dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie musiałam niczego wyczytywać, mąż jest konstruktorem w firmie budowlanej Strabag, i na palach posadowił już nie jeden budynek, począwszy od hotelu Marriott w Pradze skończywszy na prywatnych domkach. Myślałam , że swoimi postami pomogę w podjęciu decyzji przez Henia123 , jednakże widzę , że co niektórym tu przeszkadzam,( albo przeszkadza im fakt , że pisze to kobieta), więc już się nie odzywam.

    Pa, pa

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jakieś komleksy ? Żeby pisac na forum nie trzeba sie chwalic osiągnieciami męża. W czym ma pomoc wykład o palach człowiekowi który stawia drewniany domek na słupkach? Pisalem to ja i inni nie ta skala problemu, nie ten sposob rozwiązania.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie chwalę się osiagnieciami męża tylko odpowiadam na post, gdzie napisałes, że "wyczytałam", a ja Ci odpisałam , że nie wyczytałam tylko wiem to wszystko od męża. A skoro jesteś taki mądry to napisz mi jak wygląda budowa domu na "słupkach", bo ja w dalszy ciągu twierdzę, że jest to budowa na palach. Bo słupki to ja sobie będę wstawiać w ogrodzenie i naciągnę na nie siatkę.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Nie zmieniaj kolejny raz pytania autora, nie pytał o budowe domu a "Planuję postawić na działce letniskowej w górach gotowy domek drewniany o powierzchni podstawy do 25 m2, czyli "na zgłoszenie"." Czlowiek stawia altanke którę przywiozą TIR-em a Ty tu opisujesz fundamentowanie pod hotel mariot w Pradze. Widzisz roznice czy nie ?

    Zapytaj męża o róznice w pracy pala, o obciążaniach przenoszonych przez pobocznice pala, i zapytaj na czym polega praca stopy fundamntowej ze słupkiem. Może mąż Ci to wytlumaczy jak pracuje taki słupek jak pal.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak też dobrze przeczytasz to pisze też , że nie wie jak fachowo te "słupki" się nazywają. Jak przeczytasz dokładnie mój post to napisałam tam , że również buduje domki prywatne ( ostatnio małe domki letniskowe w okolicach Hradec Kralowe nad jeziorem ( budowa na palach), a z tego co ja widzę to tylko Ty się wykręcasz od odpowiedzi, bo mąż ma 35 staż pracy w swoim zawodzie i jak twierdzi o posadowieniu domku na "słupkach" jeszcze nie słyszał. W budownictwie stosuje się m.in.
    1. pale wiercone
    2. pale prefabrykowane
    3. pale wbijane
    4. pale stalowe
    5. pale żwirowe
    6. mikropale ( być może to ty nazywasz "słupkami")
    Jeżeli ty posiadasz jakąś wiedzę na temat " słupków" to oświeć mnie i mojego męża, bo jak mawiają na naukę nigdy nie jest za późno.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Poproś męża nich to zakwalifikuje do któregoś pala. Stopa fundamntowa 40x40x30 na tym słup żelbetowy 25x25x140cm - rozsatw tych podpór co 1,6-2metry. Jak to nazwie Twój mąż ?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    ładnie malujesz
    ale,powinieneś napisać że te linie rozgraniczające to tak plus/minus 100 km

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Słup , o którym piszesz , na stopie fundamentowej nijak ma się do posadowienia fundamentów. Takie słupy mają za zadanie np. przeniesienie obciążenia np.balkonu , tarasu , stropu,itp na grunt nośny. A pale wbija, wwierca się w ziemię i na nich wykonuje się dopiero fundamenty lub płytę i o takie pale chodzi Heniowi123. On chce posadowić na tym fundamenty, bądź płytę , a nie podeprzeć sobie taras czy balkon. Na dzisiaj już wystarczy z mężem się już rozłączyłam na skype , musi iść spać , bo jutro rano do pracy i będzie wykonywał kolejne "słupki"
    Dobranoc

  9. #29

    Domyślnie

    tak sie zastanawiam gdzie ten domek ma stanąć na K2
    kucze byłem kilka razy w okolicach gór i ni huhu nie widziałem tam chałupin na słupach,palach
    czy aby napewno tam jest az taka różnica poziomów

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał edmaan Zobacz post
    Słup , o którym piszesz , na stopie fundamentowej nijak ma się do posadowienia fundamentów. Takie słupy mają za zadanie np. przeniesienie obciążenia np.balkonu , tarasu , stropu,itp na grunt nośny. A pale wbija, wwierca się w ziemię i na nich wykonuje się dopiero fundamenty lub płytę i o takie pale chodzi Heniowi123. On chce posadowić na tym fundamenty, bądź płytę , a nie podeprzeć sobie taras czy balkon. Na dzisiaj już wystarczy z mężem się już rozłączyłam na skype , musi iść spać , bo jutro rano do pracy i będzie wykonywał kolejne "słupki"
    Dobranoc
    dobrej nocy życzy skype
    fajny ten skype no nie

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bardzo fajny , dzięki niemu mam kontakt z mężem i możemy sobie dowoli rozmawiać, a że jesteśmy w trakcie wykonywania projektu to tym bardziej jest to super sprawa.
    A wracając do twojego poprzedniego postu to należałoby najpierw wyjaśnić znaczenie słowa "słup" w budownictwie, a więc słup jest to element ściskany przekazujący obciążenie z górnej części układu konstrukcyjnego na dolną część lub na fundament. Słupy żelbetowe mogą być uzwojone lub nieuzwojone. Żebyś to zrozumiał to, to co nad fundamentem to słup, pod fundamentem to pal . Prościej już nie potrafię tego wytłumaczyć.
    Jeszcze raz dobrej nocki życzę.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał edmaan Zobacz post
    Słup , o którym piszesz , na stopie fundamentowej nijak ma się do posadowienia fundamentów. Takie słupy mają za zadanie np. przeniesienie obciążenia np.balkonu , tarasu , stropu,itp na grunt nośny.
    Matko kochana ............. A na takim słupie ściaskanym który stoi na stopie nie możan poprstu postawic domku drwnianego ? Zalóżmy że mamy 4 takie słupki. Można, wiem wiem mąż tak nie robi. Ale na nim budownictwo sie nie kończy.

  13. #33

    Domyślnie

    ja wybrałbym fundament choćby nieuzwojony

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Henio123

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,
    bardzo dziękuję za tak ożywioną dyskusję wokół mojego malutkiego zapytanka. Nie spodziewałem się, że odbije się ono tak szerokim echem.
    A przy okazji. Też mi się wydawało, że mówienie o "słupkach" jest mało fachowe..., edmaan podzieliła moje wątpliwości i wyliczyła wiele rodzajów pali. Czy mogłabyś nazwać te słupki fachowo? Jaki to rodzaj pali? Przynajmniej fachowo nazwiemy to, o czym piszemy!
    Pozdrawiam Wszystkich - Heniek

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    twoja chatka będzie stać tak dokładnie i naukowo to nazywając - na fundamencie punktowym - nie na palach - naprawdę...


    a co do zaznajamiania się z palami to proponuję /gdy już nauczysz się na pamięć wywodów ob. edmaanki/
    kupić sobie jakiś podręcznik o projektowaniu fundamentów...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony