dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 190
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3788
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    pozdrawiam również
    skrajna dotarła wczoraj, a dekarze dzisiaj
    wczoraj pojawił się pierwszy śnieg, ale od razu topniał. Wystarczyło jednak, aby sparaliżować miasto.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    pozdrawiam również
    skrajna dotarła wczoraj, a dekarze dzisiaj
    A naszej skrajnej jeszcze nie ma, okien zresztą też nie i rynien też nie ma
    Trzymam kciuki za Waszych dekarzy, u nas wygląda że dekarze zaczną robić dach w okolicy wtorku/środy
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    wczoraj pojawił się pierwszy śnieg, ale od razu topniał. Wystarczyło jednak, aby sparaliżować miasto.
    W przyszłym tygodniu w czwartek ma być -14 w ciągu dnia.
    Przy okazji - dzisiaj anulowaliśmy zamówienie wyłazu dachowego, bo przy naszych komplikacjach z dachem nie ma to sensu.
    Trzeba będzie zrobić komunikację dachową do komina od kominka od lica ściany, z wyłazem też by było trzeba podobną ilość stopni, a do tego musielibyśmy jeszcze zapłacić za wyłaz i kołnierz, więc nie ma to sensu

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    nie strasz mnie tymi mrozami, we Wro przewidują ok. -7. Blacha będzie we wtorek, więc do czwartku nie dadzą rady położyć dachówki.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    wyższa wycena wzięła się stąd, że Thermo liczyłam na 5 szt., a Roto policzyli na 6. Ale i tak rabat 15%. Dzisiaj dostałam ofertę na nowy model, który dopiero wchodzi i stąd większy rabat - Roto Designo R4. Szyba jest hartowana, z powłoką samoczyszczącą i lepszą izolacją akustyczną. Nie jest jednak bezpieczna.
    GZL wychodzą 6300, 438 - 8281, R4 - 7743. Już głowa mnie od tego boli. Do tego oczywiście obudziliśmy się z ręką w nocniku, bo okna najlepiej by były na środę. Najwcześniej, jak jutro puścimy zamówienie, to na piątek.

  5. #25

    Domyślnie

    No to fakt - na połaciówki się jednak kilka dni czeka
    A na jakieś wymyślne Fakro nawet do 20 dni.
    Chociaż w sumie ja sam nie wiem kiedy nasze dotrą...
    Nie męczy Cię ta ciągła potrzeba podejmowania jakichś decyzji?
    Bo mi się już ten dom po nocach śni.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    ja jestem już krańcu wytrzymałości, albo nie mogę przez to spać albo mi się śni.
    Jeszcze jest tak, że nie mamy nikogo we Wro, więc dzieckiem nikt się nie zajmie, jeśli musimy gdzieś razem pojechać, do tego po ubiegłorocznych bardzo częstych chorobach córka nie powinna wracać do przedszkola, więc jedno jest zawsze uziemione w domu. Do budowy mamy z obecnego mieszkania (drugi koniec miasta) 40 km, więc zwykle ja jeźdzę, po i tak jestem w pracy w centrum.
    Dzisiaj rano mamy kolejną decyzję z głowy - wybraliśmy okna dachowe - wzięliśmy nowy produkt Roto Designo R48 H WD. Rano facet zapewnił mnie jeszcze, że jak 8, to na pewno szyba klejona (z folderu to wprost nie wynika, ale bazowałam jedynie na R8, bo R4 jeszcze nie ma ani w katalogach ani na stronie internetowej). Uwierzyłam i zamówiłam, bo już nie miałam siły.
    Teraz jeszcze sprawa obróbek. Zamówienie poszło, ale nie odpowiada mi jednak to, co narysował dekarz - chce zrobić blachę na 25cm, kiedy rynna to ok. 8-10 cm. Elewacja miała być czystą płaszczyzną niczym nie zakłóconą, więc nie może wystawać 15 cm blachy, nawet tytan-cynku. Zaraz będę dzwonić, ale to odwlekam, bo nie mam siły.

  7. #27
    monika996
    Guest
    monika996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    pozdrawiam również
    skrajna dotarła wczoraj, a dekarze dzisiaj
    wczoraj pojawił się pierwszy śnieg, ale od razu topniał. Wystarczyło jednak, aby sparaliżować miasto.
    witam my mamy Nibrę g10 ale czarną angobę tą ktora była u was na zdjęciu. dachowka glazurowana bardzo się mieni. na pewno zamowilioscie dobrą? co do okien polaciowych mamy Fakro 90x 140 i kolnierze są do kitu dachowka odstaje przy oknach. mamy do poprawy podobno trzeba ją od spodu podszlifować. może coś o tym wiecie? chyba Roto to lepszy pomysł bo ma kołnierze do plaskiej dachowki. pozdrawiam . podaje maila bo nioe mam założonego dziennika [email protected]
    Ostatnio edytowane przez monika996 ; 28-11-2010 o 22:45

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika996 Zobacz post
    witam my mamy Nibrę g10 ale czarną angobę tą ktora była u was na zdjęciu. dachowka glazurowana bardzo się mieni. na pewno zamowilioscie dobrą?
    Tak, upewnialiśmy się przy zamawianiu (no i mieliśmy do porównania zwykłą ciemnoszarą i cynkowoszarą glazurowaną).
    Z czarnym jest trochę inaczej, na szarym nie widać tak bardzo tego 'glazurowania'.
    Cytat Napisał monika996 Zobacz post
    co do okien polaciowych mamy Fakro 90x 140 i kolnierze są do kitu dachowka odstaje przy oknach. mamy do poprawy podobno trzeba ją od spodu podszlifować. może coś o tym wiecie? chyba Roto to lepszy pomysł bo ma kołnierze do plaskiej dachowki. pozdrawiam . podaje maila bo nioe mam założonego dziennika
    Problemy z kołnierzami przy płaskiej dachówce, to jeden z powodów dla których nie wybraliśmy Fakro.
    Mam nadzieję że z Roto i kołnierzami EZI będzie lepiej...

  9. #29

    Domyślnie

    Wiesz co, rzadko komentuje cos na forum (sama jeszcze nie buduje), ale u Ciebie nie moglam sie powstrzymac: tak kulturalnego i opanowanego Inwestora na tym forum to chyba jeszcze nie bylo! O wszystkich przeciwnosciach losu i niespodziewanych katastrofach piszesz tak, jakby to nie Ciebie one dotyczyly. Bardzo zazdroszcze sily woli i mocnych nerwow. Mowie Ci: wybudujesz ten dom, chociazby sila charakteru. Powodzenia.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagustynka Zobacz post
    Wiesz co, rzadko komentuje cos na forum (sama jeszcze nie buduje), ale u Ciebie nie moglam sie powstrzymac: tak kulturalnego i opanowanego Inwestora na tym forum to chyba jeszcze nie bylo!
    Eeee, yyyyy...
    Kulturalnego? Opanowanego? To chyba nie o mnie
    Nie ma czego zazdrościć, przestałem już liczyć siwe włosy jakiś czas temu

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    to może te siwe włosy z tego opanowania gdzieś ujście być musi.
    Salik, widzę, że u Was powoli rusza. Jak w taką pogodę zrobicie dach, chyba że w centrum lepsze warunki? A macie blachę?
    My oczywiście stoimy. Od poniedziałku ma trochę mróz puścić, ale chyba dekarze nie odważą się wejść na dach. Zaczynam obawiać się, że nie zrobimy tego w tym roku, a nawet zimą. O oknach też nie mamy wieści. Wstępnie miały być w piątek. Nie dostałam nawet żadnego info, że nie dotarły itp. Muszę zadzwonić w poniedziałek, żeby się za dobrze nie poczuli

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    to może te siwe włosy z tego opanowania gdzieś ujście być musi.
    Albo siwe włosy przez żonę
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Salik, widzę, że u Was powoli rusza. Jak w taką pogodę zrobicie dach, chyba że w centrum lepsze warunki? A macie blachę?
    Raczej gorsze niż u Was (zimniej, leży jeszcze sporo śniegu).
    Blachę mamy, przyjechała dzisiaj.
    Właściwie brakuje nam tylko rynien + całego osprzętu (rynhaki) i okien z kołnierzami.
    Jutro będziemy dokładnie oglądać dachówkę a także to co z nią przyjechało, bo dzisiaj było za późno i nie było już nic widać...
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    My oczywiście stoimy. Od poniedziałku ma trochę mróz puścić, ale chyba dekarze nie odważą się wejść na dach. Zaczynam obawiać się, że nie zrobimy tego w tym roku, a nawet zimą.
    A nie możecie dekarzy pogonić?
    Właśnie ja się obawiam że to ostatnie kilka dni z temperaturą w okolicach zera, a potem będzie już tylko gorzej.
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    O oknach też nie mamy wieści. Wstępnie miały być w piątek. Nie dostałam nawet żadnego info, że nie dotarły itp. Muszę zadzwonić w poniedziałek, żeby się za dobrze nie poczuli
    Ja dzwoniłem bezpośrednio do Roto - nasze mają wyjechać do nas w poniedziałek.
    A jak będzie w praktyce - zobaczymy.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    no cóż, nie wnikam w źródło siwych włosych,
    ja się też nabawiłam, ale to niestety wynik przejść chorobowych córki. Farba czeka, tylko nie ma kiedy zafarbować
    na razie nie było jak ich gonić, bo temperatury bardzo niskie i spadło sporo śniegu. Dzisiaj rano było u nas -19. W poniedziałek ma być lepiej. Nie dograłam jednak sprawy z wymiarami gięcia blachy, więc musimy to załatwić w poniedziałek i może uda się ją dowieźć. Wtedy mogliby ruszyć w poniedziałek -najpierw zajmą się deską czołową, potem blachą. Podobno najwięcej roboty jest właśnie z blachą.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    no cóż, nie wnikam w źródło siwych włosych,
    ja się też nabawiłam, ale to niestety wynik przejść chorobowych córki. Farba czeka, tylko nie ma kiedy zafarbować
    Właśnie chciałem napisać, że kobietom łatwiej maskować bo i tak często farbują
    Polecam wściekły rudy
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    na razie nie było jak ich gonić, bo temperatury bardzo niskie i spadło sporo śniegu. Dzisiaj rano było u nas -19. W poniedziałek ma być lepiej.
    No to u nas podobnie, też liczę na te około zera w poniedziałek, bo mamy jeszcze działówki do postawienia...
    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    Nie dograłam jednak sprawy z wymiarami gięcia blachy, więc musimy to załatwić w poniedziałek i może uda się ją dowieźć. Wtedy mogliby ruszyć w poniedziałek -najpierw zajmą się deską czołową, potem blachą. Podobno najwięcej roboty jest właśnie z blachą.
    U nas dekarz powiedział że sam sobie blachę obrobi, więc to co do nas dzisiaj przyjechało to po prostu rulon z metra.
    Mam nadzieję że zaraz się nie okaże że to kicha i do niczego się nie nadaje
    Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich nocnych marków (ja jednym okiem pracuję, a drugim podczytuję tutaj).

  15. #35
    monika996
    Guest
    monika996

    Domyślnie

    witam. u nas też sami gięli blachę, mieli takie urządzenie na budowie. pokażcie na forum tę dachówkę. jestem ciekawa. u nas jest na dachu, ale tyle śniegu,że nic nie widać. już zapomniałam,że okno jest do poprawy. ale dopiero na wiosnę. damy kołnierz do pokryć płaskich.mogłam wcześniej czytać forum, to bym kupiła Roto. ale coż.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika996 Zobacz post
    witam. u nas też sami gięli blachę, mieli takie urządzenie na budowie.
    To urządzenie się fachowo nazywa... giętarką
    Cytat Napisał monika996 Zobacz post
    pokażcie na forum tę dachówkę.
    Moja jest w moim dzienniku (znaczy zdjęcie jednej dachówki), na dachu będzie (miejmy nadzieję) do końca przyszłego tygodnia.

  17. #37
    monika996
    Guest
    monika996

    Domyślnie

    cały czas ten kolor dachówki mnie męczy!! my mamy czerń stara angoba i ona jest trochę świecąca. a glazurowana powinna być bardziej od tej na zdjęciu.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    moja dachówka też jest w dzienniku. Są też zdjęcia porównawcze z Nelskampem Nibrą G10.

  19. #39
    monika996
    Guest
    monika996

    Domyślnie

    dachowka ładna ale w tym momencie nie do zdobycia. nibra też ładnie wychodzi

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Salik! Gratulacje w związku z ukończeniem dachu Świetnie, że udało się skończyć i macie spokój. Teraz możesz koncentrować się na wyzdrowieniu. Pozdrawiam

Strona 2 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony