dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agnes-F

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie wymogi, dot,budowy, szamba,oczyszczalni,

    nieaktualne
    Ostatnio edytowane przez Agnes-F ; 04-08-2010 o 08:40

  2. #2

    Domyślnie

    Aktualne czy nie , ale sie podepnę pod temat. Proszę o informacje nt. usytuowania szamba, tylko bardzo bym prosił o same konkrety, bez cytowania przepisów i ustaw, bo nie wsystko potrafię z nich zrozumieć. Wiem już, że minimalne odległości od granicy działki to 2m, od okien pomieszczeń mieszkalnych 5m. Rozumiem, że te metry dotyczą odległości mierzonych od krawędzi zbiornika, a nie od studzienki rewizyjnej?
    Natomiast tuż przed moją działką (ok.1,5 metra od granicy, przy której chciałbym zakopać szambo) znajduje się hydrant. Czy przepisy jakoś definiują taką sytuację? Proszę o pilna odpowiedź.
    Druga sprawa jest taka, że na moim pozwoleniu na budowę (i na mapce zagospodarowania terenu) brak jest informacji o umiejscowieniu szamba. Czy przed jego wkopaniem powinienem uzyskać pozwolenie, czy wystarczy że po wkopaniu geodeta naniesie je na mapę (zinwentaryzuje)?

  3. #3

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże?
    I jeszcze pojawiły się kolejne pytania: czy w bliskiej odległości od szamba może przebiegać kabel elektryczny (od domu do skrzynki w płocie) oraz przyłącze wody?
    Bardzo proszę o odpowiedź.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam,

    Mogę odpowiedzieć na pytanie drugie tzn. jak było w mim przypadku. Informację na temat odprowadzania
    ścieków miałem zapisane w decyzji o warunkach zabudowy i było to szambo. Pani architekt naniosła
    umiejscowienie szamba na mapkę. Ale po zmianie warunków decyzji zabudowy na przydomową oczyszczalnię,
    najpierw odbył się montaż a teraz muszę poprosić geodetę o naniesienie na mapkę a następnie zgłoszenie
    do starostwa. Sprawdź co masz w warunkach zabudowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony