dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 677
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 13530
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No ale wg. ich strony zółta to właśnie Chwałowice, więc co masz w tym drugim worku?
    w takim razie nie mam pojęcia
    oba worki, a tak naprawdę 4 - 2 po 20kg i 2 po 10kg, takie same, czyli żółte. Na karteczce samoprzylepnej dołączonej do listu przewozowego jest napisane:
    1 w. Chwałowice
    1 w. Iskra Żółta

    tyle
    piotr

  2. #2022
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    no i po gorączce złota...

  3. #2023

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam. W tym roku już taki nie jest... A tak z ciekawości - co jest nie tak z tym Eko Jetem?
    No właśnie nie wiem czy to z nim jest coś nie tak, ponieważ po otwarciu worków wydaje się być mokry mimo, że pierwszy próbny worek jaki kupiłem był w środku raczej suchy, teraz po spaleniu tych 75 kg mam mokre ścianki komory zasypu, a jak otworzyłem nowe worki dzisiaj to każdy z nich był w środku wilgotny. Nie wiem czy to ma znaczenie dla wielkości płomienia na retorcie, ale w niedzielę przecież rozkręciłem całą, przeczyściłem cały wlot powietrza spod paleniska wydmuchując nie tylko otwory dolotowe ale także całą drogę jaką musi przebyć powietrze i na początku dmuchało rewelacyjnie, a teraz (a właściwie następnego ranka) znowu jest płomyczek. I przypuszczam że ten duży płomień na początku wynikał ze spalania ostatniego worka zeszłorocznego Bobrka, a jak doszedł EKO-JET to się coś schrzaniło.
    Piec Buderus Funke Econo Mini 21kW, sterownik RK2006

  4. #2024

    Domyślnie

    Panowie małe ostrzeżenie!!! kolega skusił się na rosyjskie eko !!zachęcony wysokimi parametrami eko (miał mieć 27 MJ) i zamowił z tej strony http://www.workowany-opal.pl/ ,wziełem sobie 100kg od niego na próbę, węgiel przyszedł w jakiś workach jutowych (chociaż na stronie reklamują ładne foliwe worki)pomijam że mokry bo to normalne zimą,po otwarciu worka pierwsze co rzuciło mi się w oczy to eko traktowane było kruszarką i ma masę miału,granulacja drobna,palenie ok, brak spieków ( co w tak kalorycznym eko już mnie zastanowiło) popiołu ponad 15 % (jak to sie ma do deklarowanych 7 % to nie wiem) apetyt kotła na ww. eko sporawy.. jakies 30% wiecej w porównaniu do orginalnego ekoretu..podsumowanie wg mnie jest to jakiś retopal lub gorszej jakości eko skruszone na kruszarce i puszczone do ludzi...

  5. #2025

    Domyślnie

    Piotrk, toż to 12 km ode mnie . Skoczę do nich po Nowym Roku i zobaczę co mają w rzeczywistosci. podpytam o ruski groszek. Zobaczymy co powiedzą
    piotr

  6. #2026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal1507
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    DOLNY ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    100

    Domyślnie

    Propos Chwałowic, wczoraj taki kupiłem ze świeżej dostawy. Wziąłem na próbę 3 worki i nie jest za ciekawy, całkiem podobny do tego na zdjęciach Martinosa ( podobna domieszka miału, podobna granulacja i kolor ). Cena tego chwałowickiego na lokalnym składzie 24 zł a niezadowolony jestem ponieważ się spieka i musiałem lekko zmniejszyć pauzę co niepokojąco wpływa na kaloryczność. Spieki są twarde. Przed zasypem chwałowickiego, kupiłem polski ekogroszek no-name podobno retopal po 780zł /tona który pięknie windował temperaturkę kotła, ale się spiekał. Nie dałem za wygraną
    i uszlachetniłem go brunatnym Czechem po 420 zł za tonę i spieki zniknęły. Plusem tej mieszanki jest też fakt, iż jest suchutki jak pieprz i cena korzystna - chyba wrócę do tej mieszanki.
    Skam P-Premium 17KW PUMA PID

  7. #2027

    Domyślnie

    pionan o to się zapytaj bo to kumpel kupił...Ekogroszek Tropic 27 MJ w sumie fajne bo się nie spieka, ale mało kaloryczny i masę popiołu, stawiam na retopal i to gorszej jakości.za 600-700zł to warto ale nie za taką cenę...

  8. #2028

    Domyślnie

    dobra, nie ma sprawy. Pewnie coś wezme na próbę i zdam relację.
    Pozdrawiam
    piotr

  9. #2029
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ja od niego kupiłem też do testów trochę opału... i suchy był tylko czeski
    ale ja się dopiero uczę palić także nie wypowiadam się.....
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  10. #2030
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Panowie małe ostrzeżenie!!! kolega skusił się na rosyjskie eko !!zachęcony wysokimi parametrami eko (miał mieć 27 MJ) i zamowił z tej strony http://www.workowany-opal.pl/ ,wziełem sobie 100kg od niego na próbę, węgiel przyszedł w jakiś workach jutowych (chociaż na stronie reklamują ładne foliwe worki)pomijam że mokry bo to normalne zimą,po otwarciu worka pierwsze co rzuciło mi się w oczy to eko traktowane było kruszarką i ma masę miału,granulacja drobna,palenie ok, brak spieków ( co w tak kalorycznym eko już mnie zastanowiło) popiołu ponad 15 % (jak to sie ma do deklarowanych 7 % to nie wiem) apetyt kotła na ww. eko sporawy.. jakies 30% wiecej w porównaniu do orginalnego ekoretu..podsumowanie wg mnie jest to jakiś retopal lub gorszej jakości eko skruszone na kruszarce i puszczone do ludzi...
    Witam Piotrek, pewnie z 90% rosyjskiego węgla sprzedawanego w Polsce pochodzi z Kuzbasu i ma wartość opałową 22 - 24 Mj, zawartość popiołu ok. 10%, spiekalność 0. Ruscy sprzedają to naszym importerom najczęściej i najkorzystniej jako niesort - na wagonach jest wszystko od najgrubszych kęsów po miał. Na miejscu w Polsce ten węgiel się rozsiewa na sortymenty handlowe, ewentualnie kruszy na ekogroszki. To , co piszesz wskazuje na taki właśnie węgiel. Popiołu jest więcej, bo w tym węglu jest 5 - 7% miękkiego kamienia, po spaleniu opału dającego takie brązowawe lub szare grudki dające się rozkruszyć. Kamienia nie ma w tym węglu tylko wtedy, jeżeli przeszedł przez płucznię - to w większości są płytkie kopalnie albo nawet odkrywki. To jest tak naprawdę młody węgiel kamienny... Osobom ze wschodniej ściany polecam poglądową wizytę w porcie przeładunkowym Małaszewicze albo innym. Pozdrawiam - Jacek

  11. #2031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam Piotrek, pewnie z 90% rosyjskiego węgla sprzedawanego w Polsce pochodzi z Kuzbasu i ma wartość opałową 22 - 24 Mj, zawartość popiołu ok. 10%, spiekalność 0. Ruscy sprzedają to naszym importerom najczęściej i najkorzystniej jako niesort - na wagonach jest wszystko od najgrubszych kęsów po miał. Na miejscu w Polsce ten węgiel się rozsiewa na sortymenty handlowe, ewentualnie kruszy na ekogroszki. To , co piszesz wskazuje na taki właśnie węgiel. Popiołu jest więcej, bo w tym węglu jest 5 - 7% miękkiego kamienia, po spaleniu opału dającego takie brązowawe lub szare grudki dające się rozkruszyć. Kamienia nie ma w tym węglu tylko wtedy, jeżeli przeszedł przez płucznię - to w większości są płytkie kopalnie albo nawet odkrywki. To jest tak naprawdę młody węgiel kamienny... Osobom ze wschodniej ściany polecam poglądową wizytę w porcie przeładunkowym Małaszewicze albo innym. Pozdrawiam - Jacek
    tak Kobra to szczera prawda widzę że wiedzę na temat węgla masz potężną.
    ja zakupiłem świadomie taki węgiel bo cena i co "tanie mięso to psy jedzą"
    teraz mam świeżą dostawę kwk wesoła czeka na podwórku na rozpakowanie jutro porobię fotki
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Witam Piotrek, pewnie z 90% rosyjskiego węgla sprzedawanego w Polsce pochodzi z Kuzbasu i ma wartość opałową 22 - 24 Mj, zawartość popiołu ok. 10%, spiekalność 0.
    Ooo jak to dobrze posłuchać mądrzejszego i człowieka z branży to by się zgadzało kruszone eko+miał+ wilgotność da jakieś 18-20 MJ, a nadmierna ilość popiołu to efekt miału i kamienia....

  13. #2033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINOS Zobacz post
    Przyjechała KARENA:

    Dostawa: paleta, 50 worków po 20kg, dostawa PEKAES.
    I tu pierwszy problem. Przyjechał tir na kilometr długi i nie było szans wjechania na posesję. Paletę zrzucił na drodze. I niestety musiałem dorzucić 30zł człowiekowi za ponoszenie.
    Drugi problem - uszkodzony worek. Wyleciało pewnie z 2-3 kg. To akurat nie wina Kareny tylko chaosu na pace tego tira.

    Worki wniesione.
    Za paletę z transportem zapłaciłem 880 zł + 30zł wnoszenie.

    Dostałem 44 worki Iskry Żółtej, 3 worki Niebieskiej i 3 Seledynowej --> tak sobie wziąłem na próbę...

    I teraz najważniejsze.
    Losowo wybrałem jeden worek i wniosłem go do kotłowni. Reszta jest jeszcze nieruszona.
    Węgiel niestety jest mocno wilgotny. Żadne cieknące worki itp. ale węgiel raczej nie nadaje się do pieca. Musi w kotłowni kilka dni poleżeć.
    Węgiel jak w próbkach. Bryła + trochę drobnicy (miał) ale ile dokładnie to zobaczę jak rozsypie worek.
    To jest wungiel spod kruszarki, frakcja gruba, jak będzie kaloryczny to nieźle będzie strzelać w podajniku, jak dla mnie za grube toto.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #2034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Kolor węgla ( nie każdy czarny jest taki sam), jego struktura i wybarwienie przerostów pozwalają z bardzo dużym prawdopodobieństwem określić, z której kopalni węgiel pochodzi. Myślę, że np. Karoka coś też o tym wie...Myślę nawet, że on wie, dlaczego proszę o te fotki. Pozdrawiam - Jacek
    Teraz widzę że już pisałeś że to kruszone
    Tak większość polskich węgli też potrafię rozpoznać po wyglądzie, z fotek można się pomylić.

  15. #2035
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Teraz widzę że już pisałeś że to kruszone
    Tak większość polskich węgli też potrafię rozpoznać po wyglądzie, z fotek można się pomylić.
    A przy takim przeroście z siarki pirytowej, na jaki to wyglądało, to na co stawiasz? Bo ja na Piast albo Czeczott.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 20-12-2012 o 20:42

  16. #2036
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaste

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kotlina Kłodzka
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    do mnie też dzisiaj przyszły próbki z kareny. 60 kg - 30kg Iskry Żółtej i 30kg Chwałowice. narazie zasobnik we wtorek zasypany Ledvicami, więc testy będą gdzieś w połowie przyszłego tygodnia.
    pionan i jak się palą te Ledvice ??? Zadowolony ??

  17. #2037

    Domyślnie

    palę tym węglem już od wiosny. Latem CWU, teraz CO i CWU. W pazdzierniku mieszałem z polskim miałem, ale dałem sobie spokój. Pale samym Czechem, Pali sie super. Popiołu sporawo i piec częściej "skrobnąć" trzeba, no ale coś za coś. Zużycie w granicach 150kg na 8-9 dni. Koszt 150kg - niecałe 60 złotych. Węgiel kupuję w Czechach, workowany, suchuteńki (skład w całości pod zadaszeniem). Temperatura w domu w tej chwili - 25,4 st. C. Na dworze -4.
    pozdrawiam
    piotr

  18. #2038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Bo ja na Piast albo Czeczott.
    Co mnie pod szpic bierzesz ?

  19. #2039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Ooo jak to dobrze posłuchać mądrzejszego i człowieka z branży to by się zgadzało kruszone eko+miał+ wilgotność da jakieś 18-20 MJ, a nadmierna ilość popiołu to efekt miału i kamienia....
    Ja także się cieszę, że Jacek jest z nami - nie ma to jak fachowiec z branży a w dodatku "z drugiej strony lady"

    Teraz mamy już dwóch bo Karoka jest z nami od dawna ...
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 20-12-2012 o 21:12
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Temperatura w domu w tej chwili - 25,4 st. C. Na dworze -4.
    Chyba jednak w domu masz +25,4

    Jak Wy to wytrzymujecie - mam w łazience 26 st [bo żona tak lubi] i mi tam się przyjemnie nie przebywa - jest mi za ciepło.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 102 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony