dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 18
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 347
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał REEM Zobacz post
    Ale nadal taniej kupie 2 rolki taśmy kalenicowej niż rolkę membrany dachowej żeby ją potem przyciąć. Chyba że się mylę i można gdzieś kupić na wymiar ale nie słyszałem żeby mi gdzieś tak zrobili...
    Ja kupowalem membrane na metry. A rob tak jak Ci lepiej.

  2. #202
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpilski Zobacz post
    U mnie jest termozgrzewalna podkładowa Nexler z SBSem, na włókninie poliestrowej 200g/m2, grubość 4mm.
    No to masz w każdym zakładzie +4 mm przeskoku. Oraz + 4,,,6 zł na m.kw. papy nadpłaty,ale to już drugorzędne...

  3. #203

    Domyślnie

    Witam,

    Stan wyjściowy: dach deskowany dwuspadowy, niezbyt stromy, na tym dwie warstwy papy z czego ta spodnia to zapewne początek lat 80. Papa na tyle zniszczona że nie bardzo jest sens ją naprawiac i klaść na to kolejną (trzecią) warstwę.
    Mój plan:
    1) zedrzeć papę do desek na które był kładziony prawdopodobnie lepik na gorąco (bo raczej nie smoła )
    2) Położyć na lepik na zimno pape podkładową mocując pod zakładami dodatkowo papiakami
    3) Po jakimś miesiącu położyć na to papę termozgrzewalną lub gonty bitumiczne

    Jako warswę podkładową wstępnie wybrałem Matizol W/PV-SBS (http://matizol.pl/wp-content/uploads...H-W-PV-SBS.pdf)
    Nad warstwą wierzchnią jeszcze się zastanawiam ale jeśli to będzie papa np. MATIZOL DELTA 5,2 SBS PYE PV250 S52 SUPER MONTAŻ (http://matizol.pl/wp-content/uploads...-PV200-S52.pdf) a jeśli gonty to sam nie wiem (może ten sam producent i gonty SBS?)

    Moje pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów: czy moj plan trzyma się kupy? Zależy mi na trwałości, producent ma raczej drugorzędne znacznie - wybrałem Matizola bo ta W/PV-SBS jest na przykład bez problemu dostępna w Castoramie a po przestudiowaniu wielu kart wydaje mi się dobrym kompromisem między ceną i parametrami. Chyba rozwiązanie z gontami jest mniej trwałe?
    Liczę na cenne uwagi bo czasu mam coraz mniej i trzeba podejmować decyzję.

    Pozdrawiam,
    Grzegorz

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jak dach nie ma przynajmniej 30% to nie kładź gonta. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #205

    Domyślnie

    Cenna uwaga. Dach ma nachylenie 17º czyli minimalnie ponad 30% dlatego brałem pod uwagę gonty bitumiczne.
    Zgaduję, że papa termozgrzewalna podobna do wymienionej będzie miała dużo większą trwałość niż gonty? Moim zdaniem (ale mogę się mylić) gonty są dużo lżejsze i ponadto ich mocowanie mocuje dodatkowo papę podkładową? Wydaje mi się, ze gonty są łatwiejsze w montażu ale jeśli mają być mniej pewnym rozwiązaniem to skłonię się jednak do rozwiązania z papą dwuwarstwową.

    Jakieś uwagi co do materiałów? Może jest cos o niegorszych parametrach w lepszej cenie lub ogólnie lepsze? Czy marka matizol to ma zadowalającą jakość?
    Ostatnio edytowane przez tgp ; 12-06-2017 o 08:28

  6. #206

    Domyślnie

    witam
    dach deskowany prawie płaski niewielki kąt nachylenia
    chcę zmienić papę bo stara już przecieka docelowo będzie papa i nic więcej i teraz proszę o konkretne porady chodzi mi oto żeby to pokrycie wytrzymało jak najdłużej dlatego proszę o konkretne porady jaka to ma być papa najlepiej jakiego producenta i jak układać ile warstw
    z góry dzięki za porady

  7. #207

    Domyślnie

    Kolego przeszukaj ten wątek, wiele pisał Andrzej. Papa w 2 warstwach, pierwsza poziomo, pionowo itp

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Kolego przeszukaj ten wątek, wiele pisał Andrzej. Papa w 2 warstwach, pierwsza poziomo, pionowo itp
    Nigdy papa pionowo. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #209

    Domyślnie

    Pionowo zaleca się przy większych spadkach. Instrukcja montażu producenta papy zawiera informacja przy jakim spadku kłaść równolegle a przy jakim prostopadle do okapu. Czy są jakies przeciwwskazania żeby kłaść to pionowo (prostopadle do okapu)?

    Pozdrawiam,
    G.
    Ostatnio edytowane przez tgp ; 14-06-2017 o 13:25

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nawiewa deszcz i śnieg. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia jak kładziemy papę pod warunkiem, że zgrzejemy lub zlepimy połączenia. Podwiewanie śniegu a tym bardziej wody bardzo mało prawdopodobne natomiast istotniejszą rzeczą jest tutaj kapilarne podciąganie wody. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że przy poziomym montażu pas papy nakładający się na poprzedni pas powinien być ucięty skośnie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie ma znaczenia jak kładziemy papę pod warunkiem, że zgrzejemy lub zlepimy połączenia. Podwiewanie śniegu a tym bardziej wody bardzo mało prawdopodobne natomiast istotniejszą rzeczą jest tutaj kapilarne podciąganie wody. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że przy poziomym montażu pas papy nakładający się na poprzedni pas powinien być ucięty skośnie. Pozdrawiam.
    Chodzę po dachach prawie 40 lat i wiem co mówię. Połączenia zgrzane czy sklejone po pewnym czasie puszczą . TYLKO poziomo . Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Janie papę wgrzewamy na płaskich dachach i nic nie puszcza. Z całym szacunkiem ale pozwolę sobie zostać przy swoim zdaniu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #214

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek i dlatego pytałem sie o konkretnego producenta ponieważ praktycznie wszystko dotyczy papy podkładowej pod coś a u.mnie będzie tylko sama papa i nie chciałbym popełnić błędu kupując byle co więc jak byście się mogli wypowiedzieć byłbym wdzieczny

  15. #215
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marc_kami

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, mój problem polega na tym, że na dachu dwuspadowym 42* została przybita papniakami papa 2,2 mm wierzchniego krycia i na to kontrłaty 3,5x6 już 7 miesięcy temu, na początku było sucho, teraz jak kontrłaty się porozsychały i trochę wypaczyły to cieknie w kilkunastu miejscach po krokwiach, podejrzewam, że po gwoździach od kontrłat. Lepiej zerwać kontrłaty i dać na wierzch kolejną warstwę papy (min. 3mm), czy uszczelniać brzegi kontrłat i dokręcić je na wkręty? Pewien "znawca" doradza zgrzewanie papy między kontrłaty i obcinanie nadmiaru, ale to chyba trudno prawidłowo wykonać. Bardzo proszę o poradę.
    Zapomniałam dodać, że docelowym pokryciem za 3 miesiące będzie dachówka.
    Ostatnio edytowane przez marc_kami ; 17-06-2017 o 07:07

  16. #216

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do ekspertów na tym forum
    Jak zamocowac pape w obrebie szczytow na nadbitce? Zamontowac trzeba wiatrownice przeznaczoną pod gont i pape, a do nie przykleic pape? Czy zagina sie pape na krokiew skrajna i przybija papiakami? Czy jeszcze jakoś inaczej?

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc_kami Zobacz post
    ... jak kontrłaty się porozsychały i trochę wypaczyły to cieknie w kilkunastu miejscach po krokwiach...
    Jak przecieki nie są duże można nic nie robić natomiast jak większe to uszczelnić masą bitumiczną boki kontrłat. Najprawdopodobniej kontgrłaty będą do wymiany. Ich stan oceni dekarz. W trakcie wymiany wykonanej tuż przed kryciem docelowym nowe kontrłaty uszczelnić masą bitumiczną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #218
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marc_kami

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za konkretną radę Panie Andrzeju. Pozdrawiam.

  19. #219

    Domyślnie

    Panie Andrzeju a jak bedzie najlepiej z tym klejenien papy na skraju dachu przy pierwszej krokwi??montowac wiatrownice i do niej kleic? Zaginac na krokiew ? Przybijac?

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku gdy krycie docelowe następuje praktycznie w tym samym czasie papę (folię) na szczytach należy wywinąć do góry i przymocować do łat. Natomiast gdy krycie docelowe planowane jest później papę należy wywinąć na dół tak aby ochraniała skrajna krokiew. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 11 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony