po ptokach ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z Waszymi planami.
    I nie załamuj się, jak juz wody nie będzie to wszystko pójdzie z górki

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Walka z woda zakończona. Od 6.00 na budowie i problem znaleziony. Na tym terenie gdzie jest nasza działka są założone dreny i podczas uzbrajania terenu w Gaz firma która to robiła przerwała jeden z nich i akurat ten który biegnie najbliżej naszego domu i on jak poczuł miejsce w wykopie pod ławę to wypuścił z siebie wodę do wykopu. Po zespoleniu tego drenu woda przestała nachodzić, mam nadzieję że tak będzie. Na razie wykop jest suchy po ponownym wypompowaniu z rana wody.
    Zobaczę wieczorem co i jak.

    Jest OK. Wody ani śladu
    Ostatnio edytowane przez irasos ; 09-05-2012 o 20:28

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0786.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	115482

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0784.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	115483

    Dziś etap ława zakończony Oczywiście nie obyło się bez wpadki zamówiłem za dużo betonu o jakieś dwa metry stąd mała kupka w domku.
    Ostatnio edytowane przez irasos ; 12-05-2012 o 22:30

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebek2221

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Kod pocztowy
    64-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam!

    Irasos ile zamówiłeś betonu b 20 na fundamenty murarz obliczył mi 12 m sześciennych , my zaczynamy w sierpniu teraz czekamy na pozwolenie zaraz pózniej kredyt

    Pozdrawiam

    P.S Liczę na dalsze fotki z postepu prac

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja mam garaż dodatkowo i razem z ławami pod słupy miało być 14 m3. Po policzeniu betonu przyszła wycena dachu w którym projektant powiedział że można zrezygnować ze słupów które są z przodu i z tyłu i po rozmowie z kierownikiem i murarzami stwierdziłem że ich nie robię. Nie odliczyłem tego przy zamawianiu betonu i wyszedł klops. Po prostu zapomniałem.

    Dalsze fotki będą albo tu albo w dzienniku.

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    ja wylałem 18m3 ale u mnie projektant ze względu na piwnicę i spadek ternu poszerzył ławy do 70cm + dodał w środku ścianę nośną.

    eh, na każdym kroku widzę że działka ze spadem to większe koszta...

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja lałem równo z gruntem jakbym miał jakieś szalunki to nalał bym to na wierzch zamiast wylewać na zmarnowanie no ale już po ptokach.

    Dzisiaj dostałem wyceny wiązarów.
    1. Burkietowicz Odolanów - 24000 zł netto
    2. Konstrukcyjny Z Rydzyny - 20700 zł netto
    3. Inter Lers z Kłecka - 21300 zł netto

    W każdej z ofert jest coś dodatkowo w innej zaś nie ma czegoś co ma poprzednia. Ogólnie jest tak że najlepiej wygląda oferta z Rydzyny bo jest tam kilka rzeczy w gratisie m.in. murłaty, wzmocnienie wiązarów w części środkowej z możliwością wykorzystania poddasza jako stryszek i wiązary gęściej niż w projekcie, są tam co metr a oni proponują co 87 cm. Inter Lers chce kotwić wiązar bezpośrednio do wieńca i cenę dają do negocjacji.
    Będę przez weekend myślał i w poniedziałek rozstrzygnę która wybrać.
    Ostatnio edytowane przez irasos ; 18-05-2012 o 17:09

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rademenez
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Lightbulb Wiązary

    Witam!. Otrzymałem ofertę na dach wiązarowy z firmy "Complex"(pomorskie) Konstrukcja dachowa + transport 17450 PLN + 620 PLN za impregnację i 3350 PLN za montaż przez ekipę z tej firmy gdy się na nią zdecyduję. Oczywiście netto. Wydaje mi się, iż jest to dobra oferta zważając na fakt, iż nie będzie stropu. W dachu wygospodarowano 15 metrowe pomieszczenie. Pozdrawiam. Ps szerokość dachu 1080 długość 1515

  13. #233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Do ludzi którzy zbudowali Z69, jakie źródło ogrzewania wybraliście i ile zapłaciliście za prace instalacyjne ?? Ja wybrałem ogrzewanie gazowe i moja pierwsza wycena od jedynego instalatora brzmi 32 tys. razem z piecem (Vaillant ecoTEC z zasobnikiem) i materiałami (ogrzewanie podłogowe, salon, kuchnia, łazienka i hol). Instalator namawia mnie na podłogówkę przy tym piecu twierdząc że to najlepsze rozwiązanie. Jestem zdecydowany na ogrzewanie gazem tylko nie wiem jeszcze jaki piec, co wybrać aby było dobrze ? Dzisiaj pogadałem z człowiekiem który ma dom o podobnym metrażu i namawiał mnie na piec Saunier Duval stojący z wbudowanym zasobnikiem. Decyzję o instalacji zostawiam sobie na przyszły rok bo w tym roku nie mam zamiaru się wprowadzać ale mam coraz większy mętlik w głowie. Ludzie pomocy proszę

  14. #234

    Domyślnie Z69

    ja mam ogrzewanie gazowe , tak jak Ty planujesz. Tylko ta cena trochę zawysoka. Mnie z piecem wyszło 16500. Podłogówka salon, kuchnia przedpokoje, wc, łazienka. Jeszcze nie płaciłem bo montowali mi to w lutym , marcu. Piec mam Vailant eco tech 180 z zasobnikiem. Rozpoznając cenę inst to była ekipa za 20000 k. Zaznaczam że instalację wod-kan robił mi ktoś inny.

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ta cena 32 tyś jest za cały wod-kan i całe ogrzewanie wraz z materiałem i piecem

  16. #236

    Domyślnie z 69

    Jak dla mnie drogo. Ja bym szukał dalej . Mi sumarycznie wyszlo 23 tyś z robotą i materiałem

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziś po dwóch tygodniach przerwy pojawiła się ekipa (mieli być w zeszły poniedziałek ) i po pierwszym dniu murowania bloczków postępy wyglądają tak.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 dzień (1).jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	117855

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 dzień.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	117856

    Dzisiaj dostałem wycenę od dekarza na pokrycie dachu. Membrana, dachówka ceramiczna Nelskamp brąz mat, rynny i takie tam 30 tyś towar i 12 tyś robocizna razem 42 tyś
    Nie wiem czy dużo czy mało ale razem z gotowymi wiązarami robi się 62 tyś
    Ostatnio edytowane przez irasos ; 29-05-2012 o 10:42

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebek2221

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Kod pocztowy
    64-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam!

    Jak dla mnie to trochę drogo, licząc samą dachówkę dobrej klasy wraz z rynnami łatami opierzeniem folia mysle że 20 tyś powinno starczyć a koszty robocizny tez maja dość duze! A ile wycenił ci robocizny murarz ze wszystkim? Ja mam ofertę na 2300 zł za całość wraz z wylaniem tarasów!

    Pozdrawiam

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebek2221

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Kod pocztowy
    64-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeszcze jedno architekt adaptujacy mi projekt do działki stwierdził że projekt z pracowni Z500 jes lekko mówiąc bardzo niedokładny , brakuje wielu parametrów, poza tym nie wiem czy zauwazyliscie ale dach posiada dwa spady 30 stopni i dwa spady na kopertach 35 stopni co według niego nie wyglada zbyt estetycznie po wykonaniu nie mówiąc o kłopotach przy wykonaniu czy połozeniu dachówki. Dlatego zmieniłem spad na dwóch kopertach równiez na 30 stopni co zmniejszyło automatycznie długośc kalenicy!

    pozdrawiam

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irasos
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    61-160
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mi murarze wycenili robociznę na 22 tyś razem z tarasami, ściankami działowymi itp ogólnie kompleks. Dodam że mam wersję z garażem.
    Zgadzam się że w projekcie brakuje wielu parametrów i że dach ma dziwne spadki ale nie zrobiłem zmian bo stwierdziłem że nie powinno być źle a zresztą moja pracownia adaptująca projekt była pożal się Boże, o cokolwiek się pytałem to mówili "dowiemy się i zadzwonimy". Z brakami w projekcie trzeba sobie jakoś radzić a ja mam doskonałą pomoc w moim Kierowniku budowy, ma zawsze dla mnie czas i wiele rzeczy mi podpowiada.

    Wracając do budowy to dziś drugi dzień murowania bloczków to zapraszam do dziennika tam są fotki.

    Stan na dziś po zalaniu wieńca na bloczkach zgodnie z zaleceniami mojego kierownika, wiem że może trochę przesadza ale koszty wieńca nie są duże.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10 dzień (1).jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	119235

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10 dzień (2).jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	119233

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10 dzień (4).jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	119234

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10 dzień (3).jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	119232
    Ostatnio edytowane przez irasos ; 05-06-2012 o 20:17

Strona 12 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony