dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125

Temat: M3-70m2-

  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie M4 [70m2]

    Hej, mam nadzieję wkrótce dołączyć do grupy osób posiadających mieszkanie. Poszukuje lokalu minimum 3 pokojowego, o powierzchni 65-70m2. Obszar moich zainteresowań to tzw "stara" Nowa Huta w Krakowie, czyli bezpośrednie sąsiedztwo pl.Centralnego w blokach z lat 50-tych.
    Jak na razie jedno mieszkanie obejrzane, jutro i pojutrze oglądam pozostałe 5 i trzeba się będzie decydować. Jeżeli to dozwolone, i nie łamie zasad forum chciałbym tu zamieszczać wszystko co związane z wyborem a następnie remontem i meblowaniem mieszkania, inspiracje pomysły.

    Na początek przedstawię pierwszego kandydata czyli:
    -mieszkanie 3 pokojowe, 70m2, położone na os.Stalowym, na pierwszym piętrze
    poniżej przedstawiam rzut mieszkania z zaznaczonymi zmianami jakie mam zamiar zrobić w tym wypadku, czyli wyburzenie ok 1,5 m ścianki działowej.


    Kandydat numer dwa:
    -mieszkanie położone na osiedlu centrum A, 3 piętro, klatka odnowiona z monitoringiem


    ZWYCIĘSKA PROPOZYCJA:
    -osiedle Szkolne, blok przed remontem, ale mieszkanie po remoncie, klatka schodowa przed remontem, ale bardzo przestronna. Powierzchnia 69,3m2, przestronna kuchnia ok 12m2.
    Ostatnio edytowane przez witu102 ; 07-01-2011 o 13:33

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pierwszy post będę aktualizował o kolejne rzuty mieszkań, a w końcu o ten zwycięski-kupiony. Teraz czas na kilka inspiracji, na początek łazienka:
    -bateria umywalkowa Kohlman, podtynkowa cena 549zł


    -do tego zestaw pod prysznic z tej samej firmy:
    deszczownica 25cm cena 599zł

    zestaw podtynkowy cena 569zł

    do tego przyłącze do słuchawki cena 80zł
    Ostatnio edytowane przez witu102 ; 21-07-2010 o 20:42

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tym razem pomysł na rozwiązanie sprawy kina domowego. Po pierwsze amplituner z wejściem optycznym i wyjściem na 5.1 to koszt ok 650zł minimum, głośniki porządne niżej 600zł się nie kupi, a i tak to będzie zestaw 5.0 a nie 5.1 czyli na subwoofer kolejne 200-300zł. Ale od czego są zestawy komputerowe?
    Logitech Z-5500 cena 1100-1200zł mamy komplet do tego wejście optyczne i coaxialne i świetny dźwięk. Jedyne co mnie martwi to rozmiary subwoofera (430x330x330) ale gdzieś się go upchnie. Za to głośniki satelitarne dość małe i zgrabne, a przy tym moc 505W na wyjściu to aż nadto jak na mieszkanie w bloku

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    tymczasem pierwszy zakup czyli laserowy dalmierz, do wygodnego i szybkiego pomierzenia mieszkania:
    http://allegro.pl/item1175831930_sup...pokrowiec.html
    Następne, na co poluje to poziomica z laserem

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zacząłem sobie planować powoli przebieg instalacji TV/SAT w salonie i stworzyłem taki to projekt zespołu kontaktów za/obok/pod TV.


    Nie jestem pewien czy przekroje i rodzaje kabli są odpowiednie, więc jeżeli ktoś miałby jakieś uwagi to proszę pisać

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    tymczasem pierwszy zakup czyli laserowy dalmierz, do wygodnego i szybkiego pomierzenia mieszkania:
    http://allegro.pl/item1175831930_sup...pokrowiec.html
    Następne, na co poluje to poziomica z laserem
    Widać, że jesteś gadżeciarzem Ciekawe jak to urządzenie sprawdza się w praktyce. Ja mam za sobą dwa poważne remonty mieszkań i zawsze posługuję się miarką 5m za 5 pln bodajże Bardzo fajna armatura do nowoczesnego wnętrza. Tylko trochę drogawa.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no jestem nie ukrywam...ale urządzenie już mi się przydało przy planowaniu ogródka w domu i przy pomiarach domu który sprzedałem w górach..14pokoi plus łazienki załatwione w 20minut z miarką byłoby ze 2x tylea na ogrodzie po prostu włączam tryb pomiaru ciągłego i jak sobie narysowałem kwiatka 15m od tarasu to idę, aż nie będę miał 15m na wyświetlaczunaprawdę wygodna sprawa, miarkę też mam
    Co do armatury to owszem drogawa, ale dość ładna...jak na podtynkową to jedna z tańszych bo sama deszczownica grohe czy damixa to 1,2-2tys z głowy
    W domu mam bardzo drogie, ale i porządne osprzęty Damixa...za zestaw do 2 łazienek i WC (wszystko łącznie z wieszakami na ręczniki, uchwytami na papier itd) zapłaciłęm 1,3tys Euro....ale z trwałością nie ma problemu

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mieszkanie jest już kupione:
    Osiedle Szkolne w Krakowie ok 300m od pl.Centralnego, 100m od nowo wyremontowanego zalewu i park Szewedzki pod oknami.
    Wrzucam na razie rzut już z oficjalnymi wymiarami


    Fotki wrzucę później

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    oto i obiecane fotki:)
    nie wiem czy w związku z planowanym remontem nie przenieść do Dziennków/przebudów?

    sypialnia

    szafa w sypialni



    łazienka z WC

    pokój 2


    salon

    szafa w przedpokoju


    przedpokój


    kuchnia
    Ostatnio edytowane przez witu102 ; 10-12-2010 o 17:31

  10. #10

    Domyślnie

    Przewód do gniazd to YDY lub YDYp 3 x 2,5 450/750. Taki i żaden inny. Przewód kładziesz na 20-50 lat i nie warto na nim oszczędzać. 3 x 0,75 to zdecydowanie za mało.
    P.S. M3 to 2 pokoje a nie 3.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj nastąpiła demolka w salonie, a mianowicie zdjęta została wykładzina i kilka płyt pilśniowych znajdujących się pod nią...co ciekawe pod owymi płytami znalazłem stare deski które chyba kiedyś służyły za podłogę..widać na nich ślady starej farby do podłóg...
    Co ciekawsze jeszcze po włożeniu "próbnika" w postaci śrubokręta w szczeliny przy ścianach okazuje się, że deski te są na legarach, a do "czegoś twardego" dochodzimy po ok 10cm...czy ktoś ma jakieś doświadczenie czy możliwe jest aby w "Starej" Nowej Hucie w bloku z lat 50 tych były same legary, a to czego dotykam to sufit sąsiada, czy też w tamtych czasach robiono jak należy czyli betonowe stropy wszędzie?
    Kilka ujęć z dzisiejszych prac:










    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez witu102 ; 13-12-2010 o 19:55

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No i na plac budowy został zakupiony odkurzacz....Karcher A2004 sprząta na sucho na mokro, i do tego wygląda dość pancernie..jak na razie odsprzątana została kuchnia i salon z resztek wykładziny i płyt pilśniowych.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wczoraj przyszedł także stolarz i mamy wstępny projekt kuchni
    Fronty wenge, między blatem a górnymi szafkami szkło biało-budyniowe i w tym samym szkle oprawiona część górnych szafek.
    Całość na blumie, górnw szafki Aventos HF, szuflady Blumotion z cichym domykiem.
    Zamiast stołu planujemy ławę z tego samego materiału co blat.
    Oto kilka wizualizacji, które sam stworzyłem
    Na oficjalne muszę poczekać do przyszłego tygodnia.






  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    West001

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Ja będę zaczynał remont w lipcu. U mnie na teatralnym podłoga wygląda podobnie. Drewniane deski na legarach jednak pod nimi wygląda jakby była jakaś wylewka, w piwnicy strop Kleina wiec w całym budynku taki powinien być, sprawdź w piwnicy jakie są stropy tam jest to dobrze widoczne bo sufity nie są otynkowane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0002.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	38328   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0003.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	38329   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0004.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	38330  

  15. #15

    Domyślnie

    a w czym zrobiłes wizualkę?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    sketchup + VRay

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Demolkę czas zacząć
    Szafy w przedpokoju zdemontowane, płytki w kuchni zbite i robią się rowki pod instalacje elektryczną, ethernetową, antenową i głośnikową:





    Pozdrawiam!

  18. #18

    Domyślnie

    taka poukładana ta demolka tzn. taka czysta )

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no czysta czystapilnuje robotników, żebym po malowaniu nie został z 2 tonami gruzu

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wczoraj już większość kabli w salonie była zagipsowana na swoich miejscach
    W następnej kolejności do kablowania idzie pokój średni i kuchnia, żeby stolarz miał gdzie meble za jakiś czas montować
    Sypialnia i korytarz zostają na sam koniec.
    Okazało się, że 130m kabla 3x2,5 i 75m koncentryka to za mało, żeby okablować M4
    Na szczęście skrętka w ilości 160m na razie wystarcza..

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony