dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 190
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.788 z 3788
  1. #3781
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek2K

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko z troche innej beczki. Na jednym ze zdjęć widziałem projektor. Jestem przed tynkami i planuje położyć przewód hdmi na suficie. Nie wiem tylko w jakiej odległości będzie przyszły rzutnik od ekranu. Nie wiem jaki będzie przyszły model projektora. Masz z tym jakieś doświadczenie?

    Też planuję obudowany zwijany ekran.

  2. #3782

    Domyślnie

    Dobrze jest znać choćby wstępną lokalizację ekranu, sprzętu A/V i projektora.
    Raz że pomaga to w sensownym rozplanowaniu okablowania, a dwa że co prawda projektory mają dosyć spore kąty pod jakimi mogą rzucać obraz, to jednak są one w pewnym sensie ograniczone i dobrze mieć projektor umiejscowiony tak, aby nie okazało się że obraz jest zniekształcony.
    Co do odległości projektora, to trzeba dobrać odpowiednio 3 parametry: odległość widza od ekranu (sofa), wielkość ekranu i odległość projektora od ekranu.
    Generalnie dwie pierwsze wpływają na dobór wielkości ekranu i jego wysokości nad podłogą (ekran dobiera się do typu pomieszczenia w którym będzie się znajdował, ekrany mają dodatkowe paski na dole/górze, które wyznaczają obszar roboczy ekranu, na który de facto pada obraz).
    W sieci jest sporo kalkulatorów, które pomogą Ci dobrać optymalną wielkość ekranu do odległości z której planujesz oglądać.
    Dobrze jest wtedy umiejscowić projektor gdzieś w osi ekranu, acz zupełnie nie musi to być w wypadkowej osi środka ekranu
    Nie wiem czy pomogłem, ale tak naprawdę wybór konkretnego modelu projektora to z reguły rzecz wtórna, zależna prakycznie w 100% od zasobności portfela

  3. #3783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    no to trzymam kciuki
    Nie wiem,czy pisałam, ale Wasza łazienka jest prześliczna. Świetny efekt z tymi lusterkami.

  4. #3784

    Domyślnie

    Dzięki Spirea!

    Zarzucę też tutaj pytanie odnośnie odpływów w garażu, bo pewnie więcej osób zerka niż na dziennik:

    Pytanie do posiadaczy garażów wszelkiej maści (najlepiej nieogrzewanych, ale właścicieli takich chyba jest niewielu) - jakie robiliście u siebie odpływy w garażu, czy były one umiejscowione w garażu, czy też poza nim?
    Rozważamy właśnie różne koncepcje, a w związku z tym że nasz garaż będzie nieogrzewany, nie dajemy styropiany w podłodze.
    Przez to kurczy nam się dosyć mocno grubość podłogi i zaczynają się pojawiać ograniczenia w możliwości zastosowania odpływów.
    Do tego czytając różne komentarze odnośnie tego tematu, sporo jest wypowiedzi ludzi którzy nie robili w ogóle żadnych odpływów, a jedynie dali spadek po całości w kierunku bramy ipotem dalej spadek na podjeździe.
    Czy wybrane przez Was rozwiązania się sprawdzają?

  5. #3785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    My mieliśmy pierwotnie przygotowane ujście na środku garażu. Na etapie realizacji zrezygnowaliśmy z tego i został zrobiony spadek, aby wszystko schodziło na zewnątrz. Szwagier ma rynienkę przy bramie i nie chwalił tego rozwiązania, że najlepiej zrobić właśnie tak, aby był spadek na zewnątrz. U nas, jeśli chodzi o odpływy z garażu problemu nie ma. W zasadzie nic specjalnie nie spływa. Natomiast, jak mocno pada, to zacina nam pod bramą i są zacieki w środku. To jednak wynika moim zdaniem z tego, że nie mamy zrobionej podłogi w garażu i na dzisiaj poziom garażu jest nieco niższy niż kostka na zewnątrz.

  6. #3786

    Domyślnie

    No właśnie - dzisiaj czytaliśmy że o ile nie ma się jakichś ekstremalnych hobby typu mycie samochodu w garażu, to przy normalnym użytkowaniu nie warto robić specjalnych odwodnień.
    Szczególnie że u nas byłby to o tyle problem że trzebaby te odwodnienia robić już teraz na etapie chudziaka i najlepiej mieć w sumie odwodnienie w ręce, żeby ułożyć odpowiednio rury odpływowe i nie musieć potem kuć wylewki, czy chudziaka.

    Co planujecie u siebie docelowo na podłogę?

  7. #3787

    Domyślnie

    Ja z prośbą -jak się nazywają baterie w łazience?i gdzie kupione w necie??
    Dla chcącego nic trudnego!

  8. #3788

    Domyślnie

    Salik,

    jak sie maja Wasze lsitwy przypodlogowe?
    Szukam baialych listew razem z montazem i trafilam do Was. Troche juz mieszkacie wiec mozesz cos napisac, czy zzolkly? czy montaz byl ok, nic nie odpad? Widzizalam ze mieliscie stolarza z Podkarpacia do nich.

Strona 190 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony