dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 677
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 13530
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi27 Zobacz post
    SUSPENSER masz jeszcze Polmark na ul. Tęczowej
    Racja - tyle, że tam mają Ekoret, który z dostawą jest dosyć drogi.

    To porządna firma - miałem kiedyś od nich węgiel i był bardzo dobry.

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał RESOVER Zobacz post
    Jak się węgiel spieka, to krótko mówiąc jest strata gdyż niedopalony leci do popiołu, nie ma to związku z oddawaniem energii. Chwałowice ma wysoką RI /liczbę Rogi/ tzn spiekalność. Wszystkie węgle o których wspomniałeś mają wysoki wskaźnik RI. Takie są prawa natury. Węgiel wysokoenergetyczny - duże RI - Węgiel słabszy - małe RI.
    Jak umiesz palić w piecu a widzę , że umiesz bierz Bobrka.
    Dzięki za odpowiedź - czekam właśnie na Bobrka.

    CZP01 ja też mam stałą retortę Pancerpol starego typu - dam znać jak działa u mnie Bobrek to będziesz wiedział czego się spodziewać.

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ok - dzięki to czekam na informacje ze spalania i testowania.
    Mój przewoźnik twierdzi, że jest to najczystszy ekogroszek - to teraz to ocenimy.

  4. #224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RESOVER

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    24

    Domyślnie

    Postaram się w kilku słowach dać trochę światła na problem. W latach 80 nasze kopalnie dawały około 200 mln ton węgla. Obecna produkcja to około 70 mln. ton. Tak jak i przedtem tak i teraz cała nasza gospodarka w tym energetyka i ciepłownictwo jest oparta na węglu /Chyba, że umknęło mi powstanie w ostatnich czasach kilkunastu elektrowni atomowych/. W związku z powyższym widać jasno, iż węgla produkujemy za mało. Trochę się eksportuje, dużo importuje ale i to mało. Tak złej sytuacji jak w 2010 nie było od 1989 roku. Około 85% urobku to miał węglowy. Reszta to kostka, orzechy, groszki i ewentualnie ekogroszki. Kopalnia nie może fedrować samego ekogroszku bo się po prostu nie da - jest to drobny procent czy nawet promil całości. Klientami strategicznymi naszych Spółek węglowych są głównie elektrownie i ciepłownie. Około 10% produkcji idzie do odbiorców indywidualnych (za pośrednictwem hurtowników). Ponieważ produkcja sortymentów innych niż miał węglowy jest kosztowna - lepszy wynik ekonomiczny uzyska producent produkując sam miał węglowy na potrzeby gospodarki. Nie ma więc szczególnego parcia na produkty dla odbiorców indywidualnych albowiem jest to zło konieczne. Sytuacja jest tego typu, iż co wyjdzie z górę i tak jest rozdrapywane - generalnie węgiel jest taki jak trzeba ale czasem nie i nikt się tym nie przejmuje i w zasadzie nie ma możliwości na tym zapanować. Sytuacja ta będzie się pogarszać z każdym rokiem. Inwestycje, które trzeba w górnictwie zrobić na już to koszt kilku mld. zł. Da to efekty dopiero za kilka lat. 400 mln dorzuciło kilka tygodni temu Państwo na dobry początek. Krótko mówiąc jak nie będzie uzbrojonych ścian - to nie będzie urobku - a jak będzie go mało to węgiel w pierwszej kolejności dostanie energetyka ciepłownictwo i konkretni odbiorcy. Ponieważ rynek nie toleruje luk składy węglowe będą handlować węglem z RPA, Rosji i kilku innych krajów. (Rosja już trzyma nas za jaja z gazem i ropą naftową i zaraz będzie tak z węglem i to oni podyktują ceny). Rozważania z jakiej kopalni kupić ekogroszek czy z jakiej firmy staną się bezprzedmiotowe. Trzeba będzie brać co jest i się cieszyć. Nie będzie żadnego problemu z tłokowcami (osobiście jestem użytkownikiem i fanem tego typu rozwiązania) - te piece doskonale palą wszystko. Problem będzie z retorciakami. Kotły te - zwłaszcza starszej generacji są po prostu nie dopracowane i stąd szalenie wrażliwe na jakość paliwa. Ponieważ przy produkcji węgla nie stosuje się i nigdy nie będzie się stosować technologii rodem z doliny krzemowej - parametry nigdy nie będą jednakowe i stabilne. Problem z tym będzie zawsze. I nie jest to tak jak część ludzi pisze, że dostawca tylko czyha jak wypierd... klienta przy dostawie. Jak babka sprzeda mi na targu dobre jaja i jajecznica z tych jaj mi smakuje to za kilka dni kupie u niej ponownie. Jak mi sprzeda śmierdzące to nie kupie. Babce na pewno zależy na tym by mieć dobre jaja i bym do niej wrócił. Może się jednak zdarzyć, iż komuś trafi się śmierdzące. Te same zasady obowiązują babkę, hurtownie węgla czy międzynarodowe koncerny. I nie ma co tworzyć teorii spiskowych.

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Może jednak z tym górnictwem nie będzie aż tak źle, w mojej niedalekiej okolicy ma być uruchomiona i reaktywowana kopalnia KWK Dębieńsko - koncesję wykupił inwestor zagraniczny firma NWR Karbonia. Z tego co wiem powoli inwestują w szkolnictwo w pobliskiej szkole, która kształcić ma w zawodach górniczych, planują budowę dwóch osiedli mieszkaniowych. Aktualnie trwają rozmowy co do przejęcia terenów pod wydobycie i miejmy nadzieję, że kopalnia ruszy.

    Pewnie nie będą produkować ekogroszku ale jednak węgiel i to cieszy - zwłaszcza nowe miejsca pracy.

    Nie jest prawdą, cyt " . Trzeba będzie brać co jest i się cieszyć." i jestem głęboko przekonany, że nigdy tak nie będzie. W dobie konkurencji firmy, składy i składziki, które tak myślą nie mają po prostu racji bytu, a ich działalność będzie po prostu epizodyczna bo zostaną z rynku wykasowani.

    Ewentualnie będziemy kupować ekogroszek z innych miejsc cyt. "Ponieważ rynek nie toleruje luk" --- skoro krajowego ekogroszku nie będzie aż na tyle to może być ten ekogroszek z przykładowego RPA jeżeli będzie oczywiście odpowiedniej jakości.

    W każdym razie jestem optymistą w sprawie ekogroszku - skoro jest popyt, no konkretna "wielkość popytu" to jest pewne w 100 %, że będzie i podaż.
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 09-12-2010 o 08:09

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    W sprawie jakości ekogroszku.
    ========================

    Ktoś tu pisał jakie śmieci można znaleźć w ekogroszku - no to nie uwierzycie (to nie żart) ale jak wczoraj zajrzałem do zasobnika ekogroszku i go ruszyłem ręką to znalazłem w całej swojej krasie "spinkę do rękawa koszuli". Nooo i teraz jest pytanie a gdzie jest facet od tej spinki ?. Różne teorie z żoną na ten temat wysnuliśmy ale hmmm. innych rzeczy już w ekogroszku nie było.

    Zrobiłem zdjęcie tej spinki i go tu wklejam - może ktoś rozpozna jako swoją zagubioną spinkę.



  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Ewentualnie będziemy kupować ekogroszek z innych miejsc cyt. "Ponieważ rynek nie toleruje luk" --- skoro krajowego ekogroszku nie będzie aż na tyle to może być ten ekogroszek z przykładowego RPA jeżeli będzie oczywiście odpowiedniej jakości.
    Z tą jakością może być właśnie problem. Ja chyba z rok temu od lokalnego sprzedawcy kupiłem węgiel właśnie gdzieś z Afryki jak twierdził. Nie dało się tym palić w moim retorciaku. Bardzo często gasł. Hydraulik, który mi montował piec po oględzinach organoleptycznych stwierdził, że jest zbyt brunatny do palenia w moim piecu. Może gdybym miał 25KW to by poszedł. Ale na 20 nie ma szans. I trzeba było wrócić do Chwałowickiego

    Podobnie ma się sprawa z czeskim jak się orientuję. Pojawiają się oferty po 450-500 za tonę. Ale jakoś nie słyszę tutaj, aby ktoś tym palił i mu działało.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Dla uzupełnienia ostatnie fotki z palenia Ekoresem VIP

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC084768..jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	33513Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC084766..jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	33512Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC084764..jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	33511Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC084765..jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	33510Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC084767..jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	47,2 KB
ID:	33509

    Ogólnie nie jest źle, ale podejrzewam, że dużą zasługę ma tutaj nowy sterownik PID. Nie ma niedopalonych kawałków, a wszystko to co większe kruszy się przy silniejszym dotyku.

    Podziwiajcie i oceniajcie

  9. #229

    Domyślnie

    Czym się rożni ekogroszek od groszku w granulacji eko? Czy sprzedawca musi mieć jakiś ceryfikat na sprzedawany ekogroszek?

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam,

    Ocena dla "Torcia" , taki popiół posiadam paląc ekoret-em bez sterownika PID. Chociaż na początku miałem idealny popiół
    kupując w orginalnych workach, jak kupiłem luzem zaczęły się kłopoty ze spiekaniem.
    A mam pytanie co do jakości ekogroszku z KWK Wesoła, który można kupić w RESOVER czy jest wart swojej ceny?

    Pozdrawiam.

  11. #231

    Domyślnie

    Dziś dostałem e-mail z odpowiedzią na temat groszku z Bobrka i jego dostępności na rynku w 2010r.

    Witam,

    W Oddziale "Bobrek-Centrum" do końca czerwca br był produkowany i sprzedawany Pieklorz-Ekogroszek ,przy czym koniec czerwca to tylko workowany.

    Produkcję wznowiliśmy w październiku 2010 i od tego czasu jest w sprzedaży workowany i luzem.

    Nie jest możliwe , aby wyprodukowany przez nas Pieklorz-Ekogroszek miał granulację od 40 mm.Produkujemy typowe paliwo kwalifikowane o uziarnieniu 25-8 mm
    na bazie groszku łączonego o uziarnieniu 31,5-8 mmm.Ze względów technologiczno-ruchowych inna granulacja jest niemożliwa!
    Jeszcze dodam zdjęcie z granulacją mojego Bobrka

    Ostatnio edytowane przez qwazar ; 09-12-2010 o 18:40
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RESOVER

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Ocena dla "Torcia" , taki popiół posiadam paląc ekoret-em bez sterownika PID. Chociaż na początku miałem idealny popiół
    kupując w orginalnych workach, jak kupiłem luzem zaczęły się kłopoty ze spiekaniem.
    A mam pytanie co do jakości ekogroszku z KWK Wesoła, który można kupić w RESOVER czy jest wart swojej ceny?

    Pozdrawiam.
    Nie kupuj tego teraz.

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RESOVER

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwazar Zobacz post
    Dziś dostałem e-mail z odpowiedzią na temat groszku z Bobrka i jego dostępności na rynku w 2010r.



    Jeszcze dodam zdjęcie z granulacją mojego Bobrka

    Wystarczy, że pęknie jeden drut w górnym pokładzie sortownika w ciągu technologicznym zakładu przeróbczego i pojawi się nadziarno. To tyle na temat względów technologiczno - ruchowych.

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Dlaczego NIE

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    RESOVER

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Ocena dla "Torcia" , taki popiół posiadam paląc ekoret-em bez sterownika PID. Chociaż na początku miałem idealny popiół
    kupując w orginalnych workach, jak kupiłem luzem zaczęły się kłopoty ze spiekaniem.
    A mam pytanie co do jakości ekogroszku z KWK Wesoła, który można kupić w RESOVER czy jest wart swojej ceny?

    Pozdrawiam.
    Nie kupuj tego teraz.
    Dlaczego NIE???

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał RESOVER Zobacz post
    Wystarczy, że pęknie jeden drut w górnym pokładzie sortownika w ciągu technologicznym zakładu przeróbczego i pojawi się nadziarno. To tyle na temat względów technologiczno - ruchowych.
    Tylko ciekawe, że pękło akurat sortując dla qwazar-a bo nikt inny nie zgłaszał nigdy takiego problemu np. w wątku o kotłach na ekogroszek, który jest od dawna.
    Ja ani moi znajomi też nie trafiliśmy nigdy na takie okazy.

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RESOVER

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Tylko ciekawe, że pękło akurat sortując dla qwazar-a bo nikt inny nie zgłaszał nigdy takiego problemu np. w wątku o kotłach na ekogroszek, który jest od dawna.
    Ja ani moi znajomi też nie trafiliśmy nigdy na takie okazy.
    To, że nikt z formułowiczów nie zgłaszał takiego problemu(czy pseudoproblemu - bo co znaczy parę kilo węgla w większych kawałkach np na tonę) nie znaczy, że go nie ma. Wszak formułowicze to tylko ułamek ułamka użytkowników węgla w Polsce. Chodzi mi tylko o to, że węgiel produkują tylko ludzie, maszyny i urządzenia. Ja osobiście wielokrotnie widziałem co przychodzi w wagonach czy samochodach bezpośrednio z kopalni. (kawałki stali, drewnianych stempli, butelki PET itp). Nie piszę tu konkretnie o tej kopalni tylko ogólnie. jako ciekawostkę.

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RESOVER

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Dlaczego NIE???
    Kupa kasy kosztuje, jak się trafi to jest lux tzn. faktycznie mało popiołu, szlaki, spieków. A jak się nie trafi to jest po prostu dobry. A teraz się nie trafi.

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał RESOVER Zobacz post
    To, że nikt z formułowiczów nie zgłaszał takiego problemu(czy pseudoproblemu - bo co znaczy parę kilo węgla w większych kawałkach np na tonę) nie znaczy, że go nie ma. Wszak formułowicze to tylko ułamek ułamka użytkowników węgla w Polsce. Chodzi mi tylko o to, że węgiel produkują tylko ludzie, maszyny i urządzenia. Ja osobiście wielokrotnie widziałem co przychodzi w wagonach czy samochodach bezpośrednio z kopalni. (kawałki stali, drewnianych stempli, butelki PET itp). Nie piszę tu konkretnie o tej kopalni tylko ogólnie. jako ciekawostkę.
    Wiesz gdyby to był mój pierwszy zakup groszku pewnie przyznał by Ci rację, ale... to mój któryś tam z kolei zakup i takich cudów jak przy tym nie widziałem.
    Piszesz że te parę kilo na tonę to pseudoproblem ?
    Może dla Ciebie tak, dla mnie to bardzo duży problem.
    Jak taki cudownie powiększony kawałek umknie mojej uwadze przy zasypie zasobnika, to nie wiem jak Ty, ale ja mam sporo roboty.
    Każdy kto pali groszkiem wie co może taki kawałek spowodować.
    Wygaśnięcie pieca, zerwanie zawleczki po wyciąganie całego wsadu z zasobnika .... w sumie sama radość.
    Nie po to płacę drożej za groszek, żeby spędzać dnie i noce w kotłowni !
    Wierz mi mam więcej obowiązków związanych z domem, niż tylko pilnowanie pieca.

    Takie gadanie że drucik pękł mnie nie przekonuje, po to są ludzie żeby nadzorować maszyny i pękające druciki !

    Ze swojej branży dodam ( branża mięsna dla jasności), że jak kiedyś chłodnia mięsa przestanie chłodzić (a powinien to wychwycić człowiek) a ty kupisz sobie w sklepie wędlinkę po której będziesz tydzień srał na miękko, to proszę nie pisz do producenta, że masz problem, bo te parenaście srań na dzień to pikuś.... PAN PIKUŚ !
    Że o bolącej dupie nie wspomnę.

    Ale cóż to, to tylko cienki wodnisty drucik z dupy kapie, a Ty masz chłopie problem, pseudoprobem.

    Ps.

    Powyższy post nie ma na celu obrażenia nikogo, a użyte słowo "dupa" ma podkreślić znaczenie problemu.
    Ostatnio edytowane przez qwazar ; 11-12-2010 o 17:27
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Ocena dla "Torcia" , taki popiół posiadam paląc ekoret-em bez sterownika PID. Chociaż na początku miałem idealny popiół
    kupując w orginalnych workach, jak kupiłem luzem zaczęły się kłopoty ze spiekaniem.
    Chyba zbyt wcześnie jest, bo coś nie rozgryzłem do końca oceny

Strona 12 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony