dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 62
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1240
  1. #1021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A powiadomienia jak nie działały tak nie działają.

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A powiadomienia jak nie działały tak nie działają.
    Nie działają.

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Euro jest a wy chcecie żeby takimi duperelami się zajmowali
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #1024

    Domyślnie

    I bonus.

    Klikając w "Nowe posty" nie wyświetla się nic jeśli jest to pierwsza wizyta na forum w danym dniu. W trakcie kolejnych wizyt (nawet z kilkugodzinnymi przerwami) - wyświetlają się już poprawnie wszystkie posty od ostatniej wizyty. Ale na drugi dzień to samo: nie ma nic. Irytujące.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #1025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Euro jest a wy chcecie żeby takimi duperelami się zajmowali
    Co jest "Euro"??

  6. #1026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Urzekła mnie Twoja historia o applu. Posłuchaj mojej: mój dziadek ma strzeble od 1944 roku.... ()...
    LOL
    Mnie też urzekła, szczególnie że miałem okazję pracować z tym dziadostwem applowskim w agencji reklamowej a potem w wydawnictwie i pomimo swojej ceny i "genialnie" napisanego oprogramowania oraz "idealnie" dobranych podzespołów działało gorzej niż mój tani, własnoręcznie na pałę składany piec działający na równie gównianej "windzie". Różnica była taka, że cudowne "Maki" wymagały restartu co 2 dni, a piec chodził bez restartu i po 8 miesięcy (rekord przerwany 6h brakiem prądu, kiedy to UPS nie wytrzymał) robiąc dużo więcej -- w tym wyświetlając gołe baby które poważnie obciążają (męski) system. No nie, nie jestem informatykiem, ani też programistą, aczkolwiek lizałem te tematy w ramach samozadowolenia.

    Aha, nadal powiadomienia leżą i kwiczą.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 18-06-2016 o 15:01
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1027
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    LOL
    Mnie też urzekła, szczególnie że miałem okazję pracować z tym dziadostwem applowskim w agencji reklamowej a potem w wydawnictwie i pomimo swojej ceny i "genialnie" napisanego oprogramowania oraz "idealnie" dobranych podzespołów działało gorzej niż mój tani, własnoręcznie na pałę składany piec działający na równie gównianej "windzie"(...) No nie, nie jestem informatykiem, ani też programistą, aczkolwiek lizałem te tematy w ramach samozadowolenia.
    A mi się wydaje, że obydwoje generalizujecie. Przy standardowym wykorzystaniu komputera do pisania, internetu i zdjęć (pewnie z 80% użytkowników), zarówno mac jak i komputery na windowsie radzą sobie podobnie -różnicą jest tylko cena. Schody zaczynają się przy bardziej "kierunkowym" wykorzystaniu, np. do gier, gdzie oferta na MacOSX jest nieporównywalnie mniejsza. Najgorzej z wykorzystaniem komercyjny - na macu nie postawisz serwera , a sam system jest strasznie dziurawy w kwestii bezpieczeństwa, dużo bardziej podatny na ataki niż Windows, który sam nie jest wzorem do naśladowania w tej kwestii. Zawsze pozostaje jeszcze jakiś darmowy linux, który pójdzie bez problemu na 10-letnim pececie

  8. #1028
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Od poniedziałku programiści działają. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Prosimy jak zwykle o cierpliwość.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  9. #1029
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Od poniedziałku programiści działają. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Prosimy jak zwykle o cierpliwość.
    Szanowna redakcjo a nie powinno być tak że programiści najpierw powinni pracować, potem przetestować i dopiero uaktualnić a nie odwrotnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Od testów są testerzy a nie programiści.
    "Książkowo" przy systemach krytycznych, np. bankowych proces wygląda mniej wiecej tak: programista tworzy kod i testuje go dewelopersko, potem są testy qa, testy akceptacyjne biznesu i dopiero na ich podstawie podejmowana jest decyzja o wdrożeniu. Po wdrożeniu są również testy, w przypadku niepowodzenia system jest przywracany do stanu sprzed wdrożenia. W przypadku aplikacji takiej jak to forum polityka zapewne jest dużo ładniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że nie spotkałem się w życiu z sytuacją, że winą za nieudane wdrożenie, czy błędy w dostarczonym oprogramowaniu obarczono programistów.

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    kemot_p tak prawdę mówiąc to tyle mnie obchodzi czy to wina programistów, informatyków czy kogoś innego co zeszłoroczny śnieg. Fakt jest taki że na pewno nie są winni forumowicze. A sytuacja powtarza się notorycznie co oznacza że osoby obsługujący to forum są delikatnie mówiąc niezbyt kompetentni a testy przeprowadza się na żywym organizmie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #1032
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Szanowni narwani forumowicze,

    To, że napiszecie 100 razy, że "omg-dżi nie działa 111!!! one one!!". Nic nie da. Wykażcie się cierpliwością. A nie jeden narwaniec pod drugim "mądrym" narwańcem drze się, że nie działa, a potem jeszcze 10 pisze "nie działa". Do odpowiednich osób to dotarło.

    Ps. Chyba redakcja zdradziła swoją politykę kadrową co "opiekunów technicznych forum". Wygląda na to, że rzeczywiście właściciel skąpi grosza i forum dogląda ktoś z zewnątrz (z doskoku), a nie ktoś na etacie. I pewnie dlatego tyle to trwa. Poszła wiadomość do kogoś, ten ktoś ma 10 takich fuszek i zajmie się tym po tygodniu.... Także (o ile moje domysły są prawdziwe) pretensje do właścicieli i ich polityki, a nie osób technicznych!!!

    I jak piszecie, że nie działa to koniecznie dodawajcie sekwencję "!!!!111one one one". Może lepiej zareagują.... (redakcja)

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Domino, a nie uważasz, że jeśli ktoś podjął się wykonania pracy, zgodził się na warunki, podpisał umowę, to powinien tę pracę wykonać najzwyczajniej dobrze!
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #1034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    A mi się wydaje, że obydwoje generalizujecie.
    Oczywiście, w przyrodzie musi być równowaga!

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Przy standardowym wykorzystaniu komputera do pisania, internetu i zdjęć (pewnie z 80% użytkowników), zarówno mac jak i komputery na windowsie radzą sobie podobnie -różnicą jest tylko cena.
    Cenę pomijam, aczkolwiek w życiu nie mogłem zrozumieć, jak można za to samo tylko w błyszczącej oprawie płacić 2-3x więcej.

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Schody zaczynają się przy bardziej "kierunkowym" wykorzystaniu, np. do gier, gdzie oferta na MacOSX jest nieporównywalnie mniejsza. Najgorzej z wykorzystaniem komercyjny - na macu nie postawisz serwera , a sam system jest strasznie dziurawy w kwestii bezpieczeństwa, dużo bardziej podatny na ataki niż Windows, który sam nie jest wzorem do naśladowania w tej kwestii. Zawsze pozostaje jeszcze jakiś darmowy linux, który pójdzie bez problemu na 10-letnim pececie
    Problem w tym, że Linux jest jeszcze bardziej "ubogi" niż OSX. Fakt jest taki, że z wszystkich systemów na jakich pracowałem najmniej mnie zawodził jednak Windows.

    Ps. Powiadomienia nadal nie działają!!!1111stojedenaście.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1035
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Masz rację, dlatego to windows "rządzi światem", a nie macosx czy linuxy.

  16. #1036
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Domino, pewnie masz rację z polityką właściciela, też podobnie mi się wydaje. Jest jedno "ale" - gdyby właściciel miał na etacie kilku programistów reagujacych na błędy w trybie 8h, to pewnie wszystkie profile płatne nie wystarczyły na pokrycie kosztu utrzymania IT...

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Domino, tak się składa, że od lat pracuję jako wolny strzelec. Mam najróżniejszych klientów. Niestety coraz gorszych, coraz gorzej płacących, coraz trudniej im kasę z gardła wyciągnąć. (To problem większości osób z mojej branży – weseli chłopcy, ktorzy mieszkają u mamusi, za nic nie płacą i pracują tylko na własne kieszonkowe. Dlatego wycenę prac robią na poziomie co najmniej śmiesznym i psują rynek.) A jednak swoją pracę staram się wykonywać tak, żeby mi żaden nie mógł powiedzieć, że sobie nie radzę i że coś sp...ł. To mi się po prostu nie zdarza. Mało tego ratuję d...y pacanom, wg których jestem za droga, więc idą do misia, któremu wydaje się, że potrafi, a potem „jak trwoga, to do Boga”. To kwestia etyki i poczucia przyzwoitości.
    Nie ma tu nic do rzeczy, czy umowa jest śmieciowa, bo na taką się zgodził ten ktoś od utrzymania porządku w forum Muratora.


    Dziękuję Panowie Techniczni z Muratora za ponowne uruchomienie możliwości wstawiania 5 plików jednocześnie. Jakby też troszkę przyspieszyło.
    Reszta niestety nadal bez zmian.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1038
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Pani Pestko,

    Poddaję się. Życzę Pani wielu ustrzelonych klientów - pewnie Pani już dobrze strzela. A te miminsynki niech będą przeklęte, niech ich pies gania ...

    Ps. Zapomniała Pani o "!!!!111oneone" na końcu swojego ostatniego zdania. Jak drzemy się kiedy nie działa, to też drzemy się kiedy działa.

    Don kichot'cie Liwko z la forum,
    Mam do ciebie taki sam stosunek jak ty do mnie, więc udawajmy, że nie chcemy ze sobą rozmawiać, ani nic sobie udowadniać. W wątkach grzewczych znów bredzą o węglu - go get them.

    Ja przyznaje się do swoich opinii. ty rzucasz się na głęboką gnojówkę i robisz szambo z forum wmawiając innym, że twoje opinie to fakty.

    Pani Pusia&Ksawery odpowiem grzecznie:
    Liczyłem na merytoryczne odniesienie się do zagadnienia MPPT i śledzeniu słońca.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 20-06-2016 o 10:08

  19. #1039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    [B]
    Nie ma tu nic do rzeczy, czy umowa jest śmieciowa, bo na taką się zgodził ten ktoś od utrzymania porządku w forum Muratora.
    A jednak ma, bo przy "śmieciówce" (w 99%) zleceniobiorca zobowiązuje się jedynie do należytego wykonania czynności zawartej w umowie, nie biorąc odpowiedzialności za jej ostateczny efekt.
    W takim przypadku wykonawca/zleceniobiorca nie jest ostatecznie odpowiedzialny za efekty swojej pracy.
    Jedyna sankcja to zwolnienie - ale trzeba znaleźć następnego - być może gorszego ..........
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #1040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a ja mysle, ze powinniscie sobie wylac na te rozgrzane emocjami glowy po garze zimnej wody. dyskusja stala sie niemerytoryczna. problemy zostaly zgloszone i jak redakcja odpisala, ze robi to predzej lub pozniej zrobi. strasznie jestescie klotliwi o takie pierdoły

    dorosli ludzie a zachowuja sie gorzej niz dzieci w piaskownicy.

Strona 52 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony