dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MOzi21

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Jak zrobić wentylację dachu?

    Witam!
    Jak rozwiązać problem wentylacji między deskowaniem a wełną w narożnikach tam, gdzie występują krokwie koszowe, krawężnice i kulawki (patrz zdjęcie w załączniku), które łącząc się uniemożliwiają cyrkulację powietrza. Gdzieś wyczytałem, że należy wywiercić otwory w krokwiach tak, aby uzyskać drożność wentylacji. Czy to właściwy sposób, a jeśli tak to jakiej średnicy mają być otwory?
    Drugie pytanie dotyczy zastosowania foli paroprzepuszczalnej STROTEX 1300 BASIC. Czy dać ją 2-4 cm pod deskowaniem i pod nią bezpośrednio wełnę? Już ją kupiłem i czy zastosowanie w czymś zaszkodzi?
    Trzecie pytanie – jeśli brak wywietrzników w kalenicy to czy wystarczy otwór wentylacyjny w ścianie szczytowej( może ewentualnie zastosować wentylację wyciągową).
    Nieliczni dotychczasowi spece od dachów nie umieli precyzyjnie rozwiązać powyższych problemów
    Pozdrawiam
    Mariusz
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 005..jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	17749  

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał MOzi21 Zobacz post
    Trzecie pytanie – jeśli brak wywietrzników w kalenicy to czy wystarczy otwór wentylacyjny w ścianie szczytowej( może ewentualnie zastosować wentylację wyciągową).
    Jeśli już, to nie jeden otwór, a dwa ("na przestrzał") i to spore. Na pozostałe pytania może odpowie ci jakiś wyrafinowany Fachowiec, bo przyznam szczerze, że nie wiem.

    Pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    ja też mam prośbę - jak wykonać prawidłowo wentylację dachu kopertowego z lukarnami, na co zwracać uwagę (dach bez deskowania, z folią paroprzepuszczalną)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Dokładnie było wałkowane . Szukajcie a znajdziecie. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    szukali - ale na tym forum chyba nikt nie kładzie folii, wszyscy deskują i papują (zresztą nie zawasze dobrze i to mnie odstrasza )

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    MOzi21, co to za folia tam wisi za murłatą i w jakim celu ?


    "szukali - ale na tym forum chyba nikt nie kładzie folii, wszyscy deskują i papują "

    nie wiem jak jest na forum ale w realu to nieliczni deskują mimo przedstawienia całej palety zalet takiego rozwiązania w porównaniu z membramą
    Ostatnio edytowane przez DACxxxAZ ; 29-07-2010 o 22:02

  7. #7

    Domyślnie

    Teraz to trzeba tylko kombinować... Takie rzeczy wykonuje się przed odeskowaniem dachu...
    pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MOzi21

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    MOzi21, co to za folia tam wisi za murłatą i w jakim celu ?


    "szukali - ale na tym forum chyba nikt nie kładzie folii, wszyscy deskują i papują "

    nie wiem jak jest na forum ale w realu to nieliczni deskują mimo przedstawienia całej palety zalet takiego rozwiązania w porównaniu z membramą
    Ta folia(opakowanie Porothermu) to patent teścia - składaliśmy więźbę sami kilka miesięcy. Miała chronić ściankę kolankową przed deszczem i tak została (ale będzie zdjęta). Deskowanie zrobiliśmy pod gont bitumiczny a według projektu miał być Braas cementowy(bez deskowania). Teraz mam kłopot z wentylacją większej części dachu bo ma kształt czterospadowy.
    Nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie problemu.
    Ostatnio edytowane przez MOzi21 ; 04-08-2010 o 21:19

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MOzi21

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    Jeśli już, to nie jeden otwór, a dwa ("na przestrzał") i to spore.

    Pozdr.
    Dach jest czterospadowy z jedną ścianą szczytową z dużym otworem tak więc "na przestrzał" nie da rady.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    dobrze się zastanów czy chcesz położyć gont na to deskowanie!! Ja bym nie ryzykował. Gonty generalnie się kładzie na równych powierzchniach i b. stabilnych jak płyty OSB czy odmiany sklejki. Ewentualnie deski ale na pióro i wpust, dobrze i gęsto mocowane do więźby.
    poczytaj bo już sporo razy na forum czytałem o problemach z gontami na "zwykłym" pełnym deskowaniu. W dodatku dobry gont nie jest tańszy od dachówki w promocji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony