dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Mikoryza czy ktoś stosował pod roślinki?

    Ponieważ Elfir pewnie na urlopie albo zapracowana powtarzam pytanko poniżej.
    Może ktoś z was stosował i ma w tej sprawie jakieś doświadzcenie?
    Ostatnio wyczytałąm w necie o mikroryzie. Pytanie czy wrto to stosować i czy można np.jeszcze teraz zastosować ją np. pod posadzone hortensje czy lepiej poczekać do przyszłego roku jeśli już. U nie na działce niestety gleba raczej kiepska i przy sadzeniu roślinek wyieniam ją tylko miejscowo.
    Zastanawiam się nad posadzeniem przy fragmencie domu kilku wrzosów i przy okazji tego tematu wpadła mi w ręce ta mikroryza.

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno warto przeprowadzać mikoryzę. Widziałem wrzosy po mikoryzie- miały się bardzo dobrze.Należy uważać tylko na wiele podróbek i nieuczciwych sprzedawców. Szczepionkę najlepiej stosować gdy roślina jest młoda.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    ja tam nie zauważyłem jakiegoś zbawiennego wpływu mikoryzy na rośliny,
    było o tym trochę w wątku o rododendronach,
    moim zdaniem szkoda kasy,
    moje wrzosy radzą sobie świetnie bez mikoryzy,
    rh i azalie bez różnicy

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawy temat, sam sie zastnawiałem nad mikryzą czy by sadzonych tuji nie poczęstować
    Niech się jeszcze ktoś pochwali efektami.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    znowu moim zdaniem
    tujom mikoryza jest tak potrzebna jak .... torf
    ale może Mirek zajrzy to się wypowie

  6. #6

    Domyślnie


    Dlatego tak z ciekawości pytam

  7. #7

    Domyślnie

    Mirek (i nie tylko) wypowiadał się dość obszernie na tym forum odnośnie mikoryzy.
    Nie sadzę aby zmienił zdanie w tej kwestii.
    Moja opinia na temat takiej amatorsko stosowanej mikoryzy jest zdecydowanie negatywna.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Amen.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus Zobacz post
    Mirek (i nie tylko) wypowiadał się dość obszernie na tym forum odnośnie mikoryzy.
    Nie sadzę aby zmienił zdanie w tej kwestii.
    Moja opinia na temat takiej amatorsko stosowanej mikoryzy jest zdecydowanie negatywna.
    ..
    A jak znaleźć w Polsce mikoryzowane "fabrycznie" rośliny? Zawsze sprawdzam rododendrony i nigdy mi się nie udało trafić.

    Co do mikoryzy amatorskiej, to u mnie 10 mikoryzowanych rośnie dobrze, a 1 dosadzony później - słabo. Może to zbieg okoliczności, może nie.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  10. #10

    Domyślnie

    Ktoś może dorzucić swoje trzy grosze? Może jakieś nowe doświadczenia z szczepionkami?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    wiosną tego roku zastosowałam szczepionkę Mykoflor dla wrzosowatych i iglastych.
    Rabaty mam stosunkowo młode, zakładane od zera. Może to przypadek, ale kosówki 'Mops' i 'Humpy' miały młode przyrosty ze sporo dłuższymi igłami. W przypadku azalii, rh czy hortensji różnicy nie zaobserwowałam.
    Zdaję sobie sprawę, że mój zabieg najlepiej poprawił... moje samopoczucie.
    marta

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony