dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie Słupy-rdzenie w ścianach nośnych

    Witam mam budynek gospodarczy w którym na projekcie jest około 20 słupów rdzeni w ścianach nośnych zbrojonych 4*fi16. Czy zbrojenie powinno się już zaczynać od zbrojenia fundamentów 4*fi12 czy dopiero po wymurowaniu scian fundamentowych z bloczka betonowego?

  2. #2

    Domyślnie

    a jak jest w projekcie?
    na oko to powinno być albo od fundamentów (nie mylisz fundamentów z ławą fundamentową?) albo od zbrojonego wieńca na ścianie fundamentowej

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    nie ma w projekcie nic. Faktycznie piszę o ławie fundamentowej. Na rzucie fundamentów jest tylko ława szerokości 60cm zbrojona 4*12 (widać to na przekroju) i na tym ściana fundamentowa 25cm z bloczka betonowego. Natomiast rzut parteru tutaj już są ściany z maxa 29cm + styropian a w nich rdzeń 4*16mm. Gdzie sa działówki ściany są na 20cm to rdzenie i tak są na 29 ale nie o to chodzi tylko skąd je zacząć od ławy czy na równo ze ścianą parteru a może fundamentową.

  4. #4

    Domyślnie

    zbrojenie trzpienia zacznij na równi z dolnym zbrojeniem ławy
    zbrojenie u dołu zagnij w L
    trzpień połącz ze ścianą fundamentową na tzw.strzępia

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Tak właśnie miałem zrobić jednak zapytać nie zaszkodzi. Jak pytałem pewnego murarza to zaproponował nawiercenie otworów w bloczkach betonowych i tam zaczęcie zbrojenia rdzeni. Tylko czego by się to trzymało to nie wiem Niestety ta pogoda geodeta już 3 raz przekłada swoją wizytę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony