dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie izolacja podłogi wiaty/garażu na piaszczystym suchym gruncie- czy konieczna?

    witam,
    planuję postawić wiatęok 35mkw, którą być może kiedyś zabuduję jako garaż (płyta osb)-tak aby można było coś porobić hobbystycznie przy samochodzie.
    Mam zamiar wylać wylewkę betonową gr ok 10 cm wraz z kanałem, aby z można było obejrzeć/naprawić auto od spodu. Ziemia ma moim terenie to piaszczysty leśny grunt (lasy sosnowe-więc piasek) poziom wód gruntowych kilkanaście lat temu był poniżej 8m.

    Moje pytanie brzmi:

    1)- czy taką wylewkę (w pózniejszym czasie pomalowaną farbą do wylewek aby nie pyliła) można bezpośrednio wylać na tym piasku , czy lepiej zrobić jakąś izolację poziomą-choćby w postaci czarnej foli rozłożonej na gruncie przed wylewką ? czy może zaizolować tylko sam kanał.

    2)- zastanawiam się czy jest sens też wyłożyć kanał styropianem 5 cm od wewnątrz- po to aby scianki nie byłyzbyt zimne w lecie i nie skraplała sie na nich rosa/wilgoć w upalne dni

    wiata a docelowo garaż nie będzie ogrzewana, no może sporadcznie w zimie podczas gdy bym chciał cos podłubac przy samochodzie, lub posiedzieć z kolegami

  2. #2

    Domyślnie

    Dziś jest sucho i nie ma zagrożenia jednak może przyjśc rok, w którym okaże się że jest zupełnie inaczej.........
    Wielu już tego doświadczyło.

  3. #3

    Domyślnie

    ja mieszkam na suchym piaszczystym gruncie, chodzi mi tylko o kapilarne podciaganie ( nie wiem czy to dobrze ująłem) wilgoci z gruntu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony