dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wylewka samopoziomująca - czas schnięcia.

    Witam
    W pomieszczeniu wykonano wylewkę samopoziomującą Atlas SAM150. Planuję tam położenie glazury i zastanawiam się czy trzeba czekać te 2-3 tygodnie z opisu. Wiem, że pod panele wilgotność wylewki nie może przekraczać 1,5 - 2 %. Jak jest w przypadku glazury ? ( szukając informacji znalazłem opis z którego wynikało, że wystarczy 24 h ale to chyba przesada).

  2. #2

    Domyślnie

    Pod glazurę wystarczy tydzień.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek71 Zobacz post
    Witam
    W pomieszczeniu wykonano wylewkę samopoziomującą Atlas SAM150. Planuję tam położenie glazury i zastanawiam się czy trzeba czekać te 2-3 tygodnie z opisu. Wiem, że pod panele wilgotność wylewki nie może przekraczać 1,5 - 2 %. Jak jest w przypadku glazury ? ( szukając informacji znalazłem opis z którego wynikało, że wystarczy 24 h ale to chyba przesada).
    Pod glazurę wilgotność 3CM-%.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4

    Domyślnie

    No tak... tylko w warunkach domowych trudno to zmierzyć. Chyba będzie najlepiej jak odczekam ten tydzień.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek71 Zobacz post
    No tak... tylko w warunkach domowych trudno to zmierzyć. Chyba będzie najlepiej jak odczekam ten tydzień.
    Wylewki gipsowe wymagają dużo niższych wilgotności niż cementowe. Podałem 3% myśląc, że jest to wylewka cementowa.
    Czas schnięcia zależy od grubości wylewki. Wilgotności otoczenia. Poza tym musisz przed układaniem glazury zeszlifować mleczko wapienne, które utworzyło się na powierzchni w postaci cienkiej warstewki.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6

    Domyślnie

    Atlas SAM150 jest szybkowiążącym jastrychem anhydrytowym. Jestem laikiem więc niewiele mi to mówi...
    Ostatnio edytowane przez jacek71 ; 18-07-2010 o 11:40

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No tak... tylko w warunkach domowych trudno to zmierzyć. Chyba będzie najlepiej jak odczekam ten tydzień.
    nie jest trudno to zmierzyc a tydzien to za krotko !
    Odczekaj min. 3 tygodnie
    A probe wilgotnosci domowym sposobem robi sie tak: przykleja sie arkusz folii do posadzki na jej fragmencie (tak aby bylo mozliwie szczelne więc tasmami z kazdej strony po obwodzie) zostawiasz w ten sposob na jeden dzien, i zagladasz po dniu pod folie, powinno byc sucho.
    Nastepnym razem dobieraj lepiej produkty jeeli zalezy Ci na czasie, niekoniecznie samopoziom, tu masz rozwiazania szybkosprawne:
    1) jastrych szybkowiazacy (nie samopoziom, ukladanie plytek po 24h parkiet po 5 dniach, warstwa 20-80mm przy jastrychu zespolonym, 40-80mm przy plywajacym(na styropianie) )
    Keracem pronto plus Karta techniczna

    2) zaprawa wyrównująca (ukladanie plytek po 2h, parkiet po 12h, warstwa 1-25mm ) Keralevel LR plus Karta techniczna

    3) wylewka samopoziomująca (układanie płytek po 12h, parkiet po 24h, warstwy: 3-30mm Keratech R30 plus Karta techniczna

    Rozwiazanie: Kerakoll Keralevel LR (ukladanie plytek po 2h, plus H40 Rapid fugowanie po 3h stosuje się w centrach handlowych, kiedy to na zerwanie podłoża, jego naprawę, położenie i zafugowanie plytek mamy jedną noc
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 18-07-2010 o 12:06
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    No cóż... zaufałem fachowcom i teraz sobie poczekam. Dziękuję za informacje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony