dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 347

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cinez

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Jaka papa na deskowany dach

    Witam, mam pytanie za 2 tygodnie będe miał deskowany dach i chcę go pokryc papą. W przyszłym roku będe chciał pokryc go blachodachówką. Nie wiem jaka papę uzyc do pokrycia tego dachu tak zeby wytrzymała mi ok 1 roku może 1,5 roku i zeby nie lała sie woda do srodka. Na składach proponują mi zwykła papę W400/1200 i odradzają termozgrzewalne bo ta spokojnie wytrzyma taki czas a termozgrzewalna to wiekszy wydatek. Czytając rózne fora opinie sa podzielone ale przewaz a papa termozgrzewalna. Zalezy mi na jak najtańszym zakryciu dachu przed zimą, ale zeby to rozwiazanie też sie sprawdziło. Czy zwykła papa 400/1200 nie popęka przez 1 rok i czy nie będzie sie lała woda do budynku??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..ja własnie ryzykuję i kładę na deskowany dach papę w. krycia .. na tekturze....powinna ze dwa lata wytrzymać...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Papa na tekturze spokojnie wytrzyma. Niektórzy nie słuchają dobrych rad i biją papiaki z wierzchu. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4

    Domyślnie

    kolego @MistrzJan możesz rozwinąć temat odnośnie "bicia papiaków z wierzchu".
    Pytam ponieważ lada chwila będą mi dach deskować i papą obijać a chcę wiedzieć jak to powinno być dobrze zrobione żeby zobaczyć czy ci moi fachmani dobrze będą to robić. Z góry wielkie dzięki za informację.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Papa na tekturze spokojnie wytrzyma. Niektórzy nie słuchają dobrych rad i biją papiaki z wierzchu. Jan.
    Podepnę się pod temat.
    Dach dwuspadowy, o kącie 35 st., deskowany, pokryty został częściowo papą W/64 wierzchniego krycia z Izolacja-Jarocin, częściowo papą Icopala. (dachówka będzie zakładana za 4 tygodnie)
    Moje pytanie brzmi, czy papa W/64 może być stosowana jako pokrycie na deskowany dach?

    Opis historyjki, z której powstało pytanie: Papa W/64 z Jarocina, po pierwszej ulewie "straciła" posypkę i jest dziurawa - mini dziurki, wygląda to jak nakłuwane igłą. Przecieka przez tą papę na całej powierzchni, po kilkunastominutowej ulewie mam kałuże w domu. Kawałkom papy która została przyjrzałem się z bliska i pod słońce widać właśnie te mini dziurki. Ponadto papa, mimo, że jest na osnowie z welonu szklanego dosłownie rozdziera się w rękach. Złożyłem reklamację przez Hurtownie w której kupuje materiały. Przyjechał Handlowiec, obejrzał, wziął papę do zbadania. Zadzwonił kolejnego dnia, że papa faktycznie jest wadliwa i firma Izolacje - Jarocin, chce zadość uczynić bublowi który sprzedali. Zaproponowali masę Jarlep-K i wysmarowanie wadliwej papy na całej powierzchni oraz po uzyskaniu mojej wyceny zwrot kosztów smarowania.
    Zaproponowałem cenę smarowania plus masa lub dostarczenie i wymiana wadliwej papy, na co Handlowiec z Izolacje Jarocin, stwierdził, że wycena jest zbyt wysoka i przyjedzie ponownie z Kierownikiem Kontroli Jakości w/wym. zakładu.
    Dziś mnie odwiedzili, szanowny Pan kierownik stwierdził, że papa W/64 jest niewłaściwym pokryciem na deskowany dach, że po papie nie powinno się chodzić itp.
    Stąd moje pytanie powyżej.

  6. #6

    Domyślnie

    Podnoszę temat z pytaniem: Moje pytanie brzmi, czy papa W/64 może być stosowana jako pokrycie na deskowany dach?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie chce się zajrzeć do moich postów. Dobrze , jeszcze raz. Kładziemy wzdłuż rynny , przybijamy papiakami bez podkładek tylko górę pod zakładką którą smarujemy lepikiem na zimno i następna warstwa . NIGDZIE nie ma prawa być widać papiaka, wszystkie pod spodem. Papę przy kominach wywijamy do góry i przyklejamy. Papa na tekturze , chyba ,że termo z SBS-em , ale to inna cena. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8

    Domyślnie

    Cz tak samo montuje się folię paroprzepuszczalną?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    a takie widoczne papiaki zasmarowane "mazidłem " to zły pomysł? .... ??

    bo z tym lepikiem na 45 stopniach to tak raczej średnio idzie..raczej wcale...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Samo zgrzanie nie pomoże , trzeba załatać . Zrób tak jak Andrzej powiedział . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #11

    Domyślnie

    Pokrycie wstępne z papy termozgrzewalnej jak naprawić ? Usunąć gwoździe i inne gadżety, pozaklejać papą termozgrzewalną newralgiczne punkty i masz spokój.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zły. Papiak wbity w deskę stoi sztywno , papa pracuje i wyrabia się dziura , Lepik z czasem kruszeje i nie uszczelnia. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #13

    Domyślnie

    @MistrzJan dzięki za informację. Będe się tego trzymał i sprawdzę jak to będą robić moi fachowcy.

    Reasumując pape należy kłaść od dołu, przybić samymi papiakami górę papy, którą później smarujemy lepikiem na zimno i nakładamy na nią kolejną warstwę.

    Jeszcze jedno: Jaki robić zakład przy nakładaniu kolejnych warstw papy?

    z góry dzięki za wszelkie informacje
    pozdrawiam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Napisz jak chłopcy zareagowali na takie krycie Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wiem czy przypadkiem nie będą chcieli walić papiaki z blaszkami po całości.
    Wczoraj gadałem z teściem i tak go pytam to mówi, że nikt sie nie bawi inaczej jak tylko po całości papiaki z blaszkami.

    Zobacze jak przyjdzie ekipa. co na to powie tylko żeby mi nie uciekli z budowy )))))))

  16. #16

    Domyślnie

    ...a dlaczego papiaki bez podkładek? To pytanie do MistrzaJana.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Ale leń. Przeczytaj dokładnie trochę wyżej. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #18

    Domyślnie

    A jaki konkretnie najlepszy byłby lepik do klejenia na zakładkach?

  19. #19

    Domyślnie

    Panowie pytanie podstawowe brzmiało jaka papa na deskowanie.
    czy ktoś może odpowiedzieć konkretnie co poleca?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_wroc Zobacz post
    Panowie pytanie podstawowe brzmiało jaka papa na deskowanie.
    czy ktoś może odpowiedzieć konkretnie co poleca?
    tak - ja mogę.
    polecam wierzchniego krycia na tekturze...przy dachu ponad 40 stopni... inna "płynie"

    NETbet

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony