dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie tanie ogrodzenie frontowe

    co myślicie o ogrodzeniu frontowym wykonanym z elementów z CASTORAMY, LEROY-MERLIN - chodzi mi o te przypominające elementy kute, wykonane z rurek.

    myslę też o słupkach i podmurówce wylanych z betonu, następnie otynkowanych w kolor pasujący do elewacji domu.

    Będzie to dobre i tanie rozwiązanie ogrodzenia?

    Czy lepiej wydać kilka tysięcy więcej i np zrobić ogrodzenie z kutych elelementów a słupki zrobić z klinkieru?

    z góry dzięki za sugestię i rady

  2. #2

    Domyślnie

    Ja robię słupki tynkowane tak, jak elewacja domu. Do tego segmenty, brama i furtki Wiśniowski. Zrezygnowałam z klinkieru, gdy nie mogłam znaleźć odpowiedniego koloru i zobaczyłam, jak ogrodzenie moich sąsiadów, wykonane z ręcznie formowanej cegły klinkierowej, po prostu się kruszy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewela024

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-019
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Ogrodzenie z marketów?
    W zadnym wypadku!
    Przede wszystkim jest ono nieocynkowane.
    Wiec zaraz bedzie rdzewiec.
    To sa tak zwane promocje.
    Ja bym nie robiła.
    Z klinkieru naprawde fajne wychodza ogrodzenia
    ale nie ma co oszczedzac na materiale.
    Lepiej dopłacic wiecej i miec spokoj na lata.
    Ja robiłam z klinkieru i mam juz spokoj 4 lata i nic mi sie nie kruszy.
    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Wszystkie gotowe przęsła z marketów, które widziałem były ocynkowane, ale cynkowanie cynkowaniu nierówne (wystarczy porównać Fiata i Audi). Dodatkowo w przypadku uszkodzeń (a nie jest to takie trudne bo elementy są naprawdę cinkie)) nie nadają się praktycznie do estetycznej naprawy tylko do wymiany.
    Generalnie łądnie dobrane potrafią się łądnie prezentować, ale raczej nie na długie lata.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Palkerson
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    15

    Domyślnie

    te marketowe przęsła i bramy są za lekkie i za miękkie ... w razie jakiegoś uderzenia lub przypadkowego otworzenia się bramy możemy liczyć na to że brama nam się pokrzywi ale ceny maja dobre nie powiem

  6. #6

    Domyślnie

    Ogrodzenie z marketu jest tanie. Wydaje się że może zardzewieć i zgnić ale ma jedną zaletę taniochy Gdy się rozleci można załżyć nowe modele. Drogie i solidne ogrodzenie nie daje takich możliwości, no i trzeba to drzeć i malować. Taniochę się po prostu wywala a potem znowu jest pięknie

  7. #7

    Domyślnie

    Wady wszyscy znają, zaleta tylko jedna $$$.
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  8. #8

    Domyślnie

    wojtas - ja jednak będę sie upierał. Są dwie zalety: $ + nowy model co 5/10 lat

  9. #9

    Domyślnie

    Witam wlaśnie będziemy robili ogrodzenie z tych przęsel.Nie powiem nic na ich temat ,czy są daremne . Napiszę za rok jak się ogrodzenie zawali hi hi,żartowalam ,chyba nie będzie tak zle. Byliśmy zmuszeni kupić te przęsla bo są tanie, a dzialka duża to potrzebowaliśmy 34 przęsla,furtkę i bramę.Zobaczymy co z tego wyjdzie,ale myślę że jak porządnie zrobimy to ogrodzenie to wytrzyma kilka lat.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Palkerson
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    15

    Domyślnie

    jak 34 przęsła to tylko takie tanie z marketu ja z 3 przęsła bramę i furtkę zapłaciłem ponad 7 tyś i jak tak przeliczyć to za tą cenę miał bym przęseł na pół działki ale jest to niech jest płakać nad rozlanym mlekiem nie trzeba

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RafalM

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja tez nie polecam ogrodzenia z marketów, już się przejechałem i nie polecam. W marketach masz teoretycznie dobrą cenę za badziewie. Zrobisz słupki z Klinkieru zainwestujesz w robociznę kupe kasy a na panelach zaoszczędzić pare grodzy i po 2 latach cala dobota do kosza.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    wojtas - ja jednak będę sie upierał. Są dwie zalety: $ + nowy model co 5/10 lat
    No fakt tego nie brałem pod rozwagę,słusznie popieram.
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  13. #13

    Domyślnie

    a może ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo ogro.pl polecam, 10 lat gwarancji dają

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Antek W.

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    świdnica
    Posty
    8

    Domyślnie

    Moi sąsiedzi kupili ogrodzenia z marketu i dokładnie po jednym roku obaj je rozebrali i oddali do piaskowania, cynkowania i malowania. Dopiero teraz mają to dobrze zrobione. Niestety na podmurówce z klinkieru zostały już rdzawe plamy z kapiącej wody z ogrodzenia.
    Chcieli mieć taniej, a wyszło drożej niż w firmie która się specjalizuje w ogrodzeniach.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Rozwiązania typu tanio i dobrze rzadko kiedy istnieją na budowie

    Przede wszystkim nalezy się zastanowić jakie ogrodzenie chcemy wykonać, czy na podmurówce z klinkieru czy nie, czy ze słupkami czy bez, czy będziemy to wykonywać sami czy zaangażujemy firmę - to wszystko ma wpływ na cenę. Jak już zdecydujecie jakie macie wymagania należy dokonać wyceny a dopiero później zastanawiać się jak można zaoszczędzić trochę grosza stosując tańsze rozwiązania.

    Wiadomo - zawsze coś jest kosztem czegoś - w tym przypadku - przęsła z marketu, wszystko zalezy od zasobności portfela inwestora jak również nie bez znaczenia jest świadomość, że za kilka lat (nie wiadomo, czy za 5, czy za 10, a może nawet za 2) trzeba będzie "coś" przy tym ogrodzeniu zrobić....
    Jeśli chcesz mieć spokój na długie lata można iśc na kompromis i kupić w markecie ciut droższe przęsła ale ocynkowane a następnie oddać do malowania proszkowego, gdzie koszt np. czarnego matu czy półpołysku kształtuje się w okolicach 20-25zł/m2. Nie są to duże pieniądze a jednak powłoka trwała na lata pod warunkiem, że nikt jej nie uszkodzi mechanicznie.

    Ja również jestem na etapie "organizacji" ogrodzenia i powiem szczerze, że im dłużej szukam, tym bardziej skłaniam się właśnie do takiego rozwiązania...

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Czy można ogrodzenie zbudować ze zwykłej cegły pełnej i w dodatku jej nie tynkować? W składzie budowlanym, gdzie się zaopatruję, mają taką „lepszą” cegłę po 90gr za sztukę i zaświtała mi myśl aby zrobić sobie ogrodzenie takie jak pokazuję na zdjęciu. Ta „moja” cegła wygląda zupełnie tak samo jak ta ze zdjęcia. Nie mniej nie jestem pewien czy ta ze zdjęcia to zwykła cegła czy jakiś klinkier imitujący zwykłą.
    Podsumowując czy takie słupki, postawione na podmurówce z izolacją poziomą nie zaczną się sypać po 2, 3 latach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110505346.jpg
Wyświetleń:	1804
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	57779
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  17. #17

    Domyślnie

    telewy-widuję płoty z cegły rozbiórkowej. Przypuszczam, że cegła ta jest tania, a efekt super. W Poznaniu jest trochę takich konstrukcji. Są ogryginalne i nie wymagają tynkowania. Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Mam u siebie brame i furtke kupioną w Obi 4 lata temu i dalej wygląda jak nowa. Tylko że oddałem ją do lakiernii proszkowej gdzie nałożyli ocynk w proszku a potem właściwy proszek z kolorem. Wyszło mi to o połowe taniej niż brama z furtką robiona na zamówienie którą potem i tak musiałbym oddać do lakierowania proszkowego.

  19. #19

    Domyślnie

    Sorry ,że się wtrącam bo na front to nie bardzo,raczej boki ,ale ile takie coś może wytrzymać?
    Na aukcji mieli cenę jak za betonowe ok 113zł materiał i robota za mb
    http://www.mostar-ogrodzenia.pl/ogro..._polowicy.html

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emil23

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-562
    Posty
    4

    Domyślnie

    myślę, ze tego typu ogrodzenie to na rok lub dwa..potem to już się nadawać nie będzie..osobiście mi stawiał płot Plotbud. Fajna, niedroga firma. Nie warto się łasić na parę zaoszczędzonych groszy bo płot czy tam ogrodzenie musi być porządnie zrobione..jaki płot taki dom

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony