dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 190
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3788
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    jak tam reklamacja w Roto? o co chodziło z tą instalacją ramek WD?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    jak tam reklamacja w Roto? o co chodziło z tą instalacją ramek WD?
    Bo wypatrzyliśmy w tym wątku na forum (gdzie zapytałem) że kołnierze WD były osobno, a u nas wklejone.
    Więc zacząłem podejrzewać że dekarze coś źle zrobili.
    No ale się okazało że w naszym typie okien jest tak właśnie jak u nas, więc jest ok.
    A co do szyb - jutro ma przyjechać doradca techniczny Roto obejrzeć szyby.
    Bo z zewnątrz wyglądały jak 2 różne typy szyby (inny odblask i odcień), a powinny być takie same.
    Okazało się także że to on będzie montował nasz kapot (uszkodzona zewnętrzna część okna), ale wyszło w czasie rozmowy z nim że Pani w Roto trochę nagięła rzeczywistość z 'wymianą w kilka dni', bo fabryka zakończyła pracę 17 grudnia i w tym roku nawet go nie wyprodukują (atsd to nie rozumiem jak producent może nie mieć _żadnego_ zapasu takich standardowych [rozmiarowo i kolorystycznie] elementów okna...)
    Zaczynamy powoli dzwonić po ekipach na wiosnę no i jeszcze nam zostały te okna do zamówienia (ciągle mamy dylemat z kolorem i doborem desek/płyt elewacyjnych).

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    w naszych oknach ten WD też jest już wmontowany. Ciekawe w jakim stanie są nasze okna, bo na razie leżą u sprzedawcy.

    Współczuję z tymi kolorami. Ja mam dość, a to dopiero początek tych wyborów.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie


  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Nooo! Dzień dobry się z Panem Sąsiadem w Nowym Roku!!! Ale pognaliście do przodu z robotą!!! Jak zaglądałam do Twojego dziennika dokładnie dwa miesiące temu, to jeszcze nic się za bardzo nie działo, a teraz dom stoi i to już pod dachem!!!
    Dosłownie szczęka mi opadła! Brawo!!!

  6. #46

    Domyślnie

    A witam sąsiadkę
    Ano stoi i niedługo nas czeka ten najgorszy etap budowy, czyli wykończeniówka.
    Na zasadzie - albo my jego wykończymy albo on nas

    A u Ciebie widziałem wyrosło ogrodzenie bardzo ładne - żonie się baaaaardzo podoba

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Hej! Zapraszam na kawkę z żoną.
    A co do okien to wiele znanych mi osób robiło u forumowego Starego (blisko, bo z Bemowa) i z tego co wiem wszyscy są z współpracy bardzo zadowoleni.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Hej! Zapraszam na kawkę z żoną.
    A dziękuję, odezwę się jak tylko będziemy mieli chwilę czasu
    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    A co do okien to wiele znanych mi osób robiło u forumowego Starego (blisko, bo z Bemowa) i z tego co wiem wszyscy są z współpracy bardzo zadowoleni.
    No właśnie Stary kiedyś pisał że u nas się nie da takich dużych skrzydeł jak potrzebujemy, ale w międzyczasie my zmieniliśmy trochę koncepcję i może się uda
    Jutro jedziemy właśnie do niego obejrzeć profile, więc zobaczymy

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Salik, i na jakim kolorze okien stanęło?
    Z tym Jezierskim podobno powoli się ruszyło. Jakieś osoby dostały okna, chociaż pary forumowiczów z września ciągle czeka.

  10. #50

    Domyślnie

    Szczerze - na żadnym jeszcze
    Ale to będzie pewnie coś w okolicy Canadian z Jezierskiego albo grafitowo-antracytowego.
    Czekamy teraz na projekt elewacji który jest przygotowywany przez projektanta (wnętrz) i na tej podstawie zobaczymy co wyjdzie i co się lepiej komponuje.
    Zazdroszczę Wam że macie już zamówione te okna, bo u nas to się ciągnie jak...

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    oj u nas też to trwało. Co do samych okien, to sprawa była prosta. Najwięcej czasu zabrało decydowanie o roletach, sposobu montażu okien i rolet, no i na końcu kolor. Też się cieszę, że mamy to za sobą. Miałam stracha, bo to jak z dachem - te decyzje już widać.

  12. #52

    Domyślnie

    Kontraktony zrób z alarmem. Będzie i taniej i spójniej z systemem.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula05 Zobacz post
    Kontraktony zrób z alarmem. Będzie i taniej i spójniej z systemem.
    Przytakuję.

    Hej Somsiad.

  14. #54

    Domyślnie

    Cześć sąsiadka
    Nie zalało Was?

    Co do kontraktonów - czy to prawda że do ich instalacji się nawierca okna?
    Bo tu mi mówią że mogą być problemy z gwarancją na okna później...
    A znajomy który budował się jakiś czas temu, mówi z kolei że kontraktony się mocuje na oknach (przykleja) i nic nie trzeba wiercić...

  15. #55

    Domyślnie

    Kontraktony w profilu - niewidoczne. Tak, nawierca. Zapytaj producenta o te gwarancję, pierwsze słyszę. A do profilu to się "przyczepia" czujki inercyjne.

  16. #56
    monika996
    Guest
    monika996

    Domyślnie

    witam. rozjasnijcie mi co to kontraktony ?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika996 Zobacz post
    witam. rozjasnijcie mi co to kontraktony ?
    Magnetyczne czujniki otwarcia.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Cześć sąsiadka
    Nie zalało Was?

    Co do kontraktonów - czy to prawda że do ich instalacji się nawierca okna?
    Bo tu mi mówią że mogą być problemy z gwarancją na okna później...
    A znajomy który budował się jakiś czas temu, mówi z kolei że kontraktony się mocuje na oknach (przykleja) i nic nie trzeba wiercić...
    Nie wierz w bzdury o utracie gwarancji. Straszą tak żeby namówić na własny produkt, ale z doświadczenia mojego speca od alarmu zawsze są niewyregulowane i potem nie wiadomo kto to ma zrobić. To prawda, że są kontaktrony przyklejane, ale po pierwsze są brzydkie i szpecą okno, widać je z daleka i potencjalna informacja dla złodzieja gdzie są i może je obejść, po drugie są nie trwałe, wystarczy że ktoś je zaleje myjąc okno lub kopnie przy przechodzeniu...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Nie wierz w bzdury o utracie gwarancji. Straszą tak żeby namówić na własny produkt, ale z doświadczenia mojego speca od alarmu zawsze są niewyregulowane i potem nie wiadomo kto to ma zrobić.
    Dzięki za informacje!

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    a wiecie jaki jest koszt takich kontraktonów? Mocuje się je na wszystkich oknach?

Strona 3 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony