dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie Przyłącze gazu od skrzynki.

    obecnie gazownia wzięła sie za podłączanie mojego domu do sieci, szkrzynka z zaworem będzie w granicy działki i tu wszystko rozumiem ale p. z gazowni wyskoczyła z tekstem że od skrzynki do budynku potrzebuję jeszcze jeden projekt i uzgodnienia????
    czy to tak jest czy juz bez projektu instalator z uprawnieniami podłącza sie do tej skrzynki i robi instalację w domu

  2. #2

    Domyślnie

    Zgadza się potrzebny jest projekt i opinia kominiarska. Potem występujesz o pozwolenie na budowę.

  3. #3

    Domyślnie

    troche odwrotnie projekt, pozwolenie na budowę "Wewnetrznej instalacji gazowej", kierownik budowy, instalator z uprawnieniami, opinia kominiarska, protokółpróby szczelności.

    Ja wszystko robię komleksowo od poczatku do końca - w imieniu inwestora.

    Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem w czym się pomyliłem ale jest potrzebna wstępna opinia kominiarza ( wraz z rysunkiem) o możliwości podłączenia pieca oraz gdzie jest wentylacja. Projekt i dostajemy pozwolenie. Potem będzie potrzebna jeszcze jedna opinia kominiarza.
    Ostatnio edytowane przez M K ; 29-07-2010 o 19:56

  5. #5

    Domyślnie

    robię projekty w Poznaniu nigdy nie robiłem wstępnej opini i nigdy nikt tego nie wymagał. Pewnie co starostwo to inne wymagania.

    Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie tak jest, u mnie tego wymagają.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    no to ładnie, a już myślałam że mam wszystkie przyłącza a tu ba nawet pozwolenie trzeba wydreptać zasugerowałam się kilka razy "przy warunkach" powtarzanym tekstem że gazownia wszystko zrobi sama

    teraz rozumiem że zrobi i owszem ale do skrzynki

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar claris
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Wrocław, Poland
    Posty
    649
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kaśka, my, żeby nie występować o nowe pozwolenie na budowę złożyliśmy wniosek o zmianę wydanego już pozwolenia na budowę w zakresie rozbudowy wewn. sieci gazowej [od skrzynki gazowej do domu].
    Do tego oczywiście projekt zrobiony przez uprawnionego projektanta oraz uzgodnienie w ZUDP.
    Jak taka zmianę pozwolenia się uzyska [trwa szybciej niż normalne nowe pozwolenie na budowę] to nie trzeba zakładać nowego dziennika budowy oraz szukać nowego kierownika budowy. Wszystko zostaje w ramach pozwolenia na budowę domu.

    W tej chwili nasze papiery są w urzędzie więc nie wiem jak szybko uda się to zrobić i czy będą robili jakieś problemy. Takie rozwiązanie zasugerowała nam instalatorka.

  9. #9

    Domyślnie

    Dodam więcej w projektach gotowych często jest projekt instalacji gazowej, wtedy wystarczy zgłoszenie.

    Piotr

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewinia

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    ja też jestem na etapie podłączania instalacji gazowej. Gazownia zrobiła swoją część w drodze do ogrodzenia i zostawili rurkę z zaworem. Teraz każą nam zrobić instalację od tej rurki do domu, założyć skrzynkę, a potem oni dopiero założą licznik gazowy. Może ktoś orientuje się ile kosztuje wykonanie tej instalacji wraz z projektem. Domek mamy w okolicach Serocka.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy może ktoś mi podpowie jak prawidłowo powinno być...Chodzi o to ,że projekt instalacji gazowej jak i przyłącza był robiony w 2007 roku, gdzie skrzynka gazowa w projekcie jest na ścianie budynku mieszkalnego. W tym roku chcemy podłączyć gaz do domu, linia biegnie przez naszą działkę a dom od tej lini znajduje się w odległości ok.15 metrów i pojawił się problem Rozmawialiśmy z gazownikiem aby rozeznać się co i jak, a on powiedział,że przepisy się teraz zmieniły i skrzynka ma stać poza ogrodzeniem budynku mieszkalnego oznaczało by to dla nas,że od lini musielibyśmy cofnąć się do drogi a potem znowu do przodu do domu co wiązało by się z większymi kosztami. Pytanie więc jest takie: czy musimy podporządkować się istniejącym obecnym przepisom czy mamy prawo robić według starego projektu? dom jeszcze nie zamieszkały. I jak to jest z kosztami, wiem,że jest stała opłata do kilkunastu metrów a potem dodatkowo za kolejny metr. Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorothy Zobacz post
    Czy może ktoś mi podpowie jak prawidłowo powinno być...Chodzi o to ,że projekt instalacji gazowej jak i przyłącza był robiony w 2007 roku, gdzie skrzynka gazowa w projekcie jest na ścianie budynku mieszkalnego. W tym roku chcemy podłączyć gaz do domu, linia biegnie przez naszą działkę a dom od tej lini znajduje się w odległości ok.15 metrów i pojawił się problem Rozmawialiśmy z gazownikiem aby rozeznać się co i jak, a on powiedział,że przepisy się teraz zmieniły i skrzynka ma stać poza ogrodzeniem budynku mieszkalnego oznaczało by to dla nas,że od lini musielibyśmy cofnąć się do drogi a potem znowu do przodu do domu co wiązało by się z większymi kosztami. Pytanie więc jest takie: czy musimy podporządkować się istniejącym obecnym przepisom czy mamy prawo robić według starego projektu? dom jeszcze nie zamieszkały. I jak to jest z kosztami, wiem,że jest stała opłata do kilkunastu metrów a potem dodatkowo za kolejny metr. Bardzo proszę o pomoc.
    dziwne, ja miałem robiony przyłącz w grudniu ub.r. i mam skrzynkę na ścianie domu....gazownia nie miała zastrzeżeń

  13. #13

    Domyślnie

    Dzwoniłam do gazowni i dowiedziałam się,że muszę ponownie wystąpić o nowe warunki przyłącza bo te ,które dostaliśmy są już nieważne bo mineło 2 lata. Pan powiedział,że prawdopodobnie warunki zostanął takie same i skrzynka będzie na mieszkaniu ale jak to będzie w praktyce to zobaczymy...
    Pozdrawiam

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam mam pytanie: jak długo czeka się na uzgodnienie przyłącza z zakładem gazowniczym?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam.

    Jak najbardziej potrzebny jest projekt instalacji gazowej zewnetrznej (od kurka głownego) i instalacji wewnetrznej. Projektanci czesto projektują dodatkową skrzynke na zawór gazowy na budynku , zle interpretując przepisy o gazownictwie. Ponadto sama wzmianka w prawie budowlanym jest zle skonstuowana. Mam tutaj na mysli.w prawie budowlanym-Jezeli odległość od kurka głównego jest wieksza niz 10 m nalezy zamontować zawór odcinający na budynku w szafce. Przepisy o gazownictwie mówią-Jezeli odległość od kurka głównego DO BUDYNKU jest wieksza niz 10 m nalezy zamontować zawór odcinający na budynku w szafce. Zabrakło wiec jednego słowa DO BUDYNKU-wiec projektanci interpretują to jako wieksza niz 10 m ale rury.............a nie do budynku. Jeżeli zas chodzi o gazownię (Szczecin) to potrzebujemy. 1.Protokól z przeprowadzenia prob szczelności instalacji gazowej....2.opinia kominiarska....Akt własności domu.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Witam, mam dylemat gdzie postawić skrzynkę z gazem przy takim projekcie oraz którędy poprowadzić instalację gazową. Gaz muszę dostarczyć do pomieszczenia nr 3 (kuchenka gazowa) i nr 9 (pomieszczenie gospodarcze) do pieca kondensacyjnego. Jak to poprowadzić? Wzdłuż ściany budynku? Dookoła domu? Nie bardzo widzę to w domu bo musiałbym prowadzić przez cały dom ;-(
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m95rzut - maly.JPG
Wyświetleń:	496
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	50184  

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr G Zobacz post
    Dodam więcej w projektach gotowych często jest projekt instalacji gazowej, wtedy wystarczy zgłoszenie.

    Piotr
    Odświeżę temat pytaniem
    Czy jeśli mam projekt wewnątrz, ale chcę go zmienić (zmiana ma polegać na tym, że nie potrzebuję gazu w kuchni do kuchenki, tylko w kotłowni, aw projekcie jest i tu, i tu), czy wystarczy też zgłoszenie? Poza tym nie mam projektu od skrzynki do domu...

  18. #18

    Domyślnie

    Przez caly dom czyli sufitem lub w kanalku podlogowym?
    Rury nie moga byc przykryte.Mi kopali jakby taka opaske do kuchni,kotlownia jest z drugiej str.blizej skrzynki a kuchnia po przeciwnej.Rura umieszczona w podlodze,schowana w kanalku,przykryta plytkami.

  19. #19

    Domyślnie

    Jeśl pytasz o mój projekt, to jest skrzynka na elewacji,wejście do kotłowni, tam 2 metry rury podsufitem i rozgałęzienie do kuchni (którego nie będzie). Więc generalnie cała instalacja to przejście przez ścianę i te 2 metry do kotła, mogą być na werzchu, bo to kotłownia. Plus oczywiście rura do skrzynki na granicy, bo gazownia nie zgodzila się na skrzynkę na elewacji.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , ja w projekcie mam gaz w kotłowni i kuchi , ale w kuchni bedzie płyta indukcyjna . Myśle , ze nie powinno byc problemu ze zmianą ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony