dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 198
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuza77 Zobacz post
    a my konczymy stan surowy otwarty i...mamy wątpliwości czy w ogóle kończyć...mamy dość! jesteśmy po 30 , dzieci małe, więc to jakis bodziec, ale podziwiam wszystkich po 50 ,że chca sie budować i podziwiam, zę dla 2 osób, kiedy dzieci dorosłe wybieraja domy ponad 100 metrowe, nie zdajac sobie sprawy jaki to kosmos potem...wszystko ładnie wyglada na obrazku, ale o dom trzeba dbać cały rok, kredyt spłacać całe życie, i jeszcze dbać o ogród itd.my drugi raz byśmy sie raczej nie zdecydowali- docelowo 75 metrów, a wakacje 2 razy w roku...
    Hehhe moi rodzice wybudowali własnie sie wprowadzają mają po 55 lat ja zaczynam własnie mając ...31Zuza a jaki dom budujecie ,gotowy projekt??
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    oj zmeczenie budowlane dokadnie widac po ogloszeniach w dzialach nieruchomosci....jest bardzo duzo domow w stanie surowym otwartym/zamknietym z mediami pod domkiem po tzw "kosztach".....
    gdyby nie to,ze nie trafilam na bryle,ktora mi odpowiada,w zyciu nie zdecydowalabym sie na budowe od podstaw,bo pieniadze te same,a ile nerwow i czasu oszczedzone....
    no,chyba,ze ktos dzialke dostal i buduje sie sposobem mocno gospodarczym,to wyjdzie z cala pewnoscia taniej....
    jaki projekt,ze tak zapytam
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuza77

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Hehhe moi rodzice wybudowali własnie sie wprowadzają mają po 55 lat ja zaczynam własnie mając ...31Zuza a jaki dom budujecie ,gotowy projekt??
    budujemy z gotowego projektu pietrowy domzaczynaliśmy od parterówki- ale po wizycie w kilku nasze emocje opadły...potem z użytkowym poddaszem- tu jednak skosy nas nie przekonywały- ale każdy mówił ,że te domy tańsze w budowie, ale nam sie jednak nie podobały do końca . po długich naradach wybraliśmy pietro z z500.drugi raz też byłaby piętrówka, ale mysle,że pokusilibyśmy sie na projekt indywidualny.
    co od budowy...może zmęczenie, ale jak pomyśle o wykończeniówce, a potem cały czas coś to naprawde nie mam przekonani, czy dobrze robimy.
    dom jest dla każdego- można mieć i 60 i się bodować, ale czy warto?

  4. #64

    Domyślnie

    Po latach budujemy po raz drugi.
    Dalej popełniamy błędy, ale już inne.
    Jednak za trzecim razem na pewno kupilibyśmy gotowy dom.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Caly czas mam nadzieje, ze wybudujemy sie jeszcze raz - bardzo bym chciala, bylaby okazja polozyc kafle, zrobic meble, ktore teraz mi sie podobaja.
    Jesli chodzi o projekt to bylby to tez dom parterowy i moze nawet ten sam, w ktorym mieszkamy, bo prawie wszystko nam w nim pasuje

  6. #66

    Domyślnie

    magpie to Ty poprostu zrób sobie remont

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Magdalena74 juz raz robilam kapitalny remont mieszkajac jednoczesnie (mieszkanie), ktory trwal 4 msc. Dla nas to byla katorga i wlasnie dlatego wolalabym budowac. Chociaz strasznie zal byloby mi mojego meza, ktory duzo serca wlozyl w ogrod, wszystko juz fajnie uroslo. Ale jak znalazlby sie dobry kupiec to czemu nie.

  8. #68

    Domyślnie

    Mag wlaśnie jestem po lekturze Twojego dziennika, wybudowałaś dom który brałam pod uwagę, zrezygnowaliśmy jednak z niego ze względu na zbyt maly metraż. A tak poza tym jesteśmy chyba ziomalki

  9. #69

    Domyślnie

    jak wiem ile to już kosztuje to nie wiem...
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  10. #70

    Domyślnie

    Ja jestem świeżo po włamaniu i kradzieży - dużej :/ dlatego obecnie nikomu nie polecam budowania...kupa kasy, nerwów, strachu :/
    Człowiek się zadłuża na 30 lat, to jeszcze w tym kraju kradzieże to chleb powszedni zła jestem na cały świat obecnie

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniunia81 Zobacz post
    Ja jestem świeżo po włamaniu i kradzieży - dużej :/ dlatego obecnie nikomu nie polecam budowania...kupa kasy, nerwów, strachu :/
    Człowiek się zadłuża na 30 lat, to jeszcze w tym kraju kradzieże to chleb powszedni zła jestem na cały świat obecnie
    aniunia81 współczuje.....jednak kradzież nijak ma się do budowy domu. Jak buduje się z kredytem to już w ogóle można osiwieć.
    Mimo, że jeszcze nie mieszkam na swoim to gdyby ktoś zaproponował nową budowę - czego nie Nerwów poszło dużo ale jakie za to doświadczenie zdobyte Teraz wszystko byłoby tak jak ja chcę i nie byłoby to tamto
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Felutek
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Lubenia
    Kod pocztowy
    36-043
    Posty
    57

    Domyślnie

    My mieszkamy juz w drugim domu - wyremontowany - praktycznie w calosci (prawie sami wszystko robilismy). Pierwszy dom wyboudowany od zera i sprzedany.
    Nasz przyszly plan to budowa trzeciego wlasnie parterowego domu (dzialka juz kupiona - i jestesmy w trakcie zalatwiania papierologii). Po wlasnych obserwacjach powiem tak - mnie to wciagnelo lubie budowac meblowac, przerabiac....jest wiele rzeczy ktore mi sie podobaja a wszystkiego miec nie mozna wiec co pare lat zmieniamy dom,wystroj itp...aczkolwiek nie jakos drastycznie, ale jednak sa jakies zmiany. Obecnie mieszkamy w domu z poddaszem uzytkowym i szczerze mowie ze mam dosyc biegania po schodach. Przy budowie pierwszego domu myslalam ze to bedzie dom na cale zycie, przy drugim juz po czesci myslalm ze...gdyby tak przyszlo go sprzedac...wiec teraz juz niczego nie wiem - moze ten trzeci tez nie okaze sie byc ostatnim... Bo tak to juz jest ze my planujemy a zycie samo kresli a to co planujemy zazwyczaj sie nie sprawdza przynajmniej w naszym przypadku. A czlowiek tez zmiennym jest i w roznym wieku rozne rzeczy nam sa potrzebne i rozne rzeczy sie nam podobaja...

    Pozdrawiam i zycze wytrwalosci dla tych co buduja po raz pierwszy jak i dla tych ktorzy buduja kolejny...
    Ostatnio edytowane przez Felutek ; 20-11-2011 o 05:31

  13. #73

    Domyślnie

    Felutek ale budujecie w tradycyjny polski sposób, dom od podstaw murowany, czy typowe amerykańskie składaki z drewna i plyt k-g?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Felutek
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Lubenia
    Kod pocztowy
    36-043
    Posty
    57

    Domyślnie

    teraz mieszkam w domu drewnianycm ale nastepny bedzie budowany w polsce - murowany

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ja buduję jeszcze raz i nie było jednej osoby która by się nie dziwowała. A mnie to naprawdę kręci. Załatwianie formalności w urzędach - fajne wyzwanie załatwiania rzeczy na pozór niemożliwych do załatwienia Super się ćwiczy umiejętności negocjacyjne. Budowa - mega fajne ćwiczenie asertywności; "nie nie będziemy robić tego tk jak chce murarz, nie, nie i po raz dziesiąty nie W każdym domu ktoś coś jednak chciałby coś zmienić po chwili od zamieszkania. W nowym domu można zmienić .... WSZYSTKO . W ciągu kilku lat technologie i moda się tak zmieniają, że można mieć dom "na topie". Doświadczenie nabyte przy budowie pierwszego jest nieocenione przy drugim, trzecim. Powiem Wam, że mnie dreszcze przechodzą na samą myśl oglądania pnących się do góry murów. Kto tego nie pamięta, kto nie pamięta przychodzenia na budowę i rozmów .. " o tu tu tu będzie salon a tu pokój maluszka. Zobacz tu będzie kuchnia a tu sypialnia" ))) Zaczynam wiosną i już jestem szczęśliwy!!!!

  16. #76

    Domyślnie

    Ja też bym chętnie coś wybudowała, wspominam ten okres bardzo dobrze. Uwielbiam

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baba_Budowniczy Zobacz post
    Ja też bym chętnie coś wybudowała, wspominam ten okres bardzo dobrze. Uwielbiam
    No to podziwiam,choć tu,na forum jest juz parę osób,które budują 2,3 dom,i sprawia im to wielką frajdę...Bo mnie jakoś nie...tyle stresów to chyba nigdy w życiu (oby) już nie przeżyję
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  18. #78

    Domyślnie

    Będę się wprowadzać latem.
    Gdybym przypadkiem wygrała w totolotka to od razu zaczynam budowę - też systemem gospodarczym. Jakie ćwiczenie szarych komórek, a ile typów ludzkich poznałam.

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar M&S.S
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    R.Slaska
    Posty
    5

    Domyślnie

    W przyszlym roku mamy zamiar zaczac budowe naszego domku, zdajemy sobie sprawe z kosztow , pracujemy za granica i mamy nadzieje ze obejdzie sie bez kredytow.
    Budowa domu z kredytem na cale zycie nie wchodzilaby w gre.
    Nie zapominajmy jednak ze kupno mieszkania przynajmniej 3 pokojowego , z dobra lokalizacja to tez nie maly koszt, do tego dochodzi remont , ktory tez nie malo kosztuje(oczywiscie w zaleznosci od wymagan inwestora) a pozniej jeszcze dozywotni czynsz!
    To wlasnie sklonilo nas by wybudowac dom, oczywiscie ze kosztowac bedzie nas to o wiele wiecej , ale bedzie on nasz i nikomu nie bede musiala placic czynszu.
    Zycze powodzenia wszystkim budujacym!

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja osobiście nienawidzę powiedzenia "pierwszy dom dla wroga" - wiele rzeczy można przewidzieć, podstawowym zadaniem inwestora jest znaleźć dobrego architekta. Do tych co się wahają... dajcie sobie czas, niech wizja domu w Was dojrzewa... zbierajcie informacje tak by współpraca układała się łatwo z architektem. Wiedza jest konieczna. Nie można ukierunkować swojej woli w kierunku czegoś o czym się nie ma pojęcia że istnieje. A później już wiadomo czego się chce Praca z architektem jest bardzo opłacalna - nie ma więźby na wyrost, fundamentu na wyrost, ściany nie są grubsze niż powinny być... Trzeba poczaszkować trochę na początku. Nam przed znalezieniem architekta przygotowanie zabrało jakieś 1,5 roku...

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony