dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Poszerzanie i wydluzanie domu-o ile cm?

    Gdzies w Dzienniku budowy wyczytalam,ze ktos wydluzyl dom o 1m-pytanie:czy kupujac gotowy projekt moge i o ile wydluzyc go,aby dopasowac do swoich potrzeb?Jezeli jest to mozliwe,to z czym to sie wiaze(oprucz kosztow)?Bardzo prosze o rady i wszelkie wskazowki.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie można zmniejszyć odległości od granicy , mniej niż pozwala prawo .
    Zmian o kilka centymetrów nie powoduje przeważnie zmian konstrukcyjnych , więcej to już nowe obliczenia .
    Wszystko powinien akceptować Projektant.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Zbigniw100,dzieki bardzo za informacje.Jak myslisz,moze lepiej zdecydowac sie na projekt indywidualny(12tys.),bo kupno gotowca i adaptacja jego bez wiekszych zmian to jakies 6tys.razem,a jak do tego dojdzie poszerzenie scian nosnych zewnetrznych o przykladowo 1m w szesz i po dlugosci to jest to bez sensu.Suma sumarum wyjdzie na to samo jesli chodzi o czas i koszty.Moze rozwiniesz temat,bo widze,ze jestes obeznany w temacie.A moze inni tez maja jakas wiedze do przekazania lub sugestie co wybrac.Z pozdrowieniami.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Sądząc po cenie projektów to chyba masz dość spory dom, albo trafiłeś na jakiegoś naciągacza. Ja za dom 200 m2 razem z projektem zjazdu z drogi, usytuowaniem budynku, szambem i jakimiś tam jeszcze pierdułami zapłacę 5 tyś.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Piterek_Wolomin.Chcemy kupic projekt Amaltea I,ma on okolo 130m kw.albo indywidualny do 150m.Dzialke kupilismy w Jeleniej Gorze,wiec wydawac by sie moglo,ze powinno byc troche taniej niz inne rejony.Architekt tyle nam wyliczyl i tylko chodzi o dom,zadne inne rzeczy nie wlaczajac.Pozdrawiam i prosze o opinie.

  6. #6

    Domyślnie

    Hej! U nas również projekt indywidualny to jakieś 12 - 13 tyś. A adaptacja gotowego waha sie od 4 do 6 tyś zł (my płaciliśmy niecałe 5 tyś). Alutka - widze, że nadal "walczysz" z tą Amalteą A powiedz co Ci najbardziej doskwiera w tym projekcie? Bo jesli tych zmian uzbiera Ci się troszeczkę (a poszerzenie domu o metr to jest podstawa do ponownego przeliczenia całości) to może lepiej poszperać jeszcze?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlutkaJurek Zobacz post
    Witaj Piterek_Wolomin.Chcemy kupic projekt Amaltea I,ma on okolo 130m kw.albo indywidualny do 150m.Dzialke kupilismy w Jeleniej Gorze,wiec wydawac by sie moglo,ze powinno byc troche taniej niz inne rejony.Architekt tyle nam wyliczyl i tylko chodzi o dom,zadne inne rzeczy nie wlaczajac.Pozdrawiam i prosze o opinie.
    Dla mnie to ceny kosmiczne, dowiadywałem się u nas o cenę adaptacji gotowego projektu to jakieś 1,5 tyś. plus jakieś tam zmiany dodatkowo płatne, dlatego nie opłaca mi się adaptować gotowego projektu i rysuję indywidualny dokładną cenę będę mógł podać w piątek jak już zaniosę wszystkie papiery do architekta ale ze wstępnej rozmowy ustaliliśmy 5 tyś. Ceny z okolic Warszawy

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam Cie DaJa.Szukalam projektu o dachu dwuspadowym i kacie nachylenia od 38stopni w zwyz,zalezy mi na dobrym ukladzie parteru tj.kuchnia w granicach 12m,male WC,salon w granicach 30m z kominkiem i moj wymazony wykusz jadalny aby mial dwa boczne okna po 90cm,a srodkowe 150.To szukam i tylko Amaltea po przerobkach wydaje mi sie wlasciwa.Wiem,ze to nie mala przerobka,ale chyba jeszcze dzisiaj poszperam i moze cos wyszukam.Postaram sie dzisiaj juz wkleic to co chcialam poczynic z ta Amaltea(musze zatrudnic do tego znajomka).Dzieki i pozdrawiam.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Piterek_Wolomin,wiesz ja tez sie zastanawiam co to za ceny i wierzyc mi sie nie chce,ze Jelenia Gora drozsza jest od rejonow Warszawy.Jak powyzej pisala/al DaJa u nich tez sa takie ceny wiec nie zmyslam,tylko zastanawiam sie z kad taka roznica w cenach.Pozdrawiam i dzieki za odzew.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    to chyba proste- Piterek_Wolomin podaje cenę projektu branży architektura i być może konstrukcja (być może, bo projekt konstrukcyjny domku to 2 tys więc nie byłbym pewien) ale bez branż typu CO wod-kan elektryka. Niektóre urzędy nie wymagają branż w projektach budowlanych,ale większość jednak wymaga, i te 12-13 tys to cena za projekt z branżami. W tym może być:
    - mapa 600
    - badania geotechniczne 600-700
    - przyłącze wod-kan 300-600
    - przyłącze ele 300
    - projekt co 500
    - projekt wod-kan 500
    - projekt el 500
    Na razie mamy same branże, bez mięsa, i daje nam jakieś 3300-3700
    dalej właściwe projekty
    - projekt zagospodarowania 800
    - projekt architektoniczny 5000
    - projekt konstrukcji 2000
    - ew. kosztorys jakieś 500
    i mamy 12 tys, plus jakieś 1000 za 3 nadzory autorskie jakie zwykle zawarte są w cenie projektu. Jeśli architekt ma chodzić po urzędach i załatwiać pozwolenia decyzje i tę inną makulaturę, to weźmie jeszcze jakieś 1500-2000 za czas w którym by był w stanie zrobić ze dwie koncepcje.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    to chyba proste- Piterek_Wolomin podaje cenę projektu branży architektura i być może konstrukcja (być może, bo projekt konstrukcyjny domku to 2 tys więc nie byłbym pewien) ale bez branż typu CO wod-kan elektryka. Niektóre urzędy nie wymagają branż w projektach budowlanych,ale większość jednak wymaga, i te 12-13 tys to cena za projekt z branżami. W tym może być:
    - mapa 600
    - badania geotechniczne 600-700
    - przyłącze wod-kan 300-600
    - przyłącze ele 300
    - projekt co 500
    - projekt wod-kan 500
    - projekt el 500
    Na razie mamy same branże, bez mięsa, i daje nam jakieś 3300-3700
    dalej właściwe projekty
    - projekt zagospodarowania 800
    - projekt architektoniczny 5000
    - projekt konstrukcji 2000
    - ew. kosztorys jakieś 500
    i mamy 12 tys, plus jakieś 1000 za 3 nadzory autorskie jakie zwykle zawarte są w cenie projektu. Jeśli architekt ma chodzić po urzędach i załatwiać pozwolenia decyzje i tę inną makulaturę, to weźmie jeszcze jakieś 1500-2000 za czas w którym by był w stanie zrobić ze dwie koncepcje.
    Projekt będzie budynku będzie zawierał samą konstrukcję bez instalacji + zagospodarowanie działki + zjazd + szambo, projekt przyłącza gazowego robi gazownia w ramach przyłącza do działki, w elektrowni dostałem warunki na linię napowietrzną więc nie potrzebuje projektu, muszę jeszcze tylko zrobić projekt przyłącza wodnego około 800-1000 zł. Na szczęście nie muszę do PnB mieć projektu instalacji w budynku.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Do Piterek-wolomin,otuz jestem kobieta i laikiem totalnym w tych sprawach a jedyna wiedze w tematach budowlanych czerpie z Muratora i to co piszesz jest wporzo,trzeba szukac architektow takich co nie podbijaja sztucznie cen za swe uslugi.A dlaczego?,bo jak jeden moze to zrobic za przykladowe 3tys. to dlaczego drugi za to samo wola 6tys?Mieszkamy kolo Bonn to jest okolo 750km od J.Gory i nie mozemy sobie pozwolic na czeste wizyty w Polsce ,bo oboje z mezem pracujemy.,A to odnosnie tego gdyby ktos zasugerowal,ze trzeba szukac tanszych.Owszem szukalam przez internet,ale takowi z tamtego rejonu sie nie oglaszaja.A moze ktos z czytajacych z tych okolic poda namiary na cenowo przystepnego architekta,chetnego podjac sie adaptacji.Z pozdrowieniami.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w okolicach Jeleniej Góry ale u nas architekta, elektryka do podłączenia budynku, gazownika do podłączenia budynku trzeba brać miejscowych i najlepiej zalecanych przez elektrownie i gazownie, oczywiście można brać innych ale przy odbiorze będą problemy i to duże i kończy się na tym że koszta wzrastają 2-krotnie bo oni też muszą zarobić, tak samo jest z projektem, jeżeli nie zrobi tego architekt miejscowy narobią mnóstwo problemów z PnB, najlepiej szukać miejscowego.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Oto moje obiecane poprawione rzuty parteru Amaltei:









  15. #15

    Domyślnie

    Alutka - no widze, że mały doktorat zrobiliście na tej Amelteii)) Do głowy mi nie przyszło, ze akurat w tym kierunku chcesz poszrzyc dom. Myślałam raczej, że będziesz chciała zrobić to po bokach. Faktycznie zacznie ci się "zabawa" z dachem bo przecież przesunięta zostanie oś dachu. Podobnie będzie z kominkiem, którego chcesz przesunąć.
    Mnie osobiście najbardziej porzypadł do gustu projekt I. Ten ostatni robi wrażenie dość ocieżałego. Podoba mi się też postawienie tej ścianki pomiędzy kuchnią a przedpokojem. Pomyślę jeszcze o tym...Nie wiem czy tymi zmianami nie zaingerujesz zbyt mocno w atmosferę domu. Obawiam się, ze Amaltea ma być własnie takim "zgrzebnym" domkiem))
    Choć powiem ci, że projekt Amaltea II to już ok 180 metrów. gdy o tym usłyszałam to się nieco załamałam. No ale "już pozamiatane"

    Niżej załączam projekt naszego dołu. Jest dość nieczytelny (zamieszanie z tarasem i wyjściem na niego).
    Ostatnio edytowane przez DaJa ; 14-07-2010 o 14:56

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj DaJa,posluchalam Twojej rady i wyszperalam projekt,ktory nie wymaga poprawek-no moze troche przy duzy ale to nic.Co myslisz o tej zamianie?Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Alutka - no ale daj namiary na ten nowy projekt, cobym mogła go zobaczyć

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj DaJa.Wlasnie przymierzam sie do domu w Anyzku,co prawda salon jest troche przymaly,ale na dwie osoby mysle,ze wystarczy.Ogladalam fotki z galerii i bardzo mi sie spodobal.Jedyne zmiany jakie bym naniosla to polaczenie kuchni z zapleczem oraz wysuniecie wykusza,zeby byl bardziej okazaly.Napisz co myslisz o mojej decyzji.Z pozdrowieniami Alutka.

  19. #19

    Domyślnie

    Hej!
    Ja wydluzalam dom w stosunku do projektu gotowego( o 1 m na wschod i zachod). Nie mozna bylo nic innego zrobic bo tak zostaly wydane warunki zagospodarownia , ze szerokosc pokrywala sie z wymiarem budynku w projekcie. Oczywiscie pociaga to przeliczanie fundamentow,stropow, kwestia rozmeszczenia okien, drzwi, scian wew. itd. ogolne nie oplaca sie jesli mozesz zaprojektowac dom jako projekt na zamowienie. U mnie gmina wymagala projektu budynku zanim wydala warunki zagospodarowania!!

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Aluto i Jurku !

    Odpowiadając na Wasze pytanie :
    - zmiany w wymiarach budynku, zgodnie w Prawem Budowlanym są dopuszczalne w zakresie do 5%, zatem 5 cm na 1 m.b..
    I to by było na tyle !
    pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony