dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 37
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 723
  1. #701

    Domyślnie

    A taki układ by się sprawdził?

  2. #702

    Domyślnie

    Witajcie, niestety nie udało mi się ściągnąć programu, to zrobiłam na szybko w paint, mam nadzieję, że przejrzyście. Mam problem z łazienką i wc, bo łazienka mała, a w łazience chcę mieć wannę , prysznic i bidet, wc i jedna umywalka. Myślicie, że dobrze to wymyśliłam? Na czerwono obok jest rysunek i wymiary jak można jeszcze zwiększyć powierzchnię. Dodaję także rzut parteru i zdjęcie jak to wygląda. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo ciągle kombinuję i spać po nocach nie mogę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut emi - Kopia (2).jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	277087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	277088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa 026.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	277089  

  3. #703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mycha - przemyśl, czy jest sens pełen program ładowac do jednej łazienki. jak dwie osoby będa chciały się wykąpąć to będzie problem.
    Skoro planujesz i wannę i prysznic, zrób to w dwóch pomieszczeniach - wc z prysznicem i łazienka z wanną.

    Co to za projekt domu, bo rysunki są malutkie.

  4. #704

    Domyślnie

    mycha., pytałaś w innym wątku o wymiary toalety - 80cm szerokości wystarczy ale długość 105cm to za mało. Przestrzeń przed przednią krawędzią sedesu powina wynosić minimum 60cm a lepiej 80cm długości. Sedes i bidet wyglądają na rysunku na zbyt stłoczone - pomiędzy tymi sprzętami powinien być odstęp 30cm i dodatkowo odstep od bocznej ściany 20-30cm. Do poczytania:
    http://muratordom.pl/lazienka/pomysl...i,121_404.html

    Może tak - toaleta ok.90x160cm, wejście bliżej części dziennej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	277102
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 28-08-2014 o 17:14 Powód: dodany projekt

  5. #705

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    mycha., pytałaś w innym wątku o wymiary toalety - 80cm szerokości wystarczy ale długość 105cm to za mało. Przestrzeń przed przednią krawędzią sedesu powina wynosić minimum 60cm a lepiej 80cm długości. Sedes i bidet wyglądają na rysunku na zbyt stłoczone - pomiędzy tymi sprzętami powinien być odstęp 30cm i dodatkowo odstep od bocznej ściany 20-30cm. Do poczytania:
    http://muratordom.pl/lazienka/pomysl...i,121_404.html

    Może tak - toaleta ok.90x160cm, wejście bliżej części dziennej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	277102
    o fajnie tylko, że zauważyłam, że źle tam pokazałam, bo owszem ta niżej ścianka, gdzie wejścia może być długa na 3,10, ale prysznic tam nie wejdzie, jak przesunę o szafę, bo tam jest ścianka 66cm tylko

    Elfir to jest projekt domu EMI z archipelag (nie wiem czemu takie małe te zdjęcia wychodzą, bo na kompie mam normalne)
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/emi/

  6. #706
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzesiek123

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam problem z aranżacją łazienki o powierzchni ok 5 m2 czy może mi ktoś doradzić ?

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek123 Zobacz post
    Witam wszystkich mam problem z aranżacją łazienki o powierzchni ok 5 m2 czy może mi ktoś doradzić ?
    Pewnie tak, tylko nie napisałeś w czym konkretnie.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  8. #708

    Domyślnie

    Co do wystroju,jestem wielką fanką luksfer.Zawsze narzekałam na nudę w wystroju mojej łazienki oraz jej tani wygląd. Wtedy właśnie odkryłam luksfery,które nadały mojej łazience super wyglądu oraz sprawiły,że wygląda luksusowo. Można je zamówić przykładowo na stronie : http://nomos.com.pl/

  9. #709

    Domyślnie

    lovelyperson, Ja nie jestem ani fanką, ani przeciwniczką luksferÓW ale skoro tak Ci super-hiper luksusowo wyszło to nie wstydź się - pokaż fotki swojej łazienki Link reklamowy i tak zostanie pewnie wkrótce usunięty.

  10. #710

    Domyślnie

    Witajcie,

    Czy pomożecie w rozplanowaniu łazienki?
    Jak rozmieścić wannę, prysznic, WC i umywalkę?
    I czy da rade jeszcze zmieścić pralkę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	99gt8k.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	286622

    Uprzejmie prosimy o pomoc

  11. #711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azenis Zobacz post
    Witajcie,

    Czy pomożecie w rozplanowaniu łazienki?
    Jak rozmieścić wannę, prysznic, WC i umywalkę?
    Na jakiej wysokości jest okno?
    I czy da rade jeszcze zmieścić pralkę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	99gt8k.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	286622

    Uprzejmie prosimy o pomoc
    Narysuj dokładnie gdzie masz piony kanalizacji, i co z grzejnikiem, czy ma być czy nie?
    Na jakiej wysokości jest okno?
    Czy aby na pewno drzwi otwierać się będą do środka?
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  12. #712

    Domyślnie

    Azenis
    1)Jakby sie dało przesunąć drzwi to po lewej od wejścia można wstawić kabinę np 80x120cm. Pralka pod blatem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	24,8 KB
ID:	286693
    2)Kabina 90x90cm, wanna asymetryczna 90x170cm. Wanna i kibelek mogą też być ustawione jak wersji 1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	286694
    3)Ustawienie jak w wersji 2 ale kabina zamieniona miejscami z wanną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	286695
    4)Obok kabiny wydzielony schowek na pralkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	286696

  13. #713

    Domyślnie

    Witam,

    Bardzo dziękuję za odp.
    Z łazienką ruszamy za ok 2 tyg.
    Już jestem zły, że nie zajrzałem tu wcześniej
    Wyjaśnię dlaczego poniżej.

    Cytat Napisał wingerman Zobacz post
    Narysuj dokładnie gdzie masz piony kanalizacji, i co z grzejnikiem, czy ma być czy nie?
    Na jakiej wysokości jest okno?
    Czy aby na pewno drzwi otwierać się będą do środka?
    Piony kanalizacji znajdują się w małym pomieszczeniu obok (115x177) - tam wcześniej była mała łazienka.
    Okno jest na wysokości 95cm.
    Grzejnik znajduje się pod oknem, ale zamierzamy go albo zamieścić na ścianie (typowa drabinka łazienkowa) lub zastosować ogrzewanie podłogowe.
    Po wstępnych ustaleniach z majstrem - odradza nam drabinki na ścianie i proponuje pozostać przy zwykłym grzejniku.
    Twierdz, że nasz zbiornik wyrównawczy jest zbyt nisko. Nie dyskutowałem, bo się nie znam
    Drzwi otwierają się do wewnatrz. Przed remontem otwierały się na zewnątrz, ale zawsze nam przeszkadzały na korytarzu - teraz już widzę jak duży to był jednak błąd, że zdecydowaliśmy, aby otwierały się do środka.

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Azenis
    1)Jakby sie dało przesunąć drzwi to po lewej od wejścia można wstawić kabinę np 80x120cm. Pralka pod blatem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	24,8 KB
ID:	286693
    2)Kabina 90x90cm, wanna asymetryczna 90x170cm. Wanna i kibelek mogą też być ustawione jak wersji 1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	286694
    3)Ustawienie jak w wersji 2 ale kabina zamieniona miejscami z wanną.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	286695
    4)Obok kabiny wydzielony schowek na pralkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	286696
    I po tym poście mam do siebie największy żal - drzwi było niedawno wymieniane.
    Nie wiem dlaczego na to nie wpadliśmy, żeby je przestawić bliżej do krawędzi ściany.
    Przecież to w sumie jest oczywiste.

    Zrezygnujemy z wanny, bo to chyba już ciasno będzie. Czy nie? Prysznic zrobimy prawdopodobnie w miejscu jak na rysunku nr 2.
    Podpowiedzcie coś

  14. #714

    Domyślnie

    Jeszcze raz odgrzebie ten wątek - poprzednio bardzo mi pomogliście

    Chciałbym po raz ostatni mam nadzieję prosić o poradę w kwestii rozkładu łazienki.

    Obecnie jesteśmy przy wyborze ostatecznej wersji aranżacji łazienki - pozostały możliwe dwa schematy:
    Wariant I:

    Wariant II:


    Który jest lepszy?

    Czy nr I posiada jakieś niedoskonałości, które go eliminują?

    W nr II ewidentnym minusem jest ubikacja centralnie na przeciwko wejścia, koło okna - strasznie eksponowane miejsce. Za to szafa w garderobo-pralni wyszła "trochę" większa.

    Dziękuje za wszelkie uwagi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz1.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	291626   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz3.JPG
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	291630  
    Ostatnio edytowane przez misq ; 28-11-2014 o 21:41

  15. #715

    Domyślnie

    Pomożecie sensownie rozplanować łazienkę główną? Jest to projekt łazienki w nowym domu. Póki co piony można ustalić gdzie będzie sensownie.
    Wymiary 340x230cm.
    Do zmieszczenia:
    wanna
    prysznic
    wc
    2 umywalki/podwojna umywalka
    słupek z półkami [mimo, że nie modne to fajnie tam mi się trzyma część kosmetyków, perfumy etc]
    Ogrzewanie podłogowe plus ewentualnie grzejnik elektryczny.
    Drzwi otwierane do wewnątrz.
    Okno szerokie na 150cm


    Narazie myślałam o takim układzie. Jak można zrobić to lepiej? Zdaję sobie sprawę, z utrudnionego dostępu do otwierania okna.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  16. #716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    osobiście wołałabym swobodny dostęp do okna, czy WC za umywalkami a wanna wzdłuż ściany obok prysznica.

    Na toaletą możesz mieć zamykane szafki.

  17. #717

    Domyślnie Projekt małej łazienki w czerni i drewnie

    Cześć,

    zaprojektowałem swoją niewielką łazienkę - niecałe 4m2. Ogólny zamysł to czarne płytki przy prysznicu walk-in, podłoga płytki drewnopodobne(być może zdecyduję się na cieplejszy odcień). Zastanawiam się co rzucić na sufit, mam obawy, że biały nie będzie tutaj pasował i myślę o również o jakimś materiale imitującym drewno. Ponadto czarna szafa - to zabudowa pieca dwufunkcyjnego - nie chcę, aby był odkryty. Ostatni pkt to zabudowa wc. Jak widać na rzucie jest 1m od ściany do szafy - wydaję mi się, że jest to za szerokie i zastanawiam się nad 60cm, tylko wtedy zostaje po 20cm "dziury". Co o tym myślicie. Dzięki za wszelkie sugestie.


  18. #718

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podobaja czarne kafelki przy prysznicu, bardzo. Swietnie wygladaja, i beda tak wygladac, jesli po kazdym uzyciu prysznica bedziesz je dokladnie wycierac do sucha .
    Chyba, ze to mieszkanie na wynajem - albo na sprzedaz...

  19. #719

    Domyślnie

    Tak zacieki widać..?

  20. #720

    Domyślnie

    Zacieki... po co od razu wielkie slowa ? Kazda kropla wody, ktora wyschnie na jakiejkolwiek powierzchni, zostawia biala plamke - vide baterie chromowane, naczynia szklane, itp. A na czarnym tle, w dodatku blyszczacym, to one az krzycza: tu jestesmy ! Znajoma zrobila sciane przy wannie z granatowych kafelkow, i juz nie moze doczekac sie remontu.

Strona 36 z 37