dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    z ciekawości ile taki projekt przyłącza kosztuje?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Jeśl pytasz o mój projekt, to jest skrzynka na elewacji,wejście do kotłowni, tam 2 metry rury podsufitem i rozgałęzienie do kuchni (którego nie będzie). Więc generalnie cała instalacja to przejście przez ścianę i te 2 metry do kotła,
    Instalacja (w rozwinięciu) od gazomierza do odbiornika nie może być krótsza niż 3m. Instalator będzie musiał w kotłowni zrobić "żmijkę". A co do kosztów to nie zapomnijcie doliczyć geodety do inwentaryzacji podwykonawczej jeśli gazomierz jest w ogrodzeniu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał muminek1973 Zobacz post
    z ciekawości ile taki projekt przyłącza kosztuje?
    W zeszłym miesiącu płaciłem 550zł

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,

    Mam zamiar wybrać montera instalacji gazowej od ogrodzenia do budynku. Rozmawiałem wstępnie z jednym wykonawca i powiedział mi, że przepisy jak wykonać przyłącze do domu są w Polsce bardzo restrykcyjne. Rura doprowadzająca gaz do domu powinna być stalowa na odcinku kilku metrów od budynku i przy przejściu przez ścianę. Reszta co w ziemi to może być "plastik" a w budynku miedź. On zasugerował aby nie robić nic w stali tylko "plastikiem" podjechać do ściany domu a resztę w miedzi. Mówi, że to będzie bardziej trwałe bo stal może zardzewieć a z plastikiem nic się nie stanie. Wszystkie odbiory on i tak załatwia więc dla mnie pozostaje tylko wybór czy robimy zgodnie z przepisami czy tak jak on mówi lastik" i miedź. Będę wdzięczny za argumenty za i przeciw bo sam nie wiem jak zdecydować.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Witam!

    Czy mógłby mi ktoś orientacyjnie powiedzieć ile może kosztować przyłącze gazu od skrzynki w ogrodzeniu do budynku.
    Odległość do przekopania to 50m.

    Może jest tu ktoś z woj. pomorskiego kto wykonuje takie przyłącza?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał marconi_piaseczno Zobacz post
    Witam,

    Mam zamiar wybrać montera instalacji gazowej od ogrodzenia do budynku. Rozmawiałem wstępnie z jednym wykonawca i powiedział mi, że przepisy jak wykonać przyłącze do domu są w Polsce bardzo restrykcyjne. Rura doprowadzająca gaz do domu powinna być stalowa na odcinku kilku metrów od budynku i przy przejściu przez ścianę. Reszta co w ziemi to może być "plastik" a w budynku miedź. On zasugerował aby nie robić nic w stali tylko "plastikiem" podjechać do ściany domu a resztę w miedzi. Mówi, że to będzie bardziej trwałe bo stal może zardzewieć a z plastikiem nic się nie stanie. Wszystkie odbiory on i tak załatwia więc dla mnie pozostaje tylko wybór czy robimy zgodnie z przepisami czy tak jak on mówi lastik" i miedź. Będę wdzięczny za argumenty za i przeciw bo sam nie wiem jak zdecydować.
    Ciekawe czy preferuje takie rozwiązanie, bo nie ma sprzętu do spawania albo nie umie i woli robić w czym mu łatwiej...?

    ...każdy materiał oprócz spawanej stali, nie może być zabudowany to jest ich minus wg mnie....jeśli masz miejsce żeby miedź lub plastik było po ścianie, albo jakoś zabudowane z otworami to bierz. Jeśli chcesz mieć w ścianie to stal...

  7. #27

    Domyślnie

    Jaki jest koszt materiałów do takiej instalacji, tj. od skrzynki do kotła? Ja mam 10m na zewnątrz plus 2 wewnątrz i wykonawca chce 4 tys bez projektu, kierownika i innych formalności. Czy to nie przesada??

  8. #28

    Domyślnie

    Troszkę wysoka cena, ale w granicach normalności. Musisz policzyć koparkę, albo roboczogodziny ręcznego kopania na te 80cm. Materiał (rury, kolanka, zawory), robociznę (lutowanie, przejścia przez ściany). Swoje niestety wychodzi.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suomi
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Odświeżę temat pytaniem
    Czy jeśli mam projekt wewnątrz, ale chcę go zmienić (zmiana ma polegać na tym, że nie potrzebuję gazu w kuchni do kuchenki, tylko w kotłowni, aw projekcie jest i tu, i tu), czy wystarczy też zgłoszenie? Poza tym nie mam projektu od skrzynki do domu...
    Mam ten sam dylemat - projekt wewnątrz domu jest - razem z gotowcem. Co z nitką od granicy działki (skrzynki) - do wejścia do budynku ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Troszkę wysoka cena, ale w granicach normalności. Musisz policzyć koparkę, albo roboczogodziny ręcznego kopania na te 80cm. Materiał (rury, kolanka, zawory), robociznę (lutowanie, przejścia przez ściany). Swoje niestety wychodzi.
    Dostałem inną ofertę, wraz z zestawieniem materiałów. Za materiały wychodzi 1500zł, więc te 4tys to z niezłą marżą liczą...
    Suomi - jak masz pieczątkę gazownika w projekcie i instalacje do skrzynki (ja miałem na fasadzie, ale gazownia się nie zgodziła) to chyba nie trzeba dodatkowego projektu...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Dostałem inną ofertę, wraz z zestawieniem materiałów. Za materiały wychodzi 1500zł, więc te 4tys to z niezłą marżą liczą...
    Suomi - jak masz pieczątkę gazownika w projekcie i instalacje do skrzynki (ja miałem na fasadzie, ale gazownia się nie zgodziła) to chyba nie trzeba dodatkowego projektu...
    Zależy na jakich materiałach to robią. U mnie wyszło relatywnie tanio, bo w ziemi ułożyli plastikową rurę a mogli zrobić ze sztywnych i spawać. Co nie zmienia faktu, że warto szukać tańszych.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    Ciekawe czy preferuje takie rozwiązanie, bo nie ma sprzętu do spawania albo nie umie i woli robić w czym mu łatwiej...?

    ...każdy materiał oprócz spawanej stali, nie może być zabudowany to jest ich minus wg mnie....jeśli masz miejsce żeby miedź lub plastik było po ścianie, albo jakoś zabudowane z otworami to bierz. Jeśli chcesz mieć w ścianie to stal...
    Możesz mi wytłumaczyć dlaczego tylko stal może być zabudowana?

  13. #33

    Cool

    stal może być stosowana tylko przy przejściu przez budynek i w garażu (tutaj są dozwolone połączenia tylko spawane) - względy pożarowe... rury gazowej nie można zabudowywać (względy bezpieczeństwa)

    ktoś pisał, że lepiej "sobie dać plastik i później miedź" - wierutna bzdura! plastik tylko w ziemi a przed budynkiem 1,5m lub 0,5 m (w zależności od rodzaju instalacji czy przyłącza) musi przejść na stal i tak wejść do budynku! należy tego bardzo przestrzegać!

    tak naprawdę wystarczy znaleźć wykonawcę doświadczonego i ze wszystkimi uprawnieniami (a nie bez kierownika czy projektowania) i wtedy jest spokój.

    szacunkowy koszt wykonania instalacji zewnętrznej gazu przez porządnego wykonawcę (od granicy działki do budynku - do 15m) wynosi ok 3.000,-

    instalacja wewnątrz: koszt ok 2-4 tys.

    dochodzi koszt przyłącza (we Wrocławiu zwraca za nie gazownia lub je po prostu buduje) oraz skrzynki gazowej (ok 400)

    Do zaprojektowania przyłącza czy instalacji zewnętrznej potrzebna jest mapa do celów projektowych nie starsza niż 6 m-cy (jak koszt to ok 600)...

    pozdrawiam!

    polecam googla do wyszukania firmy z danego regiony przez wpisywanie "przyłącze gazu" + miasto (np. kraków)

    a tak w ogóle to polecam stronkę GAZWROCLAW.PL
    Ostatnio edytowane przez wroclawiak ; 16-10-2013 o 19:27

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony